Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

DEĞİŞİMİN VE İLKLERİN ALIŞVERİŞ MERKEZİ: ANKAMALL

18.11.2020 - 12:09

 

Türkiye’nin köklü alışveriş merkezlerinden ANKAmall, alışverişte sunduğu kalite ve çeşitlilik yanında, gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerle ziyaretçilerin gözdesi konumunda. Yeni yıl yaklaşırken araç kampanyası başlatan ANKAmall, temas ve bulaşı riskini ortadan kaldırmak amacıyla çekilişi mobil uygulama üzerinden gerçekleştirecek. ANKAmall AVM Müdürü Evren Kırcalı ile hem söz konusu uygulama hem diğer sosyal aktiviteler hem de Covid-19 önlemleri hakkında konuştuk.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Ziyaretçi çekimi konusunda kampanyaların da önemi büyük. Kampanyalara katılımı kolaylaştırmak adına ANKAmall mobil uygulamasını hayata geçirdiniz. Bu uygulamadan bahsedebilir misiniz?

Yeni yıl yaklaşırken büyük araç kampanyamızı başlattık; bu yıl ziyaretçilerimize yeni BMW 216D Gran Coupe Sport Line kazanma şansı sunuyoruz. Bu yıl pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak önceki yıllardan farklı olarak bir yeniliğe imza attık; temas ve riski ortadan kaldırmak amacıyla çekilişimizi mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’de ilk kez ANKAmall olarak geliştirdiğimiz bu uygulama sayesinde ziyaretçilerimiz AVM içerisinde kayıt masasına gitmeden, telefonlarına indirdikleri ANKAmall uygulaması ile kampanyaya başvuru yapabiliyor; fiş kontrolü sonrasında uygulama üzerinden çekilişe katılabiliyor. Böylece misafirlerimizin sağlığını ve güvenliğini önceleyerek koronavirüs riskini ortadan kaldırmayı umuyoruz.

‘’Çek Fişi Bitir İşi’’ sloganıyla başlattığımız kampanyaya tek seferde 300 TL ve katları tutarında alışveriş yapan misafirlerimiz 21 Ekim 2020 – 18 Nisan 2021 tarihleri arasında katılabilecekler.

 

SAĞLIĞA VEDİĞİMİZ DEĞER TESCİLLENDİ

COVID-19’la mücadelede toplu yaşam alanlarında alınan tedbirler hayati önem taşıyor. Bu kapsamda verilen Güvenli Hizmet Belgesi’nin AVM’ler için önemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu belgeyi almanıza hak kazandıran hijyen ve güvenlik önlemleriniz nelerdir?

Pandemi döneminde toplumsal hassasiyet de arttı. Pandemi ile mücadelede tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladığı alışveriş merkezlerinin üst düzey tedbirler alması ne denli önemliyse bu tedbirleri vatandaşa anlatabilmesi de o derece önem taşımakta. Üstelik bu tedbirlerin TSE tarafından onaylanarak belgelendirilmesi hem ziyaretçilerde güven unsurunu pekiştiriyor hem de tüm alışveriş merkezlerinin bu standartlara uyması noktasında itici bir güç oluyor. AVM’ler, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile belgelendirilerek pandemi sürecindeki mücadelelerini de en iyi şekilde gerçekleştirdiğini bir anlamda tescillemiş olmaktadır.

Covid-19’un ülkemizde ilk görüldüğü 11 Mart itibariyle temizlik, hijyen çalışmalarımızı maksimum düzeye çıkardık. Maske, fiziki mesafe, ateş ölçümü ve hijyen konularında büyük titizlikle hareket etmeye özen gösterdik. Başkentin en büyük ve geniş kullanım alanlarına sahip AVM’si olmanın avantajı yanında ziyaretçilerimizce alışveriş yanında yaşam merkezi olarak da benimsenmiş olmanın sorumluluğuyla hareket ettik.

Ortak alanlardan merdivenlere, asansörlerden tuvaletlere en ince detaylara kadar aralıksız hijyen çalışmalarımız gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra oluşturduğumuz özel virüs timi sayesinde temas seviyesi yüksek olan özellikle yürüyen merdiven bantları, asansörler, kapı kolları, ATM ve benzeri yüzeylerin sık aralıklarla dezenfeksiyonu sağlanıyor, AVM içerisinde alınan önlemlere ilişkin gerekli anonslar da belli aralıklarla tekrarlanarak ziyaretçilerimizin bilgilendirilmesi sağlanıyor.

TSE tarafından hazırlanan COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan asansör kullanımı, masalar arası mesafe, tuvaletlerin ve ortak alanların temizliği, dezenfeksiyon işlemlerinin güvenirliği gibi detaylar belge alma sürecinde dikkate alınıyor. Biz de ANKAmall olarak 100’e yakın unsurun yer aldığı listedeki tüm gerekleri yerine getirerek bu belgeyi almaya hak kazandık.

 

KARANTİNA SANAT İÇİNDİR

Pandemi döneminde farklı bir sergiye de ev sahipliği yapıyorsunuz. Evde yapılan pandemi eserlerini ‘Evde Kalmasın Pandemi Sergisi’ ile görücüye çıkardınız. Sergi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Pandemi sürecinde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamalarında evlerde yapılan ürünleri ‘’Karantina sanat içindir’’ sloganıyla AVM’mizde sergiledik.

Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergimiz misafirlerimiz tarafından da büyük ilgi gördü. AVM içerisinde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırladığımız alanda kısıtlama döneminde evlerde yapılan resim, fotoğraf, heykel, dikiş, nakış, vs ürünlerinin yanı sıra katılımcıların o anki duygularını da kale aldıkları ufak notlar da yer aldı. Örneğin, koronavirüs sebebiyle sevdiği kadından ayrı kalan bir gencin, sevgilisinin gözünü çizerek özlemini azaltmaya çalıştığı eser ve 8 yaşındaki bir kız çocuğunun okullar açıkken arkadaşlarıyla boyadığı uğurböceği taşlarını arkadaşları ve okuluna duyduğu özlem dolu bir notla anlattığı yazı ziyaretçilerimizi de bizi de duygulandırdı. Karantina sürecinde tamamen atık malzemeleri değerlendirerek yapılan ya da karton kutuları değerlendirerek hayata geçirilen ürünler de sergimizde yer aldı.

Sergi sonunda bir de yarışma yaptık, Çöpçüler TV’nin değerlendirmeleri sonucunda kazananlara sürpriz hediyelerimiz oldu.

 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK NİKE MAĞAZASI

ANKAmall’un marka karması oldukça güçlü. Yeni eklenen markalarınız neler?

“Her şey” sloganıyla hareket eden ANKAmall, ziyaretçilerinin tüm yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitlilikte olan 330’u aşkın marka karmasını gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor. Türkiye ve dünyanın seçkin markalarının yer aldığı AVM’mizde tüketicinin gelişen ve değişen ihtiyaçlarına uyumlu yüzlerce mağazamızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Lego Store,Koçtaş, 5M Migros, Media Markt, Teknosa, H&M, Decathlon, Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear gibi dünyaca ünlü yüzlerce markayı bünyesinde bulunduran ANKAmall’da son olarak Türkiye’nin en büyük Nike mağazası yerini aldı.  Dünya genelinde önde gelen spor giyim markalarından olan, insanları spora teşvik etmek ve sporseverlere ilham vermek için Türkiye yapılanmasına ANKAmall’da devam eden Nike, 1000 metrekare alan üzerine konumlanan mağazası ve Anadolu genelinde diğer mağazalarda bulunmayan en yenilikçi modelleriyle misafirlerini ağırlıyor. Ayrıca Jordan özel koleksiyonuna da ilk kez bu mağazasında ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

TAVADA TAVUK

Yukarı