Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

FARKINDALIK YARATACAK KRAL ŞAKİR PROJELERİ YOLDA

14.02.2020 - 15:27

Grafi2000 Prodüksiyon Kurucusu Varol Yaşaroğlu: “Farkındalık yaratacak Kral Şakir projeleri üzerinde heyecanla çalışıyoruz.”
 

Grafi2000 Prodüksiyon hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?
Grafi2000 Prodüksiyon, “Bilişim dünyası ile mizah dünyasını birleştiren” kreatif uygulamaları ile özelikle internet, TV, mobil ortamlarda, yazılı ve görsel mecralar için projeler üreten bir firma. Firmamızın önemli projeleri: "Grafi2000.com - İnternet sitesi",  "Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni - TV Programı", "Öyle Bir Geçer Zaman Ki - TV Dizisi, “Benim Adım Gültepe”- TV Dizisi, Fırıldak Ailesi", “Kral Şakir” dizileri ile “Fırıldak Ailesi-Batsın Bu Orta Dünya”, “Kral Şakir- Oyun Zamanı” ve  “Kral Şakir- Korsanlar Diyarı” sinema filmleridir. 
 

Lisanslı etkinlikleriniz var mı?
Şu anda AVM'lerde "Kral Şakir” lisanslı etkinliklerimiz yapılmaktadır. BKM ile ortak gerçekleştirdiğimiz "Kral Şakir- Uzayda Şamata" adlı tiyatro oyunumuz da birçok ilde değişik mekanlarda sahnelenmektedir. Büyük bir AVM için Kral Şakir temapark projemiz  sürüyor. AVM'lerde Kral Şakir lisanslı sergileri ve playland çalışmaları da sürüyor. Kral Şakir lisanslı festivaller ve konser çalışmalarımız da var. Ayrıca birçok ilde "Kral Şakir kitapları” imza günleri ile animasyon atölye çalışmaları düzenlemekteyim. 
 

Markalara özel çalışmalar yapıyor musunuz?
Bu konuda yaptığımız önemli çalışmalara örnek verecek olursam: "Fırıldak Ailesi" çizgi dizimiz, ürün ve senaryo entegrasyonu yoluyla ana sponsoru "Cookplus" ile dijital ortamda birçok sezonunu yayınladı. Kral Şakir'in Cartoon Network'de yayınlanan bölümlerinin ana sponsoru "Toyzzshop" oldu. Greyder firması filmin içerisindeki senaryo entegrasyonu ile "Kral Şakir- Oyun zamanı" ve "Kral Şakir- Korsanlar Diyarı" sinema filmlerimize sponsor oldu. Anadolu Efes ve Toyota ile "Fırıldak Ailesi" kurumsal animasyon çalışmaları yaptık. Şu anda Kral Şakir'in gücünden yararlanarak "Abdi İbrahim" şirketi ile bir sosyal sorumluluk projesi için çalışıyoruz. 
 

Kral Şakir animasyon dizisinin markalaşma sürecini anlatır mısınız?
Cartoon Network Türkiye’de ilk kez bir yerli çizgi dizi yayınlayacağını duyurdu. Diğer tüm animasyon/yapım firmaları gibi biz de açılan konkura katıldık ve Cartoon Network  yetkilileri “Kral Şakir”i çok beğenerek, bizimle çalışmak istediklerini söylediler. 23 Nisan 2016’da çocuk bayramına özel gösterim olarak, bir sinema salonunda dizinin ilk 4 bölümünü yayınladık. İzleyen çocuklar ve ebevenlerininin olumlu tepkilerinden  dizinin çok beğenileceğini hissettik. Kral Şakir, Cartoon Network’ün en çok izlenen dizisi haline geldi. Şu anda da TV ratingi ile Türkiye'nin ölçülebilir TV kanallarında yayınlanan çocuk programları arasında birinci sırada liderliğini koruyor. "Kral Şakir- Korsanlar Diyarı" filmimiz, ilk üç günde 503.303 izleyiciye ulaşarak Türkiye'de yerli/yabancı filmler dahil tüm zamanların en iyi açılışını yaparak rekor kırdı. Vizyon sonunda ise bir rekor daha kırarak; "Kral Şakir- Korsanlar Diyarı" filmimiz, 2.107.663 seyircisi ile tüm zamanların en çok izlenen animasyon sinema filmi oldu.  
 

Yeni projeleriniz olacak mı?
Kral Şakir'in yeni sinema filminin hazırlıklarına başladık. Kral Şakir'in mobil oyunları kapsamındaki projeleri devam edecek. AR, yapay zeka, hologram vs. gibi yeni teknolojileri kullanarak farkındalık yaratacak Kral Şakir projeleri üzerinde de heyecanla çalışıyoruz.

 

TAVADA TAVUK

Yukarı