Ana içeriğe atla

ggh

ÇAĞA AYAK UYDURMAYA ÇALIŞIYORUZ

14.08.2018 - 11:55

TEKNOLOJİNİN OLMAZSA OLMAZ KAYNAKLARDAN OLDUĞUNU İFADE EDEN TM ETKİNLİK AJANS BAŞKANI MURAT KALAMAN, TEKNOLOJİYİ OLABİLDİĞİNCE DOĞRU KULLANMANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ.

“DİJİTAL HATIRALAR VERİYORUZ”
Kurulduğu günden bugüne kadar her zaman teknolojiyi kullanmaya ve çağa ayak uydurmaya çalıştıklarını belirten TM Etkinlik Ajans Başkanı Murat Kalaman, “Bizler hayatın her anında hızlı tüketen bir toplumuz. Toplum olarak gün içinde o kadar çok şeyle karşılaşıyor ve uğraşıyoruz ki dışarıda gördüğümüz herhangi bir etkinliğin akılda kalma süresi her geçen gün azalıyor. Dolayısıyla “akılda kalma süresini uzatacak işlere imza atmak gerekir” düşüncesinde olduk hep. Yaptığımız dijital etkinliklerin içeriği genelde gülümseten etkinlikler oldu. Çoğunlukla son kullanıcının etkinliğe dair saklayabileceği bir dijital hatıra vermeye özen gösterdik. Hatıralar biz istediğimiz zaman hatırlanır. Fakat dijital hatıra ile son kullanıcıya kendimizi istediğimiz an hatırlatabiliriz.” dedi.

TEKNOLOJİYİ DOĞRU KULLANMAK GEREKİYOR
Teknoloji sayesinde ticarette haberleşme, ürün pazarlığı ve bir ürünün satılması gibi konularda büyük yol kat edildiğini bu nedenle teknolojinin ticaret alanında da faaliyet gösteren oldukça büyük bir teknik yapı olduğunu söyleyen Kalaman, “Eğer bir ürün tanıtımı yapıyorsak bu ürünü en hızlı şekilde son kullanıcıya ulaştırmamız gereklidir. Bunun için teknoloji olmazsa olmaz kaynağımızdır. Aslına bakılırsa teknolojiyi dengede değil olabildiğince doğru kullanmak gerekir.” diye konuştu. 
Teknoloji ile birlikte organizasyonlarda çok şey değiştiğine değinen Kalaman, önceden binlerce kişiyi tek bir alanda toplayıp mesajlarını vermeye çalıştıklarını, bunun için maksimum değerlerde harcamalar yapıp tek tek raporlama yaptıklarını anlattı. Kalaman, “Şimdi tek bir dijital kioks aktivitesi ile minimum sürede minimum harcama ile hem hedef kitleye ulaşabiliyor hem de gün içinde raporlamamızı yapıyoruz.” dedi. 

TEKNOLOJİ İŞLERİ KOLAYLAŞTIRIYOR
Teknolojinin olmazsa olmaz kaynaklardan olduğunu ifade eden Kalaman, Teknolojinin kişiler için bu denli olmazsa olmaz haline gelmesinin ilk sebebi insanların hayat kalitesini artırması yani standartlarını yükseltmesidir. Bu nedenle de pek çok kişinin hayatını tamamlayan unsur halini almıştır.” açıklamalarında bulundu. 
Kalaman konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Geleneksel tarzda etkinlikler yıllar sonra elbette yapılmalıdır ama şimdi değil. Başka bir sektörde belki geleneksel kalınmalı ama hizmet sektöründe teknoloji en üst seviyede kullanılmalıdır.  Teknolojinin insanlar tarafından bu kadar kolay kabul edilmesi ve tutulmasının nedeni insanların işlerini kolaylaştırmasıdır. Neden zor olanı seçelim ki?”

nb

Yukarı