Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

KARARLI VE DOĞRU ADIMLARLA BÜYÜMEYİ HEDEFLİYORUZ

22.11.2021 - 11:18

Yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle 2021 yılının Eylül ayında kurulan MallPoint AVM Yönetim ve Kiralama şirketi, yatırımcıya en doğru bilgi ile en verimli çözümü sunmayı amaçlıyor. Firmanın Genel Müdürü Onur Sapmaz ile Kasım sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşide Sapmaz, siz değerli okurlarımız için MallPoint’i anlattı.

Yakın zamanda kurmuş olduğunuz MallPoint Avm Yönetim ve Kiralama şirketinizden bahseder misiniz?Neler yapıyorsunuz?

MallPoint’i Eylül 2021’de kurdum. 1998 Aralık ayında Metro Holding GMBH ile Adana M1 projesinde başladığım sektörel yolculuğuma, Multi Türkiye, JLL, gibi uluslararası şirketler ile Cepa Proje Yönetim ve Torunlar GYO gibi ulusal şirketlerin projelerinde AVM Genel Müdürlüğü pozisyonlarında devam ettim. Bir süre, hem bölgeyi tanımak, hem perakende yapısını incelemek, hem de işimi yabancı dilde yürütebilme deneyimimi daha da arttırabilmek için Kuzey Irak’ta büyük bir holding bünyesinde görev yaptım.

Tüm bu 22 yıllık yolculukta edindiğim, farklı projelerin yönetim yaklaşımları, yatırımcı profilleri, kiracı profilleri, beklentiler vb konularda yoğun gözlemlerim ve tespitlerim oldu. Edindiğim en önemli tecrübe, bizim sektörde bir AVM’nin tek bir yaklaşımla, tek bir sistemle, tek bir doğru ile yönetilemediği, her projenin kendine has dinamikleri olması nedeniyle farklı strateji ve yaklaşımlar getirmenin gerekliliğini yaşayarak öğrenmem oldu. Tüm bu deneyimler ışığında, iş hayatıma kendi şirketimi kurarak devam ettirme kararı alarak MallPoint’i hayata geçirdim.

Hedefleriniz neler?

Güven esasına dayalı, etik ve ahlaki değerlere sonuna kadar bağlı, yatırımcıya en doğru bilgi ile en verimli çözümü sunan, mutlu yatırımcı-mutlu kiracı mottosu ile hareket ederek sektörümüze katma değer yaratmayı amaçlıyoruz.

Kuruluşunuzdan bu yana portföyünüze hangi projeleri eklediniz? Bu projelere hangi alanlarda destek veriyorsunuz?

Henüz yeni bir şirketiz ve proje seçimlerinde oldukça hassas hareket ediyoruz. Hızlı ve plansız büyümek yerine, yavaş, kararlı ve doğru adımlarla büyümeyi hedefliyoruz. Hizmet kalitesi bütünlüğü ve müşteri odaklı yaklaşıma önem veriyoruz. Bu bağlamda; ilk olarak Olimpa AVM’yi portföyümüze ekledik. Bu projenin yönetim ve kiralama danışmanlığı hizmetini yürütüyoruz. Olimpa Park, Olimpa Park Plus ve Vadiyaka karma projelerinde yer alan ticari alanların kiralama danışmanlığı hizmetlerini yürüttük. Avrasya projesinin ticari alanlarının kiralama süreci de şirketimiz tarafından yürütülüyor. 

Yönetim ve danışmanlığını üstlendiğiniz AVM’lerde kiralama tarafında perakendeciye yaklaşımlarınızdan bahseder misiniz?

Hedeflerimiz bölümünde aktardığım üzere MallPoint için güven esasına dayalı ve etik/ahlaki kurallara bağlı iş birliği çok önemli. Biz, perakendeciye, kısa vadeli değil, orta uzun vadeli gelir sağlayacağı, yatırımcının da mutlu olacağı iş modelleri öneriyoruz ve önereceğiz. Projeyi kiraladıktan sonra, perakendecinin her türlü talebine mutlaka cevap verebiliyor olmak da çok önemli. Biz, sürdürülebilir iş birliklerinin önemli olduğuna inanıyoruz.

TAVADA TAVUK

Yukarı