Ana içeriğe atla

gf

AVM’LER ALIŞVERİŞİN DEĞİL EĞLENCENİN MERKEZİ OLUYOR

14.02.2020 - 09:20

Günümüzde alışveriş merkezleri eğlencenin de merkezi haline geldi. Gelişen teknoloji ve artan rekabet ortamı ile sektörde farklılaşmak isteyen firmalar, yeni konseptlerle farklılaşmaya çalışıyor. Bu kapsamda ise AVM’lerde çocuklara ve yetişkinlere özel eğlence hizmeti veren şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Perakende sektörünün nabzının attığı alışveriş merkezlerinin sayısı artıyor.  Bu sayısal artış beraberinde rekabeti de getiriyor. Farklılaşmak isteyen AVM’ler müşterilerinde ihtiyaçları doğrultusunda oluşturdukları eğlence alanları ile dikkat çekiyor. Eğlence alanları yatırımına ağırlık veren AVM’ler için eğlence ve etkinlik deyince akla gelen Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX, sektördeki en yeni ve en son teknoloji ürünleri bulabilecekleri bir platform olurken aynı zamanda önemli ikili iş görüşmelerine de sahne olacak. 13-15 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek organizasyonda ziyaretçiler, yatırım yapacakları eğlence alanları için tematik park ekipmanları, jetonlu oyuncaklar, iç ve dış şişme aktivite ekipmanları, tırmanma duvarları, simülasyonlu sinema salonları ve çocuklar için birçok oyun ekipmanı başta olmak üzere açık ve kapalı eğlence alanları için gerekli birçok ürünü de bir arada görme fırsatı bulacaklar.Eğlence sektörü de dijital döşümden etkilenen sektörlerin başında geliyor. Dünyanın en hızlı gelişen iş kolu olan bu sektörde 2022 yılına kadar toplam 32,9 milyar dolarlık bir değere ulaşması beklenen Ar/VR pazarı da önemli bir güç.Gelişen teknoloji ile birlikte kendi sürekli yenileyen bu pazarın lokomatif rolünü eğlence sektörü üstlenmiş durumda AVM’lerinde cazibe merkezi haline gelmesi noktasında önemli bir yeri olan sanal gerçeklik sistemleri, en gelişmiş ekipmanları ile ATRAX fuarında yerini alıyor. 
 

A’DAN Z’YE MUTLU ŞEHİR
Ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Küresel boyutta 2 buçuk trilyona ulaşan eğlence ve rekrasyon sektörünün tüm paydaşlarını tek çatı altında buluşturan fuar, ekonomik yönünün yanında akademik yönüyle de dikkat çekiyor. Organizasyon kapsamında sektöre rehberlik etmesinin yanı sıra, toplumsal hayata sosyal ve ekonomik katkı sağlamayı hedefleyen 3 günde 5 ana panel oturum gerçekleştirilecek. 
 

 EN EĞLENCELİ ÖDÜL
Ayrıca bu kadar değerli sektör, düzenlenecek görkemli gece ile de ödüllendirilecek. Eğlence sektöründe Türkiye’nin ilk ve tek yarışması ‘Attraction Star Awards – 7. Eğlence, Rekreasyon Ödülleri, ‘Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’ ve ‘Tema Yıldızları-Mutlu Şehirler’ adı altında 3 kategoriden başvuruları kabul etti. Sektör profesyonellerinin bulunduğu jüri tarafından seçilen projeler 14 Şubat tarihinde, Florya Corwn Plaza’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.     
Aynı zamanda Türkiye yeni bir fuarına kavuşuyor. Türkiye’de ilk defa ‘Otomat Teknolojileri ve Self Servis Sistemler Fuarı VENDEX 
Turkey’, 13-15 Şubat tarihleri arasında Atrax ile eş zamanlı olarak düzenlenecek. 

atrax

jyh

Yukarı