Ana içeriğe atla

nr

Akılda kalıcılık sağlayan, unutulmaz projeler… / Unforgettable projects, which are remembered easily…

15.11.2016 - 16:19

Turnagöl Tiyatrosu Firma Sahibi Cihan Turnagöl: “Başarı, başkalarının yaptığını taklit ederek gelmez. İnsan kendi fikirlerini ortaya koymalı...” dedi. 

“Success does not come by imitating what others do. Humans should suggest their own opinions,” said Turnagol Theater’s Owner Cihan Turnagol. 
 

Turnagöl Tiyatrosu 1998 yılında kurulan, tiyatro oyunları ile başlayarak daha sonra mevcut talepler doğrultusunda AVM etkinlik ve organizasyonları yaparak, 18 sezondur çalışmalarına devam eden bir firma… Türkiye’nin saygın kurumları, AVM’leri ve holdingleri ile başarılı proje ve etkinlikler gerçekleştiren Turnagöl Tiyatrosu, bu güne kadar 100’den fazla projeye imza atarak, Türkiye’nin en çok sponsor alan tiyatrolarından biridir. Yapmış olduğu projeler ile firmaların mevcut hizmetlerinin ve ürünlerinin hedef kitlelere doğru yollar ile ulaşılmasını sağlayan Turnagöl Tiyatrosu, katılımcıların akıllarında olumlu izler bırakır. 
“Yaratıcı insanlar kendini sürekli yeniler. Ama ben biraz bu durumu abartıyorum. Bir projeyi yaparken başka bir proje için hazırlıklara başlarım. Ülkemizde maalesef eğlence sektörü çalkantıda... Yani halkımız eğlenmek istiyor ama nasıl eğleneceğini bilmiyor. Bunun sebebi ise yanlış etkinlik ya da eğlencelerin insanlara dayatılması. Benim işim benim için çok önemli…Bu yüzden çok araştırırım” diyen Turnagöl,  “Çocuklar benim için önemli gözler. Çünkü bu işe başlarken onların gözleri ile bakmayı öğrendim. Bugünün çocukları yarın iyi birer genç ve yetişkin olacak” dedi ve sözlerine devam etti: “Ben bir sanatçı olarak yaptığım tüm proje ve organizasyonlarda hep şu soruyu sorarım kendime ‘Ben ne isterdim? Nasıl olmasını isterdim?’ Çünkü gerçekleştirdiğim projeyi önce kendim beğenmem lazım. Ayrıca taklit etmekten öte, her zaman kendi projelerimi üretmeye çalışırım. Çünkü başarı, başkalarının yaptığını taklit ederek gelmez. İnsan kendi fikirlerini ortaya koymalı...” dedi. 
Bu yılki organizasyon projeleri hakkında da bilgi veren Turnagöl, “Bu yıl, geçen yıllarda ilgi gören ve yeni yapacağımız projeler olacak. Çocuk Karnavalı, Toy Castle, Neşeli Mutfak, Kont Dracula, Çılgın Canavarlar, Neşeli Çocuklar Ormanı ve Korsan Adası bu projelerden birkaçı…” diyerek sözlerine son verdi. 
 

Turnagol is a company founded in 1998 with theater plays and then continuing with shopping center activities and organizations, for 18 seasons, in line with the existing demand… Implementing successful projects and activities with reputable institutions, shopping centers and holdings in Turkey, Turnagol Theater is one of the theaters in Turkey, which has received the highest amount of sponsors, by implementing more than 100 projects so far. Turnagol Theater ensures that existing services and products of companies reach target audiences through correct methods with the projects it implements and leaves positives marks in the minds of the participants. 
“Creative people renw themselves constantly but I exaggerate this a bit. I start preparations for another porject, while implementing a project. Unfortunately, the netertainment sector is in turmoil... This is to say, our people want to have fun but do not know how to have fun. The reason for this is that wrong activities or entertainment are imposed on poeple. My job is very important for me…That is why I do a lo of research” says Turnagol and continues as follows: “Children are important eyes for me because I started to look through their eyes when I started this business. Children of today will be good youngsters and adults tomorrow,” he said and continued: “As an artist, I ask myself this question for all projects and organizations ‘What would I want? How would I want it to be?’ Because, I should like the project, that I produce, myself first. Besides, instead of imitating, I always try to produce my own project, because success does not come by imitating what others do. Humans should suggest their own opinions.” 
Providing information about this year’s organization projects, “There will be projects, which attracted attention in the past years, and new projects this year. Children’s Carnival, Toy Castle, Happy Kitchen, Count Dracula, Crazy Monsters, Happy Kids Forest and Island of Pirates are some of these projects,” concluded Turnagol. 

nr

Yukarı