Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

NESCAFÉ %100 ARABİCA ÇEKİRDEK KAHVE LEZZETİ YOL BOYUNCA YENİLİKÇİ LEZZETLERİN ADRESİ BURGER KİNG®’DE!

04.09.2020 - 11:27

Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional ile Türkiye'de hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren vazgeçilmez lezzetlerin adresi Burger King®, uzun yıllara dayanan iş birliklerini farklı bir noktaya taşıdı. Türkiye’de 650’den fazla restoranıyla hizmet veren ve dünyanın önde gelen kahve markalarından NESCAFÉ’yi misafirleri ile buluşturan Burger King®; yeni iş birliği kapsamında İstanbul-İzmir otoyolu, Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanlarında yer alan Burger King® restoranlarında %100 Arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanan kahveleri, kahve tutkunlarına sunmaya başladı.

Nestlé Professional ve Türkiye’nin hızlı servis restoran sektörü lideri TAB Gıda iş birliklerini bir adım ileri taşıdı. 1999 yılından bu yana süren iş birliğini geliştiren iki marka, bu kapsamda İstanbul-İzmir otoyolunda 9, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda ikişer restoranda olmak üzere toplamda 13 Burger King® restoranında %100 Arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanan kahveleri kahve severlerle buluşturuyor.

Çekirdek kahve lezzeti yol boyunca Burger King®’de!” sloganıyla hayata geçen iş birliği, özellikle İstanbul-İzmir otoyolundaki 9 şubede sürücülere enerjilerini yükseltecek lezzetli bir mola fırsatı veriyor. İstanbul’daki 2 havalimanında yer alan 4 Burger King® restoranında da %100 Arabica çekirdek kahvesinden hazırlanan kahvelerle, yolculara güzel bir kahve deneyimi sunuluyor.

Nestlé Professional’ın çekirdek kahveden anında öğütülerek tüketicilere sunduğu 7 farklı sıcak seçeneğin yanı sıra yazın sıcak günlerinde ferahlamak isteyenler için de 4 soğuk kahve alternatifi yer alıyor.

%100 Arabica çekirdek kahve tüketiciler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilirken iş birliğinin önümüzdeki dönemde daha fazla lokasyona taşınması planlanıyor.

Nestlé Professional hakkında

Nestlé Professional, 150 yılı aşkın süredir dünyada, 114 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren, lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin, ev dışı tüketim sektöründeki uzman olarak çalışmakta olan iş birimidir. Ev dışı tüketim sektörü, restoran, otel, kafe, kantin, ofis ve sinema gibi tüketicilerin yerinde ürün tükettiği, Türkiye’nin ve dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından bir tanesidir. Nestlé Professional bu pazarda, var olduğu ürün kategorileri için, müşterilerine yaratıcı, karlı ve ‘daha iyi çözümler’ sunarak, toplam çözüm ortağı olmak ve pazarı büyütmek tutkusuyla 20 seneyi aşkın süredir hizmet vermektedir. Nestlé Professional, NESCAFÉ marka çatısı altında kahve içecek çözümleri ve MAGGI, DOCELLO, NESTLÉ, CHOKELLA marka çatıları altında yiyecek çözümleriyle pazarda yer almaktadır. Nestlé Professional, tüm bu kategorilerle toplam ev dışı tüketim sektöründe lider konumdaki firmalardan bir tanesidir.

TAB Gıda hakkında:

ATA Grubu'na bağlı TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş, Burger King®, Sbarro®, Popeyes®ve Arby’s® markalarının Türkiye'de münhasır lisans hakkı sahibi ve Burger King®, Sbarro®, Popeyes® ve Arby’s® restoranlarının Türkiye’deki işletmecisi ve geliştirme ortağıdır. TAB Gıda bünyesinde Burger King® 1995 yılında, Popeyes® ve Sbarro® markaları ise 2007 yılında faaliyete geçmiştir. TAB Gıda 2010 yılında da Arby's®'i bünyesine katmış, 2013 yılında kendi markası olan Usta Dönerci®’yi, 2019 yılında da yine kendi markası olan Usta Pideci®’yi kurmuştur. Bugün Türkiye genelinde 650’den fazla Burger King® restoranı, 80’e yakın Sbarro®, 200’ü aşkın Popeyes®, 70’den fazla Arby’s®, 130’dan fazla Usta Dönerci® ve 38 Usta Pideci® restoranı bulunmaktadır. Hızlı servis restoran zincirlerini bünyesinde bulunduran TAB Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. bugüne kadar pek çok ödül alarak, sektörünün lideri konumundadır.

TAVADA TAVUK

Yukarı