Ana içeriğe atla

nr

Turkcell Platinum, dünya starlarını “İstanbul Night Flight” konserlerinde bir araya getiriyor

17.08.2017 - 11:28

Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonuyla “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konserleri 15 Eylül- 29 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. 

Ayrıcalıklar dünyası Turkcell Platinum, Events Across Turkey organizasyonu ile gerçekleşecek İstanbul Night Flight etkinliklerinin ana sponsoru oldu. Dünyaca ünlü yıldızların, Aya İrini’nin büyülü atmosferinde ağırlanacağı “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımına da katkı sağlayacak. Düzenlenecek konserler serisinde klasik müzik severler, dünyanın önde gelen sanatçılarının eserlerini 15 Eylül – 29 Ekim tarihleri arasında Turkcell Platinum farkıyla dinleme şansı bulacak.

Dünyada klasik müziğe damga vurmuş birbirinden önemli sanatçıları ağırlayacak “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” muhteşem bir konserle başlayacak. Klasik müzik ve komediyi bir araya getiren şovlarıyla klasik müzikte çığır açan dünyaca ünlü Igudesman & Joo ikilisi 15 Eylül akşamı sahne alacak. 14 Ekim’de ise ilk kez Aya İrini’de dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda Orkestrası, bağlama sanatçısı Erdal Akkaya ile dinleyiciyle buluşacak.

Keman sanatçısı Angelika Bachmann ve Iris Siegfried tarafından 2002 yılında kurulan, Salut Salon da etkinliklere damga vurmaya hazırlanıyor. Klasik müzikte yarattığı farklı tarzıyla 50’den fazla ülkede konser veren, 10 milyon adet satışa ulaşan albümleriyle sayısız ödüle sahip olan Salut Salon, 28 Ekim akşamı ilk kez İstanbul’da sahneye çıkacak.

“Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” 29 Ekim akşamı serinin son konserinde Aya İrini sahnesini şölene dönüştürecek. Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde ilk kez prömiyerini yapacak olan An Epic Symphony, sahnesinde dünyada kemançanın varisi olarak bilinen ve geceye özel bestelediği kemança üvertürü ile İmamyar Hasanov’a, ilk kez bir senfoni orkestrası eşliğinde sahne alacak olan ülkemizin önemli gruplarından Athena’ya ve bir kült haline gelmiş “Ağır Roman” filminin orijinal müziklerinin sesi Yusuf Taşkın’ın özel performansına yer verecek. Klasikleşmiş birçok eserin de yer verileceği konser, uluslararası mapping sanatçılarının sergileyeceği görsel şov ile renklenecek.

nr

Yukarı