Ana içeriğe atla

ggh

BU YAZ HUZURLU BİR TATİL SİZİ BEKLİYOR

26.06.2018 - 15:49

BÜTÜN BİR YIL ÇALIŞIP, BİRİKTİRİP TATİL ZAMANI GELDİĞİNDE AYNI TATİL SEÇENEKLERİ ARASINDA SIKIŞIP KALMAKTAN SIKILDIYSANIZ, BU YIL ROTANIZI DEĞİŞTİRİP FARKLI MEKANLARA YOL ALMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN!  SİZ DE EĞER BU SENEKİ İZNİMİ FARKLI BİR YER GÖRMEK VE GEZMEK İÇİN KULLANMAK İSTİYORUM DİYENLERDENSENİZ BİR GÖZ ATIN DERİZ.

Şövalye Adası
Fethiye körfezinin ağzında konumlanan ve Türkiye’de güzelliği hala keşfedilmemiş olan bir cennet aslında Şövalye Adası. Ancak Şövalye Adası İngilizlerin oldukça ilgisini çekiyor ve uzak topraklarda popüler bir kaçış rotası olarak biliniyor. Akdeniz’i sevenler, Bodrum ve Kaş kalabalığından sıkılanlar için burası adeta ilaç gibi. 

Faralya
Türkiye’nin gizli cenneti Faralya, Akdeniz’in en iyi yerlerinden biri. Yüzmekten keyif alıyorum, antik kalıntılardan hoşlanıyorum, farklılığı seviyorum diyorsanız burası tam size göre.

Kelebekler Vadisi
Koruma altına alınmış ve endemik türleriyle ünlü Kelebekler Vadisi Türkiye’nin mutlaka görmeniz gereken yerlerinden. Sadece bir tatil rotası olmayan Kelebekler Vadisi, gördüğünüz zaman unutamayacağınız nadir yerlerden. Fethiye’nin incilerinden biri olarak adlandırabileceğimiz yer; denizi, yeşili ve maviyi sevenler için birebir. 

Dalyan
Rahat edebileceğiniz, ünlü deniz kaplumbağaları caretta caretta’ları görebileceğiniz, çöpsüz, gürültüsüz, upuzun kumsalında yürüyebileceğiniz harika bir yer Dalyan. Ayrıca buranın İngilizler ve Hollandalılar tarafından çok sevilip mesken tutulduğunu da hatırlatalım. 

FFF

 

Uzungöl
Karadeniz’in en önemli merkezlerinden biri, son dönemlerde daha çok tanınmaya başlanan, dizi, film, reklam çekimlerine mekan olan güzeller güzeli Uzungöl. Betonlaşmaya ve kentleşmeye başlayan Trabzon’un sıcaklık değerleri de ağır ağır yükselmeye başlıyor. Yakında belki de isteseniz de gidemeyeceğiniz bir yer olabilir burası. Bu yüzden geç olmadan ziyaret etmelisiniz.

Assos(Behramkale)- Ayazma
Assos ve Ayazma Çanakkale’nin en ilgi çekici yerlerinden.  Kalabalık olmayan, güzelliği tam olarak hala anlaşılmayan, Assos Antik Kenti ve Kazdağları’nın eteklerinde nazlı, serin sularıyla Ayazma aklınızdan çıkmayacak yerlerden. Kayıkları, taş evleri ile Asos, özellikle kafa dinlemek ve biraz olsun her şeyden uzaklaşmak isteyenler için doğru adres.

ghgng

 

Şirince
İzmir’in Selçuk İlçesine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Şirince Köyü son zamanlarda adını duyursa da hala kendini koruyor ve saklıyor. Buraya özellikle nisan ve mayıs aylarında gelip yüzlerce yıllık geçmişi olan, adına öyküler yazılan tarihi evleri ve sokakları görmelisiniz. Ege’nin rüzgarını, tadını bu köyde bulabilirsiniz. 

Selimiye ve Söğüt Köyü
Marmaris’in en bakir yerlerinden Selimiye ve Söğut Köyleri. Türkiye’nin gizli cennetlerinden biri ünvanına layık görülen bu yerler size Akdeniz ve Ege’nin havasını vadediyor. Tekne turları, bitki örtüsü, denizi ve kendilerine has havalarıyla Selimiye ve Söğüt Köyleri aklınızdan çıkmayacak. 

oıo

 

İğneada
Edirne’nin incisi olan İğneada Karadeniz’in sularıyla çevrilmiş durumda. Çok uzağa gitmek istemeyenler ve vaktini dinlenerek geçirmek isteyenler hem ucuz hem de yakın bir lokasyon olan İğneada’yı tercih edebilirler. Burada ister konaklayacak apart ve otel tarzı bir yer bulabilirsiniz isterseniz de çadır kurabilirsiniz. Doğa severler ise kuş gözlemi için bu bölgeye mutlaka uğramalılar.  

Amazon Koyu-Gökova Körfezi
Gökova Körfezi’nin en kıvrımlı koylarından Amazon, ender güzellikteki yerlerden biri. Koyun haritalardaki adı Gücük–Günlük ya da Maden Koyu. Bugünkü adınıysa burada otuz küsur yıllık geçmişi olan civardaki tek tesis Club Amazon’dan alıyor. Çam ve günlük ormanlarıyla iç içe koyun suyu temiz ve derin. Birinci derece doğal SİT Alanı olduğundan etrafta beton yapı yok. Amazon Koyu etrafta ışık kirliliği olmadığından yıldızların çıplak gözle izlenebildiği ender güzellikteki yerlerden biri. Kanoyla kimselerin olmadığı, sessiz, sakin koylara kürek çekebilirsiniz.

nb

Yukarı