Ana içeriğe atla

ggh

İLHAM VEREN KADINLAR

10.03.2021 - 10:58

YASEMİN UZELLİ (ESAS GAYRİMENKUL PAZARLAMA MÜDÜRÜ)

Kadınlar, doğaları gereği; disiplinli, yüksek önsezileri ve çok yönlü düşünebilme becerileri sayesinde en güç işlerin üstesinden gelip iş hayatındaki önemli rolleri ile fark yaratıyor. Ben de kadın olmanın avantajına ek olarak; takımımdaki kadın çalışma arkadaşlarım ile kenetlenerek daha iyi işler için doğru adımlar attığıma inanıyorum. Tüm kadınları ilham kaynağı olarak görüyor, iş hayatındaki birçok başarılı kadını örnek alıyorum. Kendi ayakları üzerinde durabilen kadın sayısının da her geçen gün katbekat artacağına inanıyorum. Dünyanın her noktasında toplumsal cinsiyet ayrımcılığının biteceği bir gelecek diliyorum. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun

MELDA GARİPAĞAOĞLU ŞAHİN (LOOMİS TÜRKİYE İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ)

Kadınların görünürlüğü, farklı hikâyeleri ve dayanışmayla kazanımları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün keyifli kısmı. 8 Mart bize, bunların yanı sıra dünyamızda kadınların istatiksel olarak hala dezavantajlı bir grup olmasını da hatırlatıyor. Tüm kadınların, tüm insanların, içtenlikle kahkaha atabildiği, potansiyelini kullanabildiği, kendini gerçekleştirebildiği ve huzurla yaşayabildiği bir dünya dileğiyle tüm kadınların gününü kutluyorum.

gfhj

DİDEM ŞEKEREL ERDOĞAN (NİELSENIQ APAC-EEMEA TÜRKİYE ANALİTİK DANIŞMANLIK KIDEMLİ BAŞKAN YARDIMCISI)

Bugün dünyaya ve ülkemize baktığımızda kadınların fırsat eşitliği sağlandığında önemli başarılara imza attıklarını görüyoruz. Bu anlamda, NielsenIQ gibi kadın istihdamına büyük önem veren bir şirkette çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. NielsenIQ’da kadınların yönetimdeki oranı, yüzde 60 ile Türkiye ve dünya ortalamasının çok üzerinde ve bu gerçekten çok önemli. Kadınların bu kadar yüksek oranla yönetimde yer almalarında İK uygulamalarımızın ve Women In NielsenIQ (WIN) Çalışan Kaynak Grubu’muzun da büyük katkıları bulunuyor. Kadınların eğitim, çalışma hayatı ve karar alma mercilerine eşit katılımını sağladığımız bir Türkiye’nin daha kalkınmış bir ülke olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle kadınlarımızın ve kadın çalışanlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

ghfÖZGE ARISOY (NOVADA MENEMEN AVM PAZARLAMA MÜDÜRÜ)

Kadın, her zaman hayatın en ön safhasındadır. Sevgi ve şefkati ile her zaman kendinden sonraki nesillere yön vermiştir. Cesur ve özgürlükçü bakış açısı ile yeniliklere öncülük yapmıştır. Yaşamın her alanında ki dokunuşları ile tüm dünyaya renk vermiştir. Güçlü duruşu ile güçlü toplumların oluşmasında ilk adımı atmıştır. Varlıkları, hayatlarımıza sevgi ve merhamet dolu dokunuşları, güçlü duruşları ile bizlere değer katan kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü kutlu olsun! Tüm kadınlarımızın eşit ve özgür bir birey olarak yaşaması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması dileğiyle…

fj

SERRA YILMAZ (PAYNET CMO’SU)

Yenilikçi, eşitlikçi ve ilham veren bir teknoloji şirketi olan Paynet’te kadın istihdam rakamlarımızla Türkiye’nin liderlerinden biriyiz. Paynet çalışanlarının yüzde 43’ü, icra rolü üstlenen liderlerinse yüzde 50’si kadın. Türkiye’de kadın istihdam oranları yüzde 30 seviyesinde. Pandemide bu oranın daha da aşağıya düştüğü tahmin ediliyor. McKinsey’e göreyse iş hayatında cinsiyet eşitliği sağlanmazsa 2030 yılında küresel ekonominin kaybı 1 trilyon dolar olacak. Eşitlik sağlanırsa kazanç 13 trilyon doları buluyor. Kalkınma ve ekonomik ilerleme için nüfusun yarısını oluşturan kadınları sisteme dahil etmeliyiz. Özellikle kadın liderlerin dayanışma içinde olması ve gelecek nesle rol model olacak aksiyonlar almaları gerekiyor. Kadınlar kadınların elinden tutmalı ve iş hayatında desteklemeli, ben de Turkish WIN ve Wtech’te mentorluk yaparak ve farklı projelerde rol üstlenerek bunu yapmaya çalışıyorum.

gjf

ÖYKÜM GÜLAY (SECURITAS İNSAN KAYNAKLARI KOORDİNATÖR YARDIMCISI)

Bir toplumda bireylerin siyasal, ekonomik, akademik gelişiminin cinsiyete göre değil, niteliklere ve yetkinliklere göre olması fırsat eşitliği ve sosyal adalet açısından önemli bir gerçek olmasına rağmen ön yargılar, eğitim eşitsizliği, kadını belirli kalıplarda tutmak isteyen ataerkil yapı, insan olma gerçeğini erkek veya kadın diye sınıflandırmaktadır. Yıllar içerisinde gelişen iş gücü ihtiyacı ve değişen sosyo-ekonomik koşullar, kadının toplumun her alanında rol almasını sağlamış, kadın liderler, uzmanlar, girişimciler ortaya çıkarmıştır. Toplumdaki yeri ve önemi konusunda farkındalık oluşturulmasında çaba gösteren kadınlar sayesinde, kadın erkek eşitliği birçok alanda kanıtlanmış, bilim adamı yerine bilim insanı, iş adamı yerine iş insanı gibi terimler günlük hayatımıza girmiştir. Bu farkındalığın daha da artması ve kadınlarımıza fırsat eşitliğinin daha fazla sağlanması dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

ghj

F. ÖZGÜR TANRIÖVER (TEPE SAVUNMA VE GÜVENLİK İŞ GELİŞTİRME VE YATIRIM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI)

Tepe Savunma olarak, kadınların çalışma hayatına katılımına ve iş hayatı - aile hayatı dengesinin kurularak her ikisinde de sürdürülebilir yüksek performans ve mutlu çalışma ortamı yaratılmasına hassasiyet göstererek operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda şirketimizde görev yapan yeni anne olan veya bebek bekleyen anne adaylarına dönük olarak “Anne - Bebek Koçluğu” programını gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra yaklaşık 13 bin kişiden oluşan tüm şirket çalışanlarımıza yönelik, şirket içi iletişim ve online eğitim platformumuz olan Tepe Akademi üzerinden uzaktan eğitimler gerçekleştiriyoruz. Tepe Akademi’de mesleki eğitimlerin yanında anne - çocuk - aile temalı eğitimlerimiz de bulunuyor. 2020’de eğitim oranlarımız yüzde 95 ulaştı. Amacımız sektöre nitelikli çalışanlar yetiştirmek ve kadınların iş hayatındaki yerini güçlendirmektir. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

fgjh

ÖZGE KARATAY (ECE TÜRKİYE KURUMSAL İLETİŞİM MÜDÜRÜ)

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların her alanda eşitlik, özgürlük ve hakkaniyet taleplerini dile getirdikleri bir gün… Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Ülkemizde Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş hak ve özgürlüklerin tabana yayıldığı, cinsiyet ayrımı yapılmadan herkesin, her alanda fırsat eşitliğine sahip olduğu, kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin konuşulmasına hiç gerek duymayacağımız, evrensel anlamda “insanca” bir gelecek diliyorum.

dfg

TUBA KILIÇ ALMALI (NUİT REKLAM AJANSI BAŞKANI)

İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilinç olgusunun geliştirilmesinin yanı sıra, ekonomik ve sosyal başarılarının kutlanmasında da duyulan büyük bir eksikliğin sonucu olarak her yıl altını daha kuvvetli, daha kalın çizmeye ihtiyaç duyuyoruz. Her alanda daha eşitlikçi, daha adil ve daha özgür bir yaşam anlayışının tam manası ile vücut bulmasını dileyerek, farkındalıkların artırılmasının önem bilinci ile ben de bir kadın olarak yeryüzündeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

dgf,VİLDAN YILDIRIM (ORKA HOLDİNG PAZARLAMA İLETİŞİM DİREKTÖRÜ)

Kadınlar, her alanda üretkenliği ile geçmişin, bugünün ve geleceğin var olmasının yegane ve en zarif simgesi, medeniyetin esası... 35 yıllık köklü geçmişimizin de şahit olduğu gibi kadınlar; bizim her daim önceliğimiz. Onlara duyduğumuz saygı, bizim için aynı zamanda çok büyük bir manevi sorumluluk ve bu anlayışla, kadınların en temel insani talepleri ile ilgili hak arayışlarında her daim onlarla omuz omuza olmak bizler için bir gurur. Onların huzuruna çıkmak, bizler için sanıldığı kadar kolay değil. Huzurlarında nezaket, incelik ve olanca şıklığımızla eğildiğimiz, geleceğin umudu tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarız.

hgf

nb

Yukarı