Ana içeriğe atla

ggh

“Beraber hareket etmeyi öğrenmeliyiz”

15.05.2017 - 10:17

4 Team Organizasyon Şirket Sahibi Ali Kolcu: “Sektörümüzün sorunlarına çözüm arayabileceğimiz, mesleğimizi kamuoyu nezdinde temsil edeceğimiz STK’lar kurmalı ve desteklemeliyiz” dedi.

Eğlence ve etkinlik sektörü her ne kadar kolay olarak gözükse de, arkasında çok ciddi ve disiplinli bir çalışmayı kapsıyor. Bu nedenle bu sektörün ciddiye alınması konusunda farkındalık yaratılması şart! Peki, eğlence ve etkinlik sektöründe farkındalığın artırılması adına ne gibi adımlar atılmalıdır? 
Burada görev sektörde faaliyet gösteren firmalara ve çalışanlarına düşüyor.  Beraber hareket etmeyi öğrenmeliyiz. Sektörümüzün sorunlarına çözüm arayabileceğimiz, mesleğimizi kamuoyu nezdinde temsil edeceğimiz STK’lar kurmalı ve desteklemeliyiz.

Peki, siz bu farkındalığın oluşmasına adına neler yapıyorsunuz? 
10 yılı aşkın süredir bu sektörde hizmet veriyoruz. Şimdiye kadar 10 binin üzerinde dönemsel/yarı zamanlı personel istihdam ettik. Etkinlik planlama aşamasında ve operasyon esnasında bu çok ciddi ve disiplinli çalışmada bizlerle beraber olan takım arkadaşlarımız bizce bu farkındalık için çok önemli bir kitle.

Sektördeki diğer bir sorun da maliyetlerin aşağıya çekilerek, kalitesiz işlerin yapılması… Sektöre zarar veren bu tür çalışmaların önüne geçmek için ne gibi önlemler alınabilir? 
İlgili satın alma sürecinde görev alan firma yetkilileri etkinlik konusunda tecrübeli ve bilgi sahibi olurlarsa, kaliteli bir etkinlik satın almaları daha da kolaylaşır. Türkiye’de birçok kurumsal firma bu konuda çok başarılı… Hizmet verdiğimiz firmaların hemen hemen tamamında tecrübeli ve bilgili çalışanlar ile çalışmak bizi her zaman daha kaliteli servis vermeye itiyor.  Amaç; maliyet odaklı bir firma olmaktansa, kalite odaklı bir firma olmak… 

Bu işte başarılı olmak süreklilik ister.  Peki, sürekli olmak için firmalar neler yapmalı, siz neler yapıyorsunuz? 
10 yılı aştık, ama bizce daha çok genç bir ekibiz. Planlayacak ve yapacak çok etkinliğimiz var.  Yavaş yavaş kurumsal hafızamız oluşmaya başladı. İlk açıldığımız günden bugüne hala beraber çalıştığımız arkadaşlarımız var. Biz değişime ayak uyduruyoruz.  Farklı proje fikirlerini ve uygulamalarını farklı ekiplerle değil, aynı ekip ve aynı tedarikçiler ile yapıyoruz. Bu bizi değişime ayak uyduran ve kurumsal hafızası oluşmaya başlayan bir firma yapıyor. Bu bizce sürekliliğin anahtarı… 
 

nb

Yukarı