Ana içeriğe atla

ggh

OTİAD JLL İŞBİRLİĞİ İLE YERLİ MARKALARA AVM DESTEĞİ

12.04.2019 - 11:29

HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNÜN DEVLERİNİ BÜNYESİNDE TOPLAYAN OTİAD, ÜYELERİNE TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AVM'LERİNDE ÖN ÖDEMESİZ, KİRASIZ POP-UP MAĞAZA AÇMA FIRSATI SAĞLIYOR. JLL İLE OTİAD ARASINDA BAŞLATILAN PROJE KAPSAMINDA İSTANBUL'DA ATLAS AVM, ADANA'DA İSE PARK ADANA AVM PİLOT UYGULAMA MERKEZİ İLAN EDİLDİ.

Türk hazır giyiminin öncü kuruluşu Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) ile  Türkiye'nin en büyük AVM zincirleri arasında yer alan Park Adana ve Atlas AVM arasında yürütülen proje sektöre olumlu yönde katkı sağlayacak. Hazır giyim sektörünün devlerini bünyesinde toplayan OTİAD, üyelerine Türkiye'nin en büyük AVM'lerinde ön ödemesiz, kirasız Pop-Up mağaza açma fırsatı sağlıyor. JLL ile Otiad arasında geçtiğimiz günlerde başlatılan proje kapsamında İstanbul'da Atlas AVM, Adana'da ise Park Adana AVM pilot uygulama merkezi ilan edildi. Yıllık 1.5 milyar dolarlık ihracat potansiyeline sahip Osmanbey hazır giyim üreticileri perakendeciliğe, kira ve ön ödeme masrafı yapmadan tüketici ile doğrudan buluşacak.

PROJE YÜZLERCE MARKAYA BÜYÜK FIRSAT SAĞLAYACAK
Adana'nın en büyük alışveriş merkezi Park Adana AVM ile istanbul'da Atlas AVM içerisinde projelendirilen Pop-Up mağazalar için “Yeni küresel markalar yaratmaya ilk adımı atıyoruz.” diyen OTİAD Başkanı Rıdvan Kandağ şunları söyledi: "Bu proje her haliyle üyelerimiz ve Osmanbey için heyecan verici. 3 aydan, 12 aya kadar hiçbir yatırım yapmadan, kira ödemeden, sadece ciroya dayalı organize perakendeyi test etme fırsatı veren projeyi hazır giyim sektörü için büyük fırsat olarak görüyoruz. Tekstil sektörü daralan piyasalar içinde her dönemde kendine yeni çıkış yolları bulur. Daha büyük kriz dönemlerinde yeni pazarlarda rüştünü ispatlayan Osmanbey esnafı, yatırımcısı, üreticisi, kendi markalarıyla doğrudan tüketiciye ulaşacak. Projenin İstanbul ve Adana uygulamasından elde edeceğimiz deneyimlerle tüm Türkiye çapında daha geniş kapsamlı iş fırsatlarının ortaya çıkacağına inanıyoruz."

2018 YILINDA 163 ÜLKEYE İHRACAT YAPTIK
Osmanbey'in geçtiğimiz yıl 163 ülkeye hazır giyim ve tekstil ürünü ihracatı gerçekleştirdiğini belirten Kandağ, bu yıl yurt içinde yeni markaların daha da güçlenmesine önem verdiklerini söyledi. Kandağ şu bilgileri verdi: "Aralarında Kiğılı, Damat, İpekyol, Avva, Adl, Alvina, Roman, Gizia, Panço, Giovane Gentile, Serpil, Efor ve Jakamen gibi markaların küresel güç haline gelmelerinden gurur duyuyoruz. Büyük AVM'ler içinde Osmanbey esnafı bir tek kuruş kira ödemeden Pop-Up mağazalar içinde doğrudan tüketici ile buluşacak. Perakende satış tecrübesi ile markalarını güçlendirecekler. İç piyasa deneyimi ile yurt dışında daha başarılı işlere imza atacaklar." dedi.
 

nb

Yukarı