Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

ANADOLU YAKASI’NIN CAZİBE MERKEZİ AKASYA

22.11.2021 - 10:58

Akasya, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası’nın, hem de İstanbul’un en önemli projelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Akasya, planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler ile misafirlerine alışverişin dışında, keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunuyor. Açıldığı 2014 Mart ayından bu yana yüzlerce Uluslararası Ödüle layık görüldü. Gayrimenkul alanının her yıl Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından düzenlenen en saygın ödüllerinden biri olan ve alanında en başarılı alışveriş merkezlerinin değerlendirildiği ICSC Avrupa Alışveriş Merkezleri Ödülü 2015’te Akasya Acıbadem “New Developments: Large” Kategorisinde En İyi Alışveriş Merkezi Ödülü’nü aldı. Ayrıca çevreci bir yaklaşımla açılan Akasya, sürdürülebilir bina anlayışını da uluslararası ödüllerle pekiştirdi. Akasya, bir binanın çevreye duyarlılığını standartlara bağlayarak ölçümleyen uluslararası kuruluş BREEAM’in Sürdürülebilir Bina Sertifikası’nı, “Varlık Performansı” kategorisinde “Mükemmel” derecesiyle aldı.

Akasya’nın misafirleri dünya çapındaki markalarla keyifli bir alışveriş deneyimi yaşarken eğlenceli sosyal aktivitelerle ziyaretlerini zenginleştiriyor. 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray ile kolay ulaşımı Akasya’yı sadece Anadolu Yakası’nın değil tüm İstanbul’un en popüler buluşma noktalarından biri haline getiriyor. Şehrin ortasında ama kargaşadan uzak vakit geçirme imkânı sunan Akasya, her kategoriden seçkin markalarıyla misafirlerine ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. 
İspanyol dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Pedro Alonso da, Türkiye gezisinde Akasya’da imza günü düzenledi. La Casa de Papel dizisindeki Berlin karakteriyle bilinen dünyaca ünlü oyuncu Pedro Alonso’ya ev sahipliği yapan Akasya’nın  kültür ve sanat dünyasına katkısı daha öncesinde de ödüller ile taçlandırılmıştı. Türkiye’nin önde gelen tiyatro oyunları ve birçok dinletiye ev sahipliği yapan Akasya Kültür Sanat, Direklerarası Seyircileri İstanbul ödüllerinde “Yeni Mekanlar Ödülü”nün ve International Business Awards’ta “Yılın En İyi Ürün ve Hizmeti”  kategorisinde Altın Stevie Ödülü’nün sahibi oldu. Açıldığı günden bugüne sanatseverlerin uğrak noktası haline gelen Akasya Kültür Sanat (AKS) ile kültür-sanatın nabzı Akasya’da atıyor. İstanbul’un ve Anadolu Yakası’nın en önemli projelerinden olan Akasya’ya yatırımcılar da büyük ilgi gösteriyor.

TAVADA TAVUK

Yukarı