Ana içeriğe atla

nr

Viva Barselona!

16.01.2017 - 11:10

BARSELONA’DA GEZİLECEK YERLER
Havalimanından kısa yolculukla şehir merkezine geldikten sonra ineceğiniz yer Plaça de Catalunya, gezilmesi gereken ilk yerdir. Katalonya Meydanı olarak bilinen bu merkez şehrin kalbi. Ayrıca meşhur La Rambla caddesi de buradan başlıyor. Birçok alışveriş merkezi, mağazalar, Hard Rock Cafe Barcelona, yeme-içme mekanları ve ATM’ler de bu meydanda. Barcelona’da gezilecek diğer yerler başlıca; Sagrada Familia Bazilikası, La Rambla, Park Güell, Barcelonata Beach, Barcelona Pazarı, Tibidabo, Parc De La Ciutadella, Nou Camp Stadyumu, Gothic Quarter, Torre Agbar ve Casa Miladır. 

BARSELONA ULAŞIM REHBERİ
Barselona Havaalanı-Şehir Merkezi ulaşımı yarım saat otobüs yolculuğu ile gerçekleşiyor. Barselona’da şehir içi ulaşım olarak genellikle metro ve tramvaylar tercih ediliyor. Metronun çalışmadığı saatlerde ise gece otobüsleri şehrin ulaşım yükünü devralıyor. Barselona Kart alarak şehirdeki birçok indirim avantajından yararlanabilir, tüm ulaşım araçlarını ücretsiz ve sınırsız kullanabilirsiniz.

BARSELONA’DA NEREDE KALINIR?
Barselona’da konaklamak için birçok seçenek mevcut. Plaça Catalunya ve La Rambla bölgeleri hem konum hem de güven açısından konaklamak için ideal. Bu bölgelerin dışında Eixample, Ciutat Vella ve Sant Marti bölgeleri de yabancı vatandaşlar için güzel bir konaklama bölgesi olabilir. Barselona’da birbirinden güzel otellerin yanı sıra oldukça iyi hizmet veren ucuz hosteller de mevcut. 

BARSELONA’DA NE YENİR?
Katalonya mutfağının zenginliği birçok yemek seçeneğini de beraberinde getiriyor. Deniz mahsüllerinden yapılan birçok yemek damak tadınıza uyabilir. Gitmişken kesinlikle yemeniz gereken bazı geleneksel lezzetler mevcut. Tapas bunların başında gelir. Barselona’da yemek denildiğinde akla gelen bir diğer yemek de Paella’dır. Escalivada yiyip, Sangria içmeden dönmek de olmaz. 

BARSELONA GECE HAYATI
Barselona her şeyde olduğu gibi gece hayatında da inanılmaz imkanlar sunuyor. Sahilde bulunan Pacha, Shoko ve Opium şehrin gece hayatının kalbi. Biraz daha iç bölgelerde yer alan RazzMatazz ve Bling Bling de hiç azımsanmayacak kadar eğlence imkanı sunuyor. Gece kulüplerinde sabaha kadar eğlenip, beach after partilerde güneşin ilk ışıklarını seyretmek muhteşem bir deneyim olabilir. 

 

Kaynak: Gezi Rehberleri / Written By Sinan Yeşiltaş

nr

Yukarı