Ana içeriğe atla

nr

Hedef, en iyileri global arenaya taşımak…

02.08.2017 - 11:23

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), 3 Ekim 2017’de dördüncüsünü düzenleyeceği “Perakende Teknolojileri Konferansı”nda “En İyileri” belirleyecek. En iyi çözümlerin global arenada da tanıtılmasına odaklanan “Perakende Teknolojileri Ödülleri/PE-TEK” için başvurular, en son 25 Ağustos 2017’de tarihine kadar yapılabilecek. 

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), bu yıl 4. defa yüzlerce profesyonelin katılımıyla 3 Ekim 2017’de gerçekleştireceği “KMD-Perakende Teknolojileri Konferansı” için yenilikçi ve motivasyon gücü yüksek projeler üretmeye devam ediyor. Bu yöndeki en son projelerden biri de perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarının motivasyonunu yükseltmek ve bu projelerin sağladığı faydaları ortaya koyabilmek için geliştirilen “KMD Perakende Teknoloji Ödülleri/PE-TEK”  oldu. Perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarının kimler olduğu ise 3 Ekim 2017’de Radisson Blu Hotel Şişli’de gerçekleştirilecek “4. Perakende Teknolojileri Konferansı” sırasında açıklanacak.

EN İYİ ÇÖZÜMÜ GELİŞTİREN, ÖDÜLÜ ALACAK
“En İyi Teknoloji Çözümü Ödülü”, perakende işletmelerinin stoklarını kontrol etmelerine, ödeme sistemlerini geliştirmelerine, satışlarını artırmalarına, müşteri hizmetlerini geliştirmelerine, süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan, perakende teknolojilerindeki yenilikleri içeren programlar, yazılımlar, uygulamalar ve bu çözümleri geliştiren teknoloji çözüm ortaklarına verilecek. Ayrıca, geliştirilen çözümün perakende işletmelerinde uygulamaya geçmiş olması, rakamsal sonuçların elde edilmiş olması ve Ocak 2016-Haziran 2017 döneminde geliştirilmiş veya sonuçlarının alınmaya başlamış olması;  en önemli kriterler arasında yer alıyor. 
Tüm başvurular tamamlandıktan sonra jüri tarafından finalistler belirlenecek, finale kalan adaylar jüriye sunum yaparak çözümlerini anlatacaklar. Ödül kazanan teknoloji firmalarına, KMD üyelerine özel düzenlenecek etkinliklerde çözümlerini sunma imkanı tanınacak.

JÜRİDE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ İSİMLERİ VE AKADEMİSYENLER YER ALIYOR
Bu prestijli ödül için Haziran ayında başlayan başvurular 25 Ağustos 2017 Cuma gününe kadar kabul edilecek. Başvuru planlayanlar ise tüm ayrıntılara KMD web adresinden ulaşabilirler. Diğer yandan “KMD Perakende Teknoloji Ödülleri/PE-TEK”in jürisinde ise perakende sektörünün önde gelen isimlerinin yanı sıra uzmanlar ve akademisyenler yer alıyor.  
PE-TEK Jürisi’nde yer alan isimler şöyle: Watsons Türkiye Genel Müdürü Ahmet Şükrü Yanıkoğlu, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ercan Öztemel, Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı, CarrefourSA Bilgi Sistemleri Direktörü Önder Kaplancık, Boyner OmniChannel Teknoloji Direktörü Sedat Yıldırım ve MediaMarkt Türkiye Genel Müdürü Yenal Gökyıldırım.

“EN İYİLERİ GLOBAL ARENAYA TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ”
Teknolojinin, sektörün tüm süreçlerine her geçen gün daha da dahil olduğunu belirten KMD Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, bu organizasyonla verimli ve yenilikçi çözümler geliştiren teknoloji firmalarını ödüllendirmenin yanı sıra aslında yaratıcılık, yenilikçilik, verimlilik ve çözüme odaklılık esaslarını temel almış teknolojileri tüm sektöre duyurmayı ve hatta global arenaya taşımayı hedeflediklerini vurguladı. Tekin Acar, perakende sektörüne teknolojik çözüm üreten, yeni ve yaratıcı projeleri hayata geçiren, süreçlerde iyileştirme ve verimlilik sağlayan tüm teknoloji firmalarının ödül programına başvurabileceklerini açıkladı.

nr

Yukarı