Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

FESTİVAL VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI İLE AKILLARDA İZ BIRAKILIYOR

14.02.2020 - 15:21

AVM’ler ile yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Fikrin Atölyesi Genel Müdür YARDIMCISI ERKAN KARABULUT, “Amacımız AVM’lere yapılan ziyaretleri kalabalıklaştırmak ve yeni kitleler kazandırarak gelen kişilere festivaller ve atölye çalışmalarıyla eğlenceli, akıllarda iz bırakacak anlar yaşatabilmek.” dedi.
 

Fikrin Atölyesi’ni tanıyabilir miyiz? Neler yapıyorsunuz?
Fikrin Atölyesi 2014 yılında 3 genç arkadaş tarafından her birinin farklı fikirleri doğrultusunda fikir birliğinde kuruldu. Öncelikli hedefimiz; düşünülmeyeni düşünmek, fikirleri masaya yatırmak, güncel konjonktür yapılmasını hedeflediğimiz projeleri layıkıyla yapabilmek. Bazen valiliklerle çalışarak meydanlarda festivaller yaptık, bazen belediyelerle, ticaret odaları ile çalışarak hem festival hem sanayi etkinlikleri ve zirveler yaptık. Şu an AVM ortak kullanım alanlarında sağlıklı beslenme ve organik pazarlar kuruyoruz. Bu konuda bizlere güvenen ECE Türkiye ile çalışmaktayız.
 

Festival detaylarınızdan bahseder misiniz? Portföyünüzde şu sıralarda hangi festivaller var?
AVM’lere yönelik olarak; kahvaltı festivali, organik pazar, coğrafi işaretli ürünler festivali, kahve ve çikolata festivali , “Sigarayı 
Bırak Çaya Gel” sloganı ile çay festivalleri düzenliyoruz. Prof. Dr. Oğuz Özyaral ile sağlıklı beslenme ve yaşam adlı etkinlikler ile eski moda nostalji ve eski moda çocuk kulübü ile eğlenceli konserler veriyoruz. 
 

AVM’ler ile nasıl çalışmalar yapıyorsunuz? Organizasyonlarınız kaç gün sürüyor? 
AVM yönetimi ile ortak kullanım alanı için projelerimizi sunuyoruz. Birlikte fizibilite çalışması yaparak AVM’nin yapısını, kitlesini, alışveriş profilini çıkartarak çalışmalara başlıyoruz. 10 günlük bir zaman diliminde örnekleri ile şu şekilde çalışıyoruz: İnsanlar yoğun bir iş temposunda çalışıyorlar, bazen hafta içi bazen hafta sonu AVM ziyaretlerinde ailesi ile hoş vakit geçirmek istiyorlar. Bizim amacımız bu ziyaretleri kalabalıklaştırmak ve yeni kitleler kazandırarak AVM’ye gelen kişilere festivaller ve atölye çalışmalarıyla eğlenceli, akıllarda iz bırakacak anlar yaşatabilmek. Mesala Prof. Dr. Oğuz Özyaral hocamız ile sağlıklı beslenme ve doğru gıdalara ulaşma yolları adlı etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca bebek peyniri yapım atölyesi ile çocuklarımıza doğru peyniri hazırlayıp sağlıklı beslenmenin yollarını aratıyoruz. Binlerce süt dağıtarak çocuklarımızın süt içme alışkanlıklarını pekiştiriyoruz. Pişmaniye yapım atölyesi ile geçmişe dönerek vanilya ve çikolata kokularının arasında eski usul yapım atölyesinde hoş vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Eski Moda adlı grubumuz ile hem 90’lı yılların nostaljik şarkıları hem de konsept değiştirerek Eski Moda Çocuk Kulübü ile şarkılar eşliğinde ailelerin hoş zaman geçirmelerini sağlayarak AVM kültürüne yeni bir soluk katıyoruz.
 

Şimdiye kadar hangi AVM’ler ile çalıştınız? Nasıl bir çalışma sisteminiz var?
ECE Türkiye bünyesindeki AVM'ler ile çalışmaya başladık. Sonrasında Tekira, Teras Park, MetroGarden AVM'ler ile de çalışmalarımıza devam ettik.  AVM yönetimi ile ortak kullanım alanı için kiralama yöntemi ile çalışmalara başlıyoruz. Çalışmalarımızı projelerin hazırlanmasından ilgili kurumlardan izinlere,  kurulumdan sökümüne kadar ilgilenerek hafızalarda tat bırakacak şekilde gerçekleştiriyoruz.

Yapmış olduğunuz etkinliklerden aldığınız ziyaretçi / müşteri geri bildirimleri ne yönde?
Yoğun iş temposundan bunalıp etkinliklere katılanlar ile hafta sonu ailesiyle birlikte ziyarete gelip kendi yöresinden bulduğu ürünler ile mutlu olan, ülkemiz ekonomisine katma değer katan coğrafi işaretli   ürünler ile fark yaratan kitlelerle buluşan ve atölye çalışmalarına katılan vatandaşların mutluluğunu görmek, teşekkür almak bizler için 
gurur verici oluyor.
 

Farklarınızdan bahseder misiniz?
Bizim farkımız Fikrin Atölyesi olarak yarattığımız projelerin şimdiye kadar yapılmamış ve benzersiz olması. Anadolu’daki tüm yörelerin organik ürünlerine ekonomik destekler sağlıyoruz. Konferanslar, atölye çalışmaları, zirvelerde eğitici ve öğretici bilgileri eğlence temelinde vermeye çalışıyoruz.
 

2020 hedefleriniz neler?
AVM ve yönetimleri ile birlikte hem kendi projelerimizi hem de kıymetli yöneticilerin fikir ve projelerini hayata geçirerek yeni fikirlerle birlikte fark yaratmayı hedefliyoruz. 
 

fikrin atölyesi

 

TAVADA TAVUK

Yukarı