KERVAN GIDA EN İYİLER ARASINDA SIRA ATLADI

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, başarılı çalışmaları ile büyüme sürecine devam ediyor. 2022 verileri ile Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 316. sıradan 262. sıraya yükselen Kervan Gıda, diğer yandan ihracatını en çok artırmayı başaran 32. Türk şirketi oldu. Türkiye’nin En Değerli Markaları arasında ise 65. sıradan 58. sıraya yükseldi.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 Türkiye-2022 Araştırması’nın sonuçları açıklandı. 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sırada yer alan Kervan Gıda, toplamda yaptığı 4,84 milyar liralık net satışla Fortune 500 Türkiye 2022 sıralamasına 262’nci sıradan, ihracatını en çok artıran Türk şirketleri sıralamasına ise 32’nci sıradan girdi.

“Başarımızı sürdürmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz”

Son günlerde yayınlanan listelerde Kervan Gıda’nın büyümesini sürdürerek Türkiye için önemli bir değer haline geldiğini görmekten mutluluk duyduklarını belirten Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Kervan Gıda olarak son dönemde büyük başarılara imza atıyoruz. Çalışmalarımızın, yatırımlarımızın ve yenilikçi ürünlerimizin bu şekilde karşılık bulması bizim için gurur verici. Marka değerimize verdiğimiz önem, marka değerleme listelerinde bizi Türkiye’nin en değerli 58. markası konumuna getirdi. Son olarak Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasına girdiğimiz Fortune 500 Türkiye listesinde bu sene de yerimizi aldık. Bir önceki sıralamaya göre 316’dan 262’ye yükselirken başka bir sıralamada ihracatını en çok artıran Türk şirketleri arasında 32. olduk. İhracat tempomuzdaki artışın Türkiye çapında yansıması olan bu başarımızı bu yıl da sürdürmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Yatırımları ve yenilikçi ürünleri ile başarılarını katlıyor

Şirket, Brand Finance tarafından bu yıl 17.’si yayınlanan “TURKEY 100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırmasında geçen yıla göre 65’nci sıradan 58’nci sıraya yükseldi. Böylece Türkiye’nin en güçlü markaları arasında daha ön sıralara gelmiş oldu.

Kervan Gıda’nın markalaşmasına bir destek de Turquality programından geldi.  Draje çikolata, oyuncaklı ürün ve sürpriz yumurta üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren %100 bağlı ortaklığı Uçantay Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., ‘Cosby’ markası ile devlet destekli markalaşma programı olan Turquality Marka Destek programına kabul edilen Kervan Gıda’nın yumuşak şekerde dünya markası olan ‘Bebeto’ markasıyla birlikte ‘Cosby’ markası da Turquality programının desteğiyle hem dünyada hem de Türkiye’de büyümeye ve pazar payını artırmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir