Ana içeriğe atla

nr

Genco Ecer yorumu ve farklı tarzı ile müzik piyasasında isminden sıkça söz ettireceğe benziyor…

09.03.2017 - 15:37

Fit görünümü ve yakışıklılığı ile genç kızların yeni gözdesi “Genco Ecer” PDND Müzik etiketi ve Soner Sarıkabadayı prodüktörlüğünde “Vur” adlı şarkısı ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Söz ve müziği kendisine ait olan şarkının aranjesi Osman Çetin imzası taşıyor. Genco Ecer yorumu ve farklı tarzı ile müzik piyasasında isminden sıkça söz ettireceğe benziyor…

Genco Ecer’in Kıbrıs’tan Türkiye’ye uzanan hikâyesini kısaca dinleyebilir miyiz? Bu serüven nasıl başladı?
Kıbrıs'tan Türkiye’ye hayallerimin peşinden koşmak için ilk kez 18 yaşımda geldim. O dönemin başarılı şirketlerinden birinin patronu benimle tanışmak, bestelerimi dinlemek için beni İstanbul’a çağırmasıyla bu serüvene başladım.

İlk çıktığı andan itibaren farklı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken bir karakterden bahsediyoruz. Peki, bu farklılığın avantajlarını ya da dezavantajlarını yaşadın mı? Malum Türkiye’de farklılıkları kabullenmek zor olabiliyor…
Öncelikle farklı biri olmak için hiç çaba harcamıyorum. Olduğum gibiyim. Açıkçası çokta farklı biriymişim gibi görmüyorum kendimi. Eğer farklılıktan kastınız vücudum ve tarzımsa, evet avantajlarını yaşıyorum. Beğenilmek güzel bir duygu…

Müzik dışında başka projeler için teklifler alıyor musun? 
Vur çıkmadan önce birkaç dizi projesi için teklif aldım fakat oyunculuk konusunda hiçbir altyapım yok. Bu sebepten pek düşünmedim. Benim için öncelik müziğimi insanlarla buluşturmak, sevdirmek. Ama ilerde hayat beni nereye doğru sürükler bunu şimdiden kestirmek zor. 

Türkiye’de beğendiğin ve takip ettiğin bir şarkıcı var mı? 
Tabii ki beğendiğim takip ettiğim sanatçılar var. Ajda Pekkan, Kayahan, Sezen Aksu gibi Türk müziğine damga vuran isimleri tüm Türk halkı gibi bende severek dinliyorum.
Biraz da yeni albümden bahsedelim. Uzun bir aradan sonra piyasaya çıkan bir albüm ne de olsa… Öncelikle araya neden bu kadar uzun bir süre girdiğini öğrenelim, ardından albümde hangi isimler yer alıyor, albüm için ne gibi hazırlıklar yapıldı bunların cevabını alalım.
Elimde olmayan nedenlerden dolayı gelişen bir süreçti. Vatani görevimi ve müzik için ara verdiğim eğitim hayatımı bitirdim. Bana ve müziğime katkıları olan bir süreçti ve bu dönemin, bestelerime katkısı olduğuna inanıyorum. Bu uzun aradan sonra Vur single çalışmamla sevenlerimle yeniden buluştum. Açıkçası Vur, bugüne kadar içime en çok sinen parçam. Aranjesini sevgili arkadaşım Osman Çetin yaptı. Fotoğraflarımı, bence Türkiye'nin en yetenekli fotoğrafçılarından biri olan Serhat Hayri çekti, stil danışmanlığımızı da Alexander Koko üstlendi. Bu sürecin en başından sonuna kadar desteğini ve güvenini benden esirgemeyen abim Haluk Şentürk'ün bu projedeki katkısı çok büyük. 
Kısacası, her adımımda yanımda olan, bu projeye katkı koyan herkese kalpten teşekkür ediyorum.

Vur’un klip çalışması da Ocak ayında izleyicilerle buluştu. Klip kimin imzasını taşıyor? Kaç gün sürdü çalışmalar?
Klip yönetmeni, Altın Kelebekli sevgili arkadaşım Gülşen Aybaba. Klibin çekim süreci yaklaşık bir gün sürdü ve inanılmaz keyifli geçti. Aldığımız sonuçtan da oldukça memnunum.

Gerek şarkıya gerekse klip çalışmasına yönelik nasıl tepkiler alıyorsun?
Geri dönüşler gayet olumlu. Zaten bunun böyle olacağını hissediyor ve biliyordum. Kafamda en ufak bir soru işareti yoktu çünkü bu projeye güvenim tamdı. 

Son olarak, Soner Sarıkabadayı 2017’nin Erkek Pop Yıldızı olarak seni işaret ediyor. Bununla ilgili düşüncelerin neler peki?
Soner Sarıkabadayı öngörü sahibi, iş disiplini ve iş ahlakı olan, bu sektörün en başarılı isimlerinden biri... Bu sebeptendir ki, Soner Sarıkabadayı birini işaret ediyorsa bir bildiği vardır… 

Genco Ecer’in müzik kariyerinde gelmek istediği nokta nedir? Bunun için neler yapıyor ya da yapmayı planlıyor?
Çok büyük kitlelere ulaşmak, yaptığım müziği insanlara sevdirmek en büyük arzum. Bu sektörde kalıcı olmak istiyorum, bunun için de sürekli üretiyorum, beste yapıyorum, söz yazıyorum, vizyonumu geliştiriyorum, gözlemliyorum, hayal ediyorum...

nr

Yukarı