Ana içeriğe atla

ggh

Onur Market gücüne güç katacak

16.11.2017 - 17:44

STRATEJİK PLANLAMA VE PAZARLAMA DİREKTÖRÜ BURHAN TÜRSOY: “2018 YILININ SEKTÖRÜMÜZÜN HASSASİYETLERİ DOĞRULTUSUNDA, TÜM PAYDAŞLARIN ÜZERİNDE HEMFİKİR OLACAĞI, TEŞVİK VE POLİTİKALARIN UYGULAMAYA ALINACAĞI, BÜYÜME ODAKLI BİR YIL OLACAĞI BEKLENTİSİ İÇİNDEYİZ.” 

2017 markanız için nasıl bir yıl oldu? Ekonomi, yatırımlar, değişen siyasal ve diplomatik tutumlar sizlere ne kazandırdı, ne kaybettirdi?
Biz Türkiye ekonomisine ve onun dinamik yapısına inanıyoruz, bu nedenle de 2017 senesinde önemli bir satın alma gerçekleştirdik. Bu sadece bizim için değil, Türkiye gıda perakendeciliği açısından da önem arz etmektedir. Bu büyüklükte olup, mağaza sayısı, ciro ve personel olarak bu kadar eş iki markanın birleşmesi ilk defa gerçekleşiyor. 150 üzeri mağaza, 5 bine yakın personel ve bu birleşme ile 5 milyar TL’ye giden bir perakendeci olduk.
Dönüşümümüzü tamamlamanın ardından bu ay itibariyle ilk defa Bursa alışverişçisini sıfırdan açtığımız yeni mağazamız ile selamladık. Açılışımızın başarısı; bizi yaptığımız işin doğruluğuna ve Bursa alışverişçisi ile kurduğumuz bağın gücüne bir kez daha ikna etti.

“2018 YILINDA, SEKTÖRÜMÜZÜN İSTİHDAMA KATKISININ ZİRVEDE OLACAĞINA İNANIYORUZ”
Peki, 2018 yılından beklentileriniz neler? 

Türkiye’nin içeride ve dışarıda zorlu bir dönemden geçtiği bir zamanda biz stratejilerimiz ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeyi sürdürdük.
2018 yılının sektörümüzün hassasiyetleri doğrultusunda, tüm paydaşların üzerinde hemfikir olacağı, teşvik ve politikaların uygulamaya alınacağı, büyüme odaklı bir yıl olacağı beklentisi içindeyiz. Bu büyüme ortamında sektörümüzün, istihdama katkısının yine her zamanki gibi zirvede olacağına inanıyoruz.

“STRATEJİK HEDEFLERİMİZE UYGUN HER TÜRLÜ FIRSATI DEĞERLENDİRECEĞİZ”
2018 yılında ne gibi yatırımlarınız olacak? Yeni dönem hedefleriniz ve öngörüleriniz neler?

Verimli olarak gördüğümüz, Onur’un gücüne güç katacak ve stratejik hedeflerimize uygun her türlü fırsatı değerlendireceğiz.

nb

Yukarı