Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

İstanbul’un sembolü Avrupa’nın en iyi karma projesi

17.10.2016 - 14:29

Peramer Danışmanlık Genel Müdürü Fatma Saraçoğlu: “İstanbul’un ve bulunduğu lokasyonun gözde projelerinden olan Sembol İstanbul, gördüğü yoğun ilgi sayesinde karma projenin konut ve home ofis satışlarında önemli rol aldı. Eminim ki bölgedeki diğer yeni karma projelere de Sembol İstanbul mimari olarak öncülük edecek” dedi.

Sembol İstanbul projesinin yatırımcıları olan Karden İnşaat’ı ve Bahaş İnşaat’ı kısaca tanıyabilir miyiz? Hangi alanlarda faaliyet gösteriyor ve bu zamana kadar hangi yatırımları hayata geçirdi? 
Karden İnşaat’ın temelleri yetmişli yılların sonunda atılarak, ailenin başarılı ticari yolculuğunun bir eseri olarak 2002 yılında İstanbul’da kuruldu. İlk olarak endüstriyel yapılar ile başlayan firma faaliyetleri, daha sonra enerji yapıları, okul inşaatları, iş ve alışveriş merkezleri gibi birçok farklı alana sıçrayarak geniş bir boyuta ulaştı. Başarı ile gerçekleştirdiği sayısız projenin ardından 2009 yılında konut ve ticari alanda farklı projeler geliştirmeye başlayan Karden İnşaat, mimariyi estetik ve sağlamlık ile buluşturduğu ayrıcalıklı yaşam projeleri ile inşaat sektöründe adından sıkça söz ettiriyor. Sürekli gelişen dünyada kendini yenileyen firma, daima ileriyi hedefliyor.
Bahaş İnşaat’ın temelleri ise Vizyon İnşaat’a dayanıyor. Vizyon İnşaat,  2000 yılında İstanbul’da kuruldu. Büyüme odaklı geleceğe doğru ilk adımını bu sayede atan firma, inşaatın hemen her alanında tecrübe edinerek pek çok işte yer almış ve çok sayıda projeyi başarı ile tamamlamış deneyimli bir kuruluş... Genç ve dinamik bir organizasyona sahip olan Vizyon İnşaat, her türlü hacim ve özellikteki projeyi tam zamanlı olarak gerçekleştirebilecek kapasitededir. Kaliteden ödün vermeden projede ekonomi sağlama konusunda başarılı olan firma, “Sürekli iyileşme ve gelişme “ felsefesi ile hareket ediyor.  Markalaşma ve kurumsallaşma yönündeki çalışmaları sonucunda unvanını “Bahaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” olarak değiştiren Vizyon İnşaat’ın kalite politikası; mühendislik, uygulama ve idari yönetim ile ilgili en son teknolojinin takibi ve uygulanması esasına dayanıyor. Hizmet verdiği sektördeki gerekli “ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ISO 14001:2004 Çevresel Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği Sistemi” belgelerine sahip olan firma, bu belgelerin gereğini yerine getiriyor ve uyguluyor. 
Projeleri iş programına ve teknik şartnamelere uygun olarak zamanında bitirip eksiksiz teslim eden ve gelişen dünyadaki teknolojinin takibi ve taahhüdünü, sürdürmekte olduğu tüm şantiyelere ve yönetim kadrosuna uygulayan firma, çalışılan ülkenin yasal düzenlemelerine ve standartlarına da uyum sağlıyor.


Peramer Danışmanlık’ın hizmetlerinden bahseder misiniz? AVM yatırımcılarına hangi aşamalarda iş birliği sunuyorsunuz?
AVM’ler birer yaşam alanıdır. Bu yaşam alanını oluşturan unsurlar ise yatırımcı, perakendeci ve tüketicilerdir. Hiçbirini birbirinden ayrı düşünmemek gerekiyor. Bu nedenle kiralama ve yönetim alanında danışmanlık hizmeti veren firmalara önemli görevler düşüyor. Peramer Kiralama ve Yönetim danışmanlık şirketimiz, tüm bu paydaşlar arasında önemli bir köprü vazifesi görüyor. Bu alanda hizmet sağlayan firmamızın önemli görevi; yatırımcı, perakendeci ve tüketicinin tümünün fayda sağlayacağı bir ortamda buluşmasını sağlamak ve bunu sürdürülebilir kılmak…

Fatma Saraçoğlu: “Sembol İstanbul, 2 residence, 1 busidence ve 1 alışveriş merkezinden oluşan karma konsepte sahip tarzı ile 2014 yılında Avrupa’nın en iyi karma tasarımlı projesi ödülünü aldı. Yine İngiltere’ de düzenlenen International Property Awards Europe yarışmasında ülkemizi gururla temsil eden Sembol İstanbul, Avrupa’nın en iyi karma tasarımı ödülünü almaya hak kazandı” dedi.

 
Profesyonel anlamda destek almak yatırıma ne kazandırıyor?

Yönetim ve kiralama alanında ulusal anlamda ticari gayrimenkul hizmetleri sunan Peramer Perakende Merkezleri, yatırımcıya, perakendeciye ve tüketiciye fayda sağlayacak çözümler sunuyor. Düşük işletme giderleri ile maksimum ziyaretçi sayısına ulaşmak gibi pek çok önemli unsuru kendine hedef edinen Peramer Perakende Merkezleri, yatırımın değerini artırma ilkesi ile hareket ediyor.
Kiralama ve Yönetim konusunda profesyonel anlamda destek almak, yatırımcının yatırımına değer kazandırır kanaatindeyim. 


Sembol İstanbul projesi nasıl bir yapıya sahip? Kompleks içerisinde hangi birimler yer alıyor? Örnek daireler hakkında da bilgi alabilir miyiz?
Sembol İstanbul yeni konsepti ile yaşam ve iş dünyasını bir araya getiriyor. TEM otoyoluna 2, metrobüse 1.5, TÜYAP’a 3, deniz otobüsüne ise 4 kilometre mesafede yükselen Sembol İstanbul, Atatürk Havalimanı’na 12 kilometre, E-5’e 500 metre uzaklıkta yer alıyor.  Tüm önemli merkezlere kolayca ulaşabilecek bir konumda yer alan Sembol İstanbul projesi, sahip olduğu ayrıcalıklar ile farkını ortaya koyuyor.
Sembol İstanbul,  iş ve yaşam alanlarını bir arada sunan yepyeni bir yapı… İş dünyasını residence ile birleştiren, busidence konseptli 3 ayrı bloktan oluşan ve bin 242 daireye ev sahipliği yapacak olan Sembol İstanbul,  herkesi yeni yaşam şekline çağırıyor.
Beylikdüzü-Bahçeşehir TEM bağlantı yolu üzerinde hayata geçirilen Sembol İstanbul projesi; alışveriş merkezi, iş merkezi, residence ve sosyal donatılardan oluşan konsept bir projedir. Karma proje olarak tasarlanan Sembol İstanbul;  A, B ve C olmak üzere 3 bloktan meydana geliyor. A ve B blok residence dairelerden, C blok ise ofis ve home-office seçeneklerinden oluşan Sembol İstanbul’da konut yardım hizmetleri, evde yemek hizmeti, ev temizliği, özel şoför hizmeti, eve doktor hizmeti, 7/24 tıbbi danışmanlık hizmeti, evde yeni doğan bakım hizmeti gibi hayatı kolaylaştıran pek çok imkan sunuluyor. 


Sembol İstanbul projesi dahilinde yer alan Sembol İstanbul AVM hakkında bilgi sahibi olabilir miyiz? AVM kaç metrekare alana sahipNasıl bir mağaza karması oluşturuldu? AVM’nin mimari ve lokasyon özellikleri neler? 
Kompleks toplam 158 bin metrekare inşaat alanında yer alıyor. 22 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Sembol İstanbul Alışveriş Merkezi 50 mağazadan oluşuyor.
Bölgenin ihtiyaçları dikkate alınarak ulusal ve uluslararası markalar ile projemizin kiralamasını tamamlamak üzereyiz. Ulusal ve uluslararası markalar kendilerini ifade ettikleri son ve en büyük konseptleri ile yer alacak.
Çamoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Sembol İstanbul, 2 residence, 1 busidence ve 1 alışveriş merkezinden oluşan karma konsepte sahip tarzı ile 2014 yılında Avrupa’nın en iyi karma tasarımlı projesi ödülünü aldı. Yine İngiltere’ de düzenlenen International Property Awards Europe yarışmasında ülkemizi gururla temsil eden Sembol İstanbul, Avrupa’nın en iyi karma tasarımı ödülünü almaya hak kazandı. 


Hedeflenen AVM müşteri kitlesi nedir? Yatırım planlamasında hangi demografik özellikler ele alındı? 
Sembol İstanbul AVM; kadın ve erkek giyimden dayanıklı tüketim mallarına, ev tekstil ürünlerinden kozmetiğe kadar çeşitli markalar ile tüm Esenyurt ve çevre ilçelere hizmet verecek. Konseptin AVM dışındaki özellikleri tamamen Esenyurt ilçesinin ihtiyaçlarına ve bulunduğu lokasyona göre belirlendi. İlçenin hem yüksek hem orta alım gücüne sahip kitlesine hitap edecek şekilde marka karması planlandı.     


Bildiğimiz üzere İngiltere’ de düzenlenen International Property Awards Europe yarışmasında ülkemizi gururla temsil eden Sembol İstanbul projesi Avrupa’nın en iyi karma tasarımı ödülünü almaya hak kazandı. Ayrıca A Design Tasarım Yarışması’nda da A Design Silver Award ödülüne layık görüldüğünü biliyoruz. Peki, ödüller Sembol İstanbul’a neler kattı? 
İstanbul’un sembolü haline gelecek olan Sembol İstanbul projesinde birbirinden farklı tiplerde 1+0,1+1,2+1,3+1 olmak üzere rezidence daire tipleri sunuluyor. A ve B bloklarda rezidence dairelere, C blokta ise ofis ve home ofislere yer verilen projede konsepti ile iş ve yaşam dünyasını bir araya getirmeyi amaçlanıyor. 
İstanbul ve bulunduğu lokasyonun gözde projelerinden olan Sembol İstanbul, gördüğü yoğun ilgi sayesinde karma projenin konut ve home ofis satışlarında önemli rol aldı. Eminim ki bölgedeki diğer yeni karma projelere de Sembol İstanbul mimari olarak öncülük edecek. 

nr

Yukarı