Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

BAŞARILI BİR ORGANİZASYON İÇİN YETENEKLİ BİR EKİP OLMALI

12.07.2019 - 17:10

BİR ORGANİZASYONUN İYİ OLARAK NİTELENDİRİLMESİ İÇİN SAHİP OLUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLERDEN BAHSEDEN TURNAGÖL TİYATROSU FİRMA SAHİBİ CİHAN TURNAGÖL, AYNI ZAMANDA TÜRKİYE’NİN EN ÇOK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ YAPAN TİYATROSU OLDUKLARINI DA BELİRTTİ.

Bir organizasyonun ‘iyi’ olarak nitelendirilebilmesi için hangi özelliklere sahip olması gerekiyor? 
Bir organizasyonun iyi olabilmesi için her yaştan ve sosyo kültürel açıdan  kesime ulaşması gerekir. Hangi AVM'de yapılacaksa o bölgeye göre şekillendirilmelidir. Bir işin iyi olması yapan kişi ile ilgilidir. Bireysel yeteneği olan kişilerin ajans ya da firmaları yıllarca ayakta kalır. Ben Turnagöl Tiyatrosu’nu 1999 yılında kurdum. Şunu çok açık gördüm; benim olduğum hiç bir organizasyonda sorun olmaz. Eğer firma beni gördüyse, başka bir ekip gönderdiğimde kabul etmiyorlar. Bu bireysel başarıdır. İyi bir yemek için, başarılı bir aşçı lazımsa, başarılı bir organizasyon içinde yetenekli bir ekip ve bu ekibin başında moderatörü olmalı. İyi olmak için eğlence sektöründe her seyircinin ve katılımcının seviyesine inmek, ziyaretçi ve katılımcılar ile aile olmak lazım. İkea mağazalarında etkinlik yaparken 6 yıl boyunca etkinliklerimize gelen aileler oldu. Ancak şu an tüketim toplumu, TV'de çıkmış işlerin iyi olduğunu sanmakta. Kesinlikle değil. Gelecek nesillerin iyi bir izleyici olmasını istiyorsak, başarılı ve akılda kalıcı işler yapılmalı.   

Aylar önceden planlanmaya başlanan event’lerde zamanlama neye göre belirleniyor? Sosyal sorumluluk projelerinde doğru zamandan bahsedilebilir mi?
Ülkemizde ve dünyada trend bağımlılığı var. Bir yerde ne varsa hemen onu yapalım. İçeriğe pek bakılmadan, izlenmeden, daha önce izleyenlerin yorumunu almadan, sadece moda olduğu için alınan etkinlikler var. Ben onları saman alevine benzetiyorum. Çabuk parlayıp kısa sürede bitiyorlar. Biz Turnagöl Tiyatrosu olarak bu sene 22. sezonumuza başlayacağız. Bu tiyatronun temeli benim bireysel yeteneğimden oluşmakta. Ekibimin başında durarak ticari kaygı gözetmeksiniz, kişileri mutlu etmek üzerine kurulmuş bir tiyatro. Türkiye’nin en çok sosyal sorumluluk projesi yapan tiyatrosuyuz desem yanlış olmaz. İki farklı STK'da başkanlık ve kurucu üyeliğim var. Sosyal sorumluluk projelerine 1999 yılında yaptığımız ilk oyun ile başladık. Sosyal sorumluluk için doğru zaman yoktur. Ne zaman isterseniz, eğer fikir ve proje üretme beceriniz varsa, projeleri hayata geçirebilirsiniz. 2019-2020 sezonunda Uluslararası Rotary Kulübü 2420. Bölge STK ve Kamu Kurumları Başkanı seçildim. Bu çok önemli bir görev. Bu görev ile  birlikte birçok sosyal sorumluluk projesi yapacağız. 

Yaz döneminde AVM’ler hangi event’lere yöneliyorlar?
AVM’ler yaz dönemlerini daha çok konser ve gösteriler ile geçiriyor. Bazıları daha ufak çaplı etkinlikler alıyor. İstanbul’da kalanlar için AVM'ye gelip keyifli vakit geçirmeleri açısından etkinlikler yapılıyor. 2 ay gibi bir sürede maliyeti az etkinlik ve konserler yapılıyor. 

TAVADA TAVUK

Yukarı