Ana içeriğe atla

nr

Kadınların hikayesi Tansel Baybara tasarımlarında…

28.02.2017 - 17:43

Tansel Baybara, 2013 yılında kurduğu Tasarım Hikayecisi adı altında takı, aksesuar ve dekor gibi geniş yelpazede özgün ürün üretmeye devam ediyor. Tansel Baybara kadınlara özel tasarladığı yıllarca saklanacak özgün ve kullanışlı tasarım ürünlerini kadınlarla buluşturuyor.

Tansel Baybara, dünyanın en değerli varlığı kadınlar için tasarladığı defterleri satışa sunuyor. Mardinli kadınların el emeğini ekonomiye kazandırmak için hayata geçirilen Hayatım Yenibahar’a destek olmak amacıyla Tasarım Hikayecisi Tansel Baybara’nın tasarladığı defterler kadının zarafetini, asaletini, rengini ve güzelliğini yansıtıyor. Defterlerin iç kısmında kadınlara ithafen yazılmış notlar yer alıyor. Tansel Baybara, tasarımını Renkli Kadın “Frida Kahlo” ve “Al Yazmalım Türkan Şoray” gibi adlarla tasarlayarak tanınmış ve toplum için anlam taşıyan isimlere yer verdiği defterlerini Hayatım Yenibahar projesine destek için satışa sundu.

KADIN HAYATTIR, ÖZGÜRLÜKTÜR, ZARAFETTİR, AŞKTIR…
Mardinli kadınların ürettikleri elişleri Türkiye’nin dört bir yanına ulaşıyor ve hatta sınırları aşarak Avrupa ve Amerika’da satılıyor. Türkiye’de kadın olmanın en zor olduğu bölgelerden birinden yayılan bu ışığın, ihtiyacı olan tüm kadınlara umut vermesi ve yol göstermesi hedefleniyor.

Mardin’den bir kadın hareketi olarak başlayan ve artık dernekleşerek Türkiye’nin her yerindeki insanlara ışık olmayı hedefleyen Hayatım Yenibahar, yine Mardin’den, Mardinli kadınlardan tüm kadınlara bu defterler vesilesi ile bir mesaj iletiyor:

Kadın hayattır…

Kadın özgürlüktür…

Kadın zarafettir…

Kadın aşktır…

nr

Yukarı