Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

ÜNLÜ & CO DANIŞMANLIĞINDA, TEPE GÜVENLİK'İN SECURITAS'A SATIŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

30.07.2021 - 15:26

ÜNLÜ & Co’nun danışmanlığını yürüttüğü Tepe Güvenlik’in, İsveçli Securitas’a satışında imzalar atıldı. Bilkent Holding çatısı altında alarm sistemleri ve alarm izleme alanında faaliyet gösteren Tepe Güvenlik’in Securitas’a devri, Rekabet Kurulu onayının ardından tamamlanacak.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun Tepe Güvenlik’in münhasır finansal danışmanlığını üstlendiği Tepe Güvenlik’in Securitas’a satışına ilişkin hisse satış sözleşmesi imzalandı. Bilkent Holding’e bağlı olarak elektronik güvenlik sistemleri satışı, montaj ve bakım işlerini sağlayan, kendine ait alarm izleme merkezleri ve sistemleri ile kurumsal ve bireysel müşterilere alarm izleme hizmetleri sunan Tepe Güvenlik A.Ş’nin (“Tepe Güvenlik”) güvenlik hizmetleri sektörünün önde gelen isimlerinden İsveçli Securitas’a satışı Rekabet Kurumu onayının ardından tamamlanacak. İşlemin 2021 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacağı öngörülüyor. Satınalma işleminin tamamlanması ile beraber  Tepe Güvenlik, Securitas çatısı altında büyümesini sürdürecek.

ÜNLÜ & Co’nun münhasır finansal danışmanlığında gerçekleştirilen satış sonrasında Türkiye’de kurumsal ve bireysel müşteriler için avantajlar ve yeniliklerin sağlanacağı bir döneme girmeyi planlayan Securitas, küçük ve orta ölçekli işletmelere elektronik güvenlik çözümleri sağlayan bir çözüm ağına ulaşmayı hedefliyor.

İbrahim Romano: Uluslararası yatırımcıların Türkiye’ye ilgisi devam ediyor

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Yönetici Direktörü İbrahim Romano, son iki ayda Assan Gıda’nın Kraft Heinz’e satışı ve Tepe Güvenlik’in Securitas’a satışı olmak üzere iki önemli satın almaya danışmanlık yaptıklarını kaydederek, “Bu işlemler, uluslararası şirketlerin Türkiye’de uzun vadeli yatırım yapma iştahının devam ettiğinin de önemli göstergesi oldu. Kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde pazarda lider konumda bulunan ÜNLÜ & Co olarak Türkiye’nin geleceğine ve büyüme potansiyeline olan inancımızla ülke ekonomisine desteğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Batuhan Benli: Şirket birleşme ve satın alma pazarında hareketlilik sürecek

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Bölümü Direktörü Batuhan Benli, “Bu önemli işlemi Tepe Güvenlik’in münhasır finansal danışmanı olarak başarıyla sonuçlandırmış olmaktan dolayı mutluyuz. Gelişmeler bize, yabancı yatırımcıların Türkiye’deki stratejik sektörlere, alanında lider şirket ve markalara olan ilgisinin devam ettiğini ve Türkiye M&A pazarının kısa ve orta vadede hareketli geçeceğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

TAVADA TAVUK

Yukarı