Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

METROMALL AVM’YE BİR ÖDÜL DAHA

18.11.2021 - 16:41

Ankara'nın üstü açılabilir ödüllü mimariye sahip ilk ve tek alışveriş merkezi olan Metromall AVM ziyaretçilerinin sağlığını her şeyin önünde tutarak, kontrollü bir işleyiş sağlayarak büyümeye devam ediyor. KA Danışmanlık Kurucu Ortağı Esra Filiz Kösoğlu, Kasım sayımıza konuk oldu.

Metromall AVM olarak, dünyanın en önemli pazarlama ve iletişim ödüllerinden biri olan Marcom Ödülleri’ne layık görüldünüz. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Metromall AVM olarak Covid-19 aşılama döneminde, toplum sağlığının iyileştirilmesi amacıyla sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk etkinlikleri ile dünyanın en önemli pazarlama ve iletişim ödüllerinden biri olan Marcom Ödülleri’nde altın ödülün sahibi olduk. 2021 yılında yarışmaya dünya çapında 6500’den fazla başvuru yapıldı. Başvuruların halkla ilişkiler uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından değerlendirildiği Marcom Ödülleri’nde, yarışmaya katılmak üzere gönderilen çalışmalardan sektöre referans teşkil edecek kalitede olanlar ödül almaya hak kazandı. 2017 yılından beri almış olduğumuz prestij ve mükemmelliğin simgesi, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri tarafından “Retail Development” ve “Retail Architecture” kategorilerinde European Property, Kadınlar Matinesi etkinliği ile Uluslararası Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği (AMCP) tarafından Hermes Creative ve ardından Covid- 19 Yerinde Aşı Uygulaması Sosyal Sorumluluk Projesi ile pazarlama ve iletişim ödüllerinden biri olan Marcom'u Metromall’e getirebildiğimiz için çok mutluyuz.

Ankara’nın üstü açılabilir ilk ve tek alışveriş merkezisiniz. Bu özelliğinizin avantajları nelerdir?

Metromall AVM, Ankara’nın üstü açılabilir ilk ve tek alışveriş merkezidir. Eryaman Stadyumu’nun hemen yanında, Ankara’nın dört bir yanından metro ve diğer ulaşım araçları ile kolayca ulaşılabilen bir lokasyondadır. Metromall AVM projelendirilirken alışılagelmiş alışveriş mekânlarından ayrışmak öncelikli hedefi mizdi. Bulunduğumuz bölge için idealist bir yaklaşım benimseyerek, 2017 yılında açılışını yaptığımız Metromall AVM, bu lokasyondaki konut projelerinin artması ve bununla gelen nüfus yoğunluğu ile bölgeyi çekim merkezi haline getirdi. Ankara’da birçok alışveriş merkezi mimari açıdan birbirine benzer yapıdadır. Ulaşılabilen markalar ve hizmetler ortalama aynı seviyede olsa da en belirgin ayrıştığımız nokta Metromall AVM’nin Ankara’nın üstü açılabilir ilk ve tek alışveriş merkezi özelliği olmasıdır. Ziyaretçilerimiz, bol güneş ve temiz hava eşliğinde alışverişlerine yorulmadan devam edebiliyorlar. Bu önemli özelliğimiz ile birlikte ziyaretçilerimize klima ve havalandırma sistemlerinden uzak, tamamen temiz hava ile alışveriş deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Pandemi döneminde de bu özelliğimiz bize artı değer kazandırdı. Misafirlerimizin sağlığını her şeyin önünde tutarak, kontrollü bir işleyişin sağlanması ve ticaretin devam edebilmesi için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz.

Metromall AVM’nin kiralanabilir alan ve doluluk oranlarından bahsedebilir misiniz?

Metromall AVM, 72.000 metrekare kiralanabilir alana ve 200’e yakın mağazaya sahiptir. Marka karmasının özenle çalışılmış olması ve açık hava imkanı ile ziyaretçilerimizin yorulmadan ve keyifle alışveriş yapmaları sağlanmaktadır. Bizi değerli kılan ve tercih edilmemizi sağlayan bu özelliklerimizdir. Kiralanabilir alanlarımızın %97'si şu an faal vaziyette misafirlerimize hizmet vermektedir. 2017 yılından bugüne Metromall ailesine katılmış markalarımızın %91’i hala bizimle devam etmektedir. Sürekli artmakta olan ziyaretçi sayısı ve ciro performansını desteklemek amacıyla birçok markamızın satış alanını büyüttük. Metromall AVM’de kendine yer edinmeyi isteyen birçok marka ile iletişimimizi sürdürmekteyiz. Eşsiz mimarisiyle “Alışveriş Merkezi Geliştirme” ve “Alışveriş Merkezi Mimari” kategorilerinde aldığı "European Property Awards” ; sosyal sorumluluk projeleri ile “Hermes Creative Awards” ve “Marcom Awards” ödülleri, Metromall AVM’nin başarısını taçlandırdı.

 

TAVADA TAVUK

Yukarı