Ana içeriğe atla

ggh

4TEAM TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇOCUK FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

11.04.2019 - 16:01

4TEAM ORGANİZASYON KURUCU ORTAĞI ALİ KOLCU: “İZMİR ARENA'DA BÖLGENİN EN BÜYÜK ÇOCUK FESTİVALİNİ YAPACAĞIZ.”

4Team bugüne kadar ne gibi organizasyonlar yaptı?
4Team iki bölümlü bir şirket. Benim başında olduğum bölüm firmaların aktivitelerini, açık hava etkinliklerini gerçekleştiriyor. Ortağım Alper Koçak ise ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapan bölümün başında. En büyük projelerimizden bir tanesi Antalya Expo 2016’dı. Kendi ekip ve ekipmanlarımızla toplamda 2 milyon çocuğu eğlendiren bir yapının içinde olduk. İzmir'de 35 fabrikanın 12 ay boyunca personellerine yönelik yaptıkları tüm etkinlikleri organize ediyoruz. Bahar aylarında firmaların şenlik, piknik gibi açık hava etkinliklerini, kış aylarında da fabrika içi organizasyonlarını yapıyoruz.

Birleşmiş Milletler (UN) , Uluslararası Sergiler Bürosu ( BIE) , Avrupa Konseyi ( COE), Uluslararası Para Fonu (IMF) , NATO vb. birçok uluslararası kuruluşun organizasyonlarında akredite olarak görev alan İzmir merkezli tek firmayız. 2011'de 2 bin 360 personelimizle “En Az Gelişmiş Ülkeler Devlet Başkanları Zirvesi ”ne hizmet verdik. Aynı dönemde İzmir'de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Yargıçları Toplantısı'nı gerçekleştirdik. Yine aynı günlerde İstanbul'da Çırağan Sarayı'nda Avrupa Konseyi 121. Dönem Toplantısı'nı gerçekleştiren ekibin içinde yer aldık. Uluslararası işlerimizin yanında İzmir’de birçok firma ve kuruma da etkinlik yönetimi ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.  

Çocuk Festivali fikri nasıl doğdu?
12 yıldır birçok festivale hizmet veriyoruz. Kendi festivallerimizi de yapıyoruz. 2007 yılında Ege Üniversitesin Tüp Bebek Merkezi'nin ilk çocuk şenliğini yaparak başladık bu işe. Son 5-6 yıldır da hep böyle bir festival yapalım diye düşüncemiz vardı. Antalya Expo 2016'da 191 gün boyunca bir festivalde ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptık. Bu bizim için çok büyük bir tecrübeydi. Expo'dan dönünce böyle bir çocuk festivalini hemen yapalım dedik. Ama yoğun iş takvimimiz nedeniyle çocuk festivali projemizi hayata geçiremedik.  Mersin Engelsiz Sanat Festivali ve Gaziantep, Adana, Afyon, Antalya gibi birçok Anadolu şehrimizde ki organizasyonlarımıza yoğunlaşmamız gerekmekteydi. Kısmet 2019'a oldu. Bölgenin en büyük çocuk festivalini yapacağız. 11-12 Mayıs tarihlerinde İzmir Arena'da düzenleyeceğimiz festivalimize 12- 15 bin arası bir katılım bekliyoruz. 

Festivalin içeriğinde neler var?
Çocuklara yönelik ürün ve hizmet üreten firmaların tanıtım ve satış stantları olacak. 16 bin metrekare açık alan, 2 bin 200 metrekare  kapalı alanda çocuklar için atölye ve konsept grup çalışmasının yanında ayrıca aileler için workshop alanı, seminer alanı, performans sahneleri olacak. Şişme oyun parkı, karnaval çadırları, bisiklet parkurundan tutun da çocuklara yönelik onlarca etkinliğimiz olacak. Türkiye'nin en iyi çocuk festivalini yapacağız. Antalya'dan ve İstanbul'dan çocuk show grupları, İstanbul'dan 2 çocuk müzikali gelecek. 3-16 yaş grubuna hitap eden fenomenler ve Youtuberlar gelecek. Festivalde palyaço, masal kahramanı, maskot, jonklör, illüzyonist, pandomim vb. yerli ve yabancı performans sanatçılarından oluşan 50 kişilik bir animasyon ekibi olacak.   

Sürekliliği olacak mı?
Her yıl mutlaka gerçekleşecek. Festivali gelenekselleştireceğiz. Başka illerde de alt yapısını yapmaya başladık. Oralarda da yapacağız. Önümüzdeki yıllarda sponsor ve katılımcı firmalarımızı tek bir çatı altında tüm Türkiye’deki hedef kitleleri ile buluşturacağız.   

4team

nb

Yukarı