Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Westpark Outlet, Tan Kardeşlerin Başarı Öyküsüdür…

15.06.2017 - 17:17

Westpark Outlet’in alışverişte karlı, eğlencede mükemmel deneyimler sunmayı hedefleyen, aynı zamanda Ege Bölgesi’nin tamamına mutluluk ve heyecan veren mimari bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Tankar Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tan; Ege gibi sıcak, Ege gibi güzel görünümlü ve Ege gibi rengarenk bir projeyi hayata geçirdiklerini de belirterek sözlerine şöyle devam etti: “İçinde tüm renklerin barındığı kusursuz bir marka karmasına sahip, her yaşa hitap eden, Ege’nin atmosferini yansıtan, 4 mevsim yarı açık mimari konsepte hakim, konfor şartları yüksek, geniş oturma ve peyzaj alanları olan bir projeyi hayata geçiriyoruz.”

Bu ayki kapak konuğumuz İzmir’in odak noktası olmaya aday yeni bir proje; Westpark Outlet… İyileşme, gelişme ve markalaşma felsefeleriyle daima ileriyi hedefleyen Tankar Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdürecek olan Westpark Outlet, pek çok dünya markasını bünyesinde barındırarak, ziyaretçilerinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor. Gerek istihdam gerekse toplumsal katkı noktasında İzmir’e yeni bir soluk getirecek olan proje, yaklaşık 240 milyon TL yatırımla hayata geçiriliyor. Yönetim ve kiralama süreçleri JLL Turkey tarafından yapılan Westpark Outlet; tarzıyla, sıra dışı konumuyla ve gözde konseptiyle oldukça özel bir proje…

Tankar Grubu kısaca tanıyabilir miyiz? Bu zamana kadar hangi alanlarda faaliyet gösterdi, hangi yatırımları hayata geçirdi?
Tankar Grup, 1986 yılına dayanan ailemizin başarılı ticari yolculuğunun bir eseri olarak 1997 yılında İzmir’de kuruldu. Temeli Tan kardeşlerin güçlü birlikteliği ve özverisinden oluştuğu için Tankar adı ile faaliyete başladı. İlk olarak gayrimenkul ve akaryakıt ile başlayan firma faaliyetlerimiz, daha sonra otomotiv lojistik, enerji gibi alanlara yöneldi.
Tankar Gayrimenkulün yatırımları, konut ve ofis projelerinin yanında yapımı devam eden Westpark Outlet projesi ile farklı alana sıçrayarak geniş bir boyuta ulaştı. Başarı ile gerçekleşen birçok projeye imza atan Tankar Petrol; İzmir şehir merkezinde 10 adet akaryakıt istasyonuna sahiptir. Ayrıca, bayiliğini yaptığımız tüm firmaların Türkiye geneline hizmet eden satış ağıyla sektöründe öncü pozisyondadır. Lojistik grubumuz Türkiye hazır beton sektörünün en büyük filosuna sahiptir. Grubumuz bünyesindeki Tankar Enerji, 2017 yılı itibari ile ilk GES santrali olan Manisa FAZ1’i devreye aldı. 
Yapımı devam eden GES ALİAĞA FAZ1’i de yıl içinde devreye almayı planlamaktadır. Taahhüt grubumuz; kamu kurumlarının baraj gölet sulama kanalları, otoyollar gibi projelerinde uzun yıllardır edindiği tecrübelerle ve yüksek teknolojik ekipmanlarla başarılarına yenilerini eklemektedir. 
İyileşme, gelişme ve markalaşma felsefeleriyle daima ileriyi hedefleyen grubumuz bin çalışanıyla birlikte projelerini gerçekleştirmeye ve ülkemiz için daha da önemli adımlar atmaya devam edecek.

AVM yatırımı yapma fikri nasıl ortaya çıktı? Sizi bu yatırım kararına iten etmenler neler oldu?
Türkiye’de gün geçtikçe büyüyen ve lokomotif haline gelen perakende ve AVM sektörünün, binlerce kişiye istihdam ve bulunduğu bölgeye yüksek miktarda katma değer sağlamasından dolayı Ege Bölgesi’ne bu değerli projeyi yapmaya karar verdik. 
İzmir yaklaşık 4 milyon 265 bin toplam nüfusa sahip bir şehir olarak coğrafi konum, deniz ve kara ulaşım imkanları yönünden Türkiye’nin yatırıma açık en özel kentlerinden biri. Bu nedenle bizler de gerek ülkemize ve Ege’ye verdiğimiz önemi gerekse Ege kültürünün organik yapısını, bölgenin iklimini, kent halkının tercihlerini, alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve beklentilerini göz önünde bulundurarak Westpark Outlet projesini hayata geçiriyoruz.

Bir Tankar Gayrimenkul projesi olan “Westpark Outlet AVM” projesini bizlere kısaca tanıtır mısınız?  Proje nasıl bir yapıda olacak, içerisinde hangi birimler yer alacak?
Mimari projesi Dome Mimarlık tarafından hazırlanan, 70 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip Westpark Outlet projemiz, Ege Bölgesi’nin en büyük outlet ve eğlence merkezi olmayı hedefliyor. İnşaatı hızla devam eden projemizin kapılarını 2017 sonbaharında açmayı planlıyoruz. Gerek İzmir gerekse çevre illerde yaşayanlara önemli ayrıcalıklar sunacak olan projemiz güçlü marka karması ve yarı açık mimari konsepti ile dünya markalarına yer verecek. Projemizde yaklaşık 160 mağaza, teraslı kafe ve restoran alanlarının yanı sıra bin 500 oturma kapasiteli yeme-içme alanı, çocuklar için büyük eğlence-oyun alanları ve 2 bin 500 kapasiteli otopark alanı yer alacak. Bu özellikleriyle Westpark Outlet perakende sektörüne ve Ege’ye yeni soluk getirirken, profesyonel yönetimi ile de şehrin en önemli sosyal buluşma alanı olacak. Westpark Outlet, konumuyla ve benzersiz konseptiyle sadece İzmir’in değil, Ege’nin de alışveriş ve eğlence merkezi olacak. Çünkü Westpark; tarzıyla, sıra dışı konumuyla ve gözde konseptiyle özel bir proje.

Westpark Outlet AVM’nin mimari ve lokasyon özelliklerinden kısaca bahseder misiniz? 
Westpark Outlet, alışverişte karlı, eğlencede mükemmel deneyimler sunmayı hedefleyen Ege Bölgesi’nin tamamına mutluluk ve heyecan veren mimari bir yapıya sahip. Ege ve Egeliler gibi keyifli ve benzersiz… Ege gibi sıcak, Ege gibi güzel görünümlü, Ege gibi rengarenk... İçinde tüm renklerin barındığı, kusursuz bir marka karmasına sahip, her yaşa hitap eden, Ege’nin atmosferini yansıtan, 4 mevsim yarı açık mimari konsepte hakim, konfor şartları yüksek, geniş oturma ve peyzaj alanları olan bir projeyi hayata geçiriyoruz.
Westpark Outlet lokasyon olarak, günde yaklaşık 100 bin araçlık trafik yoğunluğa sahip, İzmir çevreyolu aksında yer alan, şehir içinde ise Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğili ilçelerini birbirine bağlayan ana aksta yer alıyor. Ayrıca yapımı devam eden İstanbul otoyolu ve Çandarlı otoyolu istikameti üzerinde olup, projesi devam eden İzmir-Ankara otoyolu bağlantısı üzerinde bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 570 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek, 2 bin 600 yatak kapasiteli İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi bitişiğinde konumlanan projemiz İzmir’in aynı zamanda sağlık merkezi ile komşu olacak.

Proje için ne kadar bir yatırım maliyeti söz konusu?
240 milyon TL yatırımla hayata geçirdiğimiz projemizin, doğrudan ve dolaylı olarak 2 bin kişiye sağlayacağı iş imkanı ile istihdama da katkı da bulunacağına inanıyoruz.

Yönetim, kiralama ve danışmanlık alanında hangi firma ile çalışma kararı aldınız? Ayrıca bu desteğin size ve yatırıma ne kazandıracağını düşünüyorsunuz?
Projemizin en başından beri, yönetim ve kiralama alanında JLL Turkey ile yol alıyoruz. Uzun süren araştırmalarımız sonucunda gerek perakende sektöründeki öncülüğü, gerek kurumsal disiplini gerekse profesyonel ekip oluşumundan dolayı kendilerinden hizmet almayı tercih ettik. JLL Turkey’in kiralama ve yönetim açısından projemize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. 
Bir yaşam alanı olan AVM’lerde en önemli unsur yatırımcı, perakendeci ve tüketicidir, bunların hiçbirini birbirinden ayrı düşünmemek gerekir. Bu nedenle tüm bu paydaşlar arasında JLL Turkey ekibinin projemiz için önemli bir köprü olacağını, projemize fayda sağlayacak inovasyonlar yaratacağını düşünüyoruz.

Doğru bir yatırım için nelere dikkat edilmesi gerekiyor?
Doğru bir yatırım için öncelikle nüfusun ekonomik gücünü ölçmek gerekir. Bölgenin alım gücü ve gelir düzeyine göre hareket etmek, o doğrultu da marka karmasını hazırlayarak finansal planlamayı yapmanın ilk öncelik olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla doğru strateji, doğru lokasyon ve doğru bir ekip ile başarının kaçınılmaz olduğu kanısındayız.

Hedeflenen AVM müşteri kitlesi nedir? Yatırım planlamasında hangi demografik özellikler ele alındı?  
Westpark Outlet; kadın erkek giyimden dayanıklı tüketim mallarına, ev tekstil ürünlerinden kozmetiğe kadar çeşitli markalar ile tüm Ege Bölgesi ve çevre illerine hizmet verecek. Bölgenin hem yüksek hem orta alım gücüne sahip kitlesine hitap edecek şekilde marka karması planlandı.

Son olarak, Westpark Outlet AVM’nin bölgeye katacağı katkılardan bahsedelim… AVM bölge ve bölge halkına ne gibi avantajlar sağlayacak? AVM’nin toplumsal etkileri neler olacak?
Westpark Outlet, çevresindeki kentsel dönüşüm projelerini cesaretlendiren bir pozisyondadır. Dolayısıyla bölgedeki kentsel yatırımların bizim projemiz ile ivme kazanıp, dönüşümü hızlandıracağına ve bölge halkına istihdam ile katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Emlak değerlerinin bizimle birlikte yükselmesi yatırımcı çekme kapasitesini de yükseltecek ve bölge ekonomisine katkı sağlayacaktır. Çünkü Westpark; alışverişte karlı, eğlencede mükemmel bir proje…
AVM etkinlikleri müşteri memnuniyeti açısından çok önemli bir yere sahip. Bunu düşünerek bölge halkına sunacağımız pazarlama faaliyetlerimiz ile de katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Ziyaretçilerimize sergi, müzayede gibi sanat etkinliklerinden çocuk atölye çalışmalarına, eğlenceli konserlerden ünlü söyleşilerine, sosyal sorumluluğumuza yönelik aktivitelerden tüm ailelerin katılabileceği her yaş grubuna özel, farklı ve eğlenceli etkinlikler ve aktiviteler düzenlemeyi planlıyoruz.

Tankar Gayrimenkul Yatırım A.Ş.  Bayraklı/İzmir 
E-posta:  yonetim@wesparkoutlet.com.tr
Web: www.westparkoutlet.com.tr
Facebook/westparkoutlet
Twitter/westparkoutlet
İnstagram/westparkoutlet

,

Yukarı