Ana içeriğe atla

nr

Mardin AVM’den Türk Lirasına Destek

16.01.2017 - 15:19

Mardin Alışveriş Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla kiraların TL üzerinden alınmasına devam etme karar aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk Lirası, altın değer kazansın” çağrısı, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere iş dünyası örgütleri, esnaf ve vatandaşlardan gelen büyük destekle adeta bir kampanyaya dönüşürken Mardin Alışveriş Merkezi de Türk Lirası’na destek olmak için kiraları Türk Lirası olarak almaya devam edecek.
Mardin AVM Müdürü Ömer Korkut, “Mardin Alışveriş Merkezi olarak sürekli yatırımcımızın yanında olmaya devam ediyoruz.  Alışveriş merkezi olarak hizmet sektöründeki alışverişlerin kur üzerinden yapılıyor olmasından dolayı kısa bir süre önce kiraların kur üzerinden almaya karar vermiştik ama Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın çağırısı üzerine kiralarımızı Türk Lirası üzerinden almaya devam edeceğiz.  Mardin AVM her zaman kendi sermayelerine önem veren bir alışveriş merkezidir. Bu doğrulta kiralarımızı Türk Lirası üzerinden almaya devam edeceğiz.  Alışveriş merkezi olarak her konuda öncü olmaya çalışıyoruz.  Döviz kurları üzerinden kiraları alarak yüksek bir kar elde edebiliriz ama biz kardan çok yatırımcımızı ve ekonomik devamlığı düşünüyoruz. Hiçbir zaman günü kurtarma peşinde olmadık.  Bölgemizde yaşananlar ortada. Birçok yatırımcı zaten büyük sıkıntılar yaşıyor. Kur üzerinde kira alsak yatırımcılarımız dövizdeki hareketliliğe karşı fazla direnmeden kepenk kapatmak zorunda olacaktır” dedi.
Dövizde yaşanan hareketlilik nedeniyle markaların sıkıntılar yaşamaya başladığını anımsatan Korkut, “Türkiye genelinde birçok marka dövizde yaşanan hareketlilik nedeniyle bazı sıkıntılar yaşamaya başladı. Bu sıkıntıların önüne geçmek için Markalar Birliği toplanarak kur sabitleme veya TL’ye dönme gibi seçenekleri gündeme getirdi. Alınacak kararlar doğrultusunda kurdan dolayı yaşanılabilecek olumsuzların önüne geçildiğini düşüyoruz. Bizlerde büyük yatırımcılar olarak buna katkı sağlamak için elimizden gelen hür türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” diye konuştu.
 

nr

Yukarı