Ana içeriğe atla

gf

THE LAND OF LEGENDS’TA KENDİ EFSANENİZİ YAŞAYIN

16.05.2022 - 17:35

The Land of Legends Shopping Avenue Genel Müdürü Sertaç Yeğin ile Güney bölgesinde yeni açılacak olan Marinart’ın eğlence, alışveriş, yemek ve sanat dünyasına hitap edecek olan yeniliklerini konuştuk.

Açık havada alışveriş keyfi ni doyasıya yaşatan The Land of Legends Shopping Avenue’nun açılışı yapılacak olan ikinci faz alanından bahseder misiniz?

The Land of Legends Shopping Avenue; eşsiz mimarisi ve konsepti, marka karması, sunduğu eğlenceli gösterileri ile bambaşka bir dünya. Bu sene Shopping Avenue ilk defa Güney bölgesinde bulunan alanını da faaliyete açıyor ve burası çok özel bir alan olarak konumlanıyor. Burada yalnızca ulusal ve uluslararası markalar ve çok başarılı restaurantlar yok, burada ayrıca yılın her anı çok farklı sanat çalışmaları ve aktiviteleri de hayat bulacak. Bu yüzden bu alanımıza hem kanalımızın mimari yapısı, hem de sanatla iç içe olacak olmasından dolayı Marinart adını verdik. Bu bölgenin açılması ile beraber Kuzey-Güney alışveriş güzergahımız tamamiyle faaliyete geçmiş oluyor. Shopping Avenue’ye hangi girişimizden girerseniz girin, mutlaka bu sirkülasyon hattını kullanıyor olacaksınız ve tüm mağazalarımız çok iyi bir misafi r trafi ği yaşayacak. Shopping Avenue olarak bu sene ilave 20bin m2 lik yeni kiralama ve büyüme gerçekleştirdiniz.

Bu büyük performansı nasıl değerlendiriyorsunuz?

The Land of Legends Shopping Avenue’yu 5 sene önce hayata geçirirken aslında çok daha kısa sürede bu noktalara erişeceğimizden emindik. Tabii araya başta pandemi olmak üzere bazı küresel ve bölgesel engellerin girmesi bu hedefi mize 5. senemizde ulaşmamıza sebep oldu. Açılış yaptığımız dönemde bu projenin ne kadar farklı ve vizyoner bir proje olduğunu, hem tema parkın hem otelin hem de alışveriş merkezinin birlikte senkronize olarak çok başarılı bir şekilde çalışacağını aktarmaya çalışmıştık. O dönemde açılışımızı yaparken 10-15 mağazamız vardı ve bu yolculuğa böyle başladık. Zaman içerisinde hem The Land of Legends’ı hem de Shopping Avenue’yu insanlara doğru aktarabilmek adına bir çok farklı aktivite ve planlama yaptık ve halen de yapmaya devam ediyoruz. Perakende markalarımıza dönemin gerektirdiği desteklerimizi, zorlukları aşabilmeleri adına esirgemeden uyguladık. Bunu sektörde devreye alan ve uygulayan öncü fi rmalardan biri olduk. Bu süre zarfında başta hem Antalya ve çevresinde yaşayanlar hem de bu şehre turistik amaçla gelmiş yerli ve yabancı ziyaretçiler bizleri çok sevdi. Biz de büyümemize her geçen gün hız kattık. Ve en son şu an açılışını yapmaya devam ettiğimiz Güney alanımızdaki MARINART alanı ile hem şehrimize yeni bir soluk getirdik hem de yepyeni bir yaşam alanı kazandırdık. Burada sadece mağazalar yok, burada sanat var, burada müzik var, burada eğlence var, burada lezzet var. Şehrin en trend buluşma noktası Marinart’a hoşgeldiniz. Artık Shopping Avenue 160’a ulaşan mağaza sayısı ile başka bir boyuta geçiyor.

Ulusal ve uluslararası markaları bu alanda da bir araya getiriyorsunuz, marka karmanızdan söz eder misiniz? Hangi ayrıntıları düşünerek bu marka karmasını oluşturdunuz?

Evet değindiğiniz gibi ulusal ve uluslararası birçok marka ile zaten Shopping Avenue’da buluşmuştuk, şimdi yeni açtığımız bu yeni alanda da yine çok iyi bir marka karması ile ilerliyor olacağız. Hatta şunu da söyleyebilirim; açılacak olan bazı markalarımız bölgede tek olacak ve ilk defa Antalya’da The Land Of Legends Shopping Avenue’de misafi rlerine hizmet verecek. Bu yönüyle Shopping Avenue hem Antalya’da yaşayanların hem de bölgeye gelen turistlerin 1 numaralı tercihi olmaya devam edecek. Şimdilik yeni açacağımız bazı markalara değinecek olursak; Ava Restaurant, Baqa, B&G, Calvin Klein, Calzedonia, Intimissimi, Chakra, E bebek, Ecko Unltd., Fiolas, Gant, Gap, GMG Firenze, Guess, House of Superstep, Hummel, Kısmet by Milka,Lee Wrangler, Mad Parfumeur, Morotai, Mykorini Restaurant, Nautica, Njoy, Performance Sports Wear, Playkids, Polo Garage, Rivus, Skechers, Tommy Hilfi ger, Toyzz Shop, Trunk&Co, Vdr, Yargıcı,Yotto Sushi, You, Yves Rocher Bu markalar haricinde sürpriz bir çok markamız daha kontrat sürecinde olduğu için onları da daha sonra sizlerle paylaşacağız.

Life style bir yaşam alanı olarak tasarlayıp misafi rlerinizle buluşturacağınız bu yeni alanda, sosyal yaşam ve eğlenceye dair ne tür yenilikler yer alacak?

Evet biz bu alanı aslında bir ‘life style’ alanı olarak görüyoruz. Zaten tüm Shopping Avenue olarak kesinlikle standart bir AVM değiliz. Bu yeni açtığımız alanda da bu yönümüzü iyice kuvvetlendiriyoruz. Burada sanat galerileri, söyleşiler, eğlence, dans, müzik, lezzet hepsini çok güzel bir şekilde harmanlayıp misafi rlerimiz ile buluşturacağız. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu bölgenin adını da özellikle sanatla beraber anılması adına Marinart olarak koyduk.

The Land of Legends Shopping Avenue’da misafi rleriniz hangi lezzetleri deneyimleme fırsatı yakalayacak?

Shopping Avenue’da hali hazırda çok güzel restaurantlarımız ve yeme içme alanlarımız var. Bunlardan bazıları; Asil Lübnan Restaurantı, Piazzetta İtalyan Restaurantı, Nemo Restaurant, Midpoint, PS Lounge, Starbucks, Gloria Jeans Coffees ve ayrıca food court alanımızda birbirinden lezzetli birçok yeme içme ünitemiz misafi rlerimizi bekliyor. Marinart alanımızda ise yepyeni 2 lezzet ile misafi rlerimizi buluşturuyor olacağız. Bunlardan ilki Mykorini Yunan Restaurantı, diğeri ise AVA Güney Amerika Restaurantı. Ayrıca yine önümüzdeki dönemde açılması için planlama yaptığımız Shake Shack Hamburger ve Pinkberry de aramızda olacaklar. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir? Hızla değişen dünyamızda en önemli şeylerin başında insanların sevdikleri ile beraber güzel vakit geçirmeleri geliyor. The Land of Legends ve Shopping Avenue olarak biz bu noktada gelen misafi rlerimize unutamayacakları anlar, çok güzel hatıralar ve çok farklı bir tecrübe sunuyoruz. Açık havada aileniz, çocuklarınız, arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile doya doya gezebileceğiniz, birbirinden farklı on binlerce ürün çeşidini barından ulusal ve uluslararası markalarımızdan en son trend alışverişlerinizi yapabileceğiniz, yorulduğunuzda enfes lezzette yemeklerini tadabileceğiniz restaurantları veya dinlenmek için kısa bir molada kahvenizi içebileceğiniz birçok popüler noktası ile yılın 365 günü sizleri The Land of Legends Shopping Avenue’ya bekliyoruz. Burada herkes kendi efsanesini yaşar!

jyh

Yukarı