Ana içeriğe atla

ggh

DAHA İYİYİ, DAHA YENİYİ VE DAHA GÜZELİ ÜRETEREK BÜYÜYORUZ

10.03.2021 - 11:28

Mutfak eşyaları denilince ilk akla gelen markalardan Korkmaz, 45 yılı aşkın tecrübesiyle uluslararası standartların da üzerinde üretim yapıyor. Bu başarı hakkında bilgi aldığımız Korkmaz Kurumsal Ve Perakende Mağazalar Satış Müdürü Berna Altınay, “Üretmek; daha iyiyi, daha yeniyi, daha güzeli ve insana yakışanı üretmek...’ misyonu ile tüketicilerimizin hak ettiği kalite standartlarından taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.” diyor.

Korkmaz Mutfak, yarım asırdır kadınların güvenle tercih ettiği bir marka. Bu güvenin altında nasıl bir strateji yatıyor?

Global ekonomide Türkiye’yi temsil eden bir marka olmanın sorumluluğu ile 45 yılı aşkın süredir sürekli değişim ve gelişim göstermeye gayret ediyor, “Üretmek; daha iyiyi, daha yeniyi, daha güzeli ve insana yakışanı üretmek...” misyonu ile tüketicilerimizin hak ettiği kalite standartlarından taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Kadın tüketicilerimizden oluşan fokus grupların görüş, öneri ve yönlendirmelerini alarak üretiyoruz… Yıllık milyonlarca ürün üretimimiz, 53 mağazamız, yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce satış noktamızdan kullanıcılarımızın yaptığı geribildirimleri alıp bu yönde ürünler geliştiriyoruz. Gerçek bir güven inşa edebildiğimize inanıyor ve katkısı olan tüm KORKMAZ dostlarına teşekkür ediyoruz.

Tasarımlarınızla birçok ödüle layık görülüyorsunuz. Kadınların hayatını kolaylaştıran yeni ürünlerinizden bahsedebilir misiniz?

2011 yılında ESTA çaydanlık tasarımı ile Reddot Design Ödülü’nü kazandık. Türkiye’ye paslanmaz çelik mutfak eşyaları alanında bu ödülü kazandıran ilk marka olduk. 2012’de Freedom Çay Seti tasarımı ile IF Tasarım Ödülleri’n de “İyi Tasarım Ürünü” ödülünü kazandık. 2017 yılında Lina Plus Tencere Seti ile Design Turkey’de ‘İyi Tasarım’ ödülünün sahibi olduk. 2019 yılında Design Turkey’ de Elektrikli Ev Aletleri kategorisinde KAHVEKOLİK Türk kahvesi makinamız ile 3 ödüle layık görüldük. 2021 yılı ürün projelerimizin başında yüksek performanslı, çok fonksiyonlu ve estetik bir ürün olarak tasarladığımız hamur karıştırma makinaları bulunuyor. Genellikle yabancı markalarda gördüğümüz, şimdiye kadar Türkiye’de hiç üretilmemiş olan bu ürünleri, ülkemizde üreterek KORKMAZ markası ile tüketicimizin beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Küçük Ev aletleri kategorisine filtre kahve presi fonksiyonu olan aynı zamanda bitki çayı da demleyebileceğiniz bir elektrikli çaydanlık ve dijital akıllı kartlı yeni bir tost makinası ekliyoruz. Tost makinamız sadece tost değil, et, tavuk, balık, sebze gibi diğer besinleri de ızgara kıvamında pişirebilmek için tasarlandı. Yeni ürünümüz farklı besinleri ideal ısı ile doğru sürede yapabilmeniz için, pişirmeye hazır sıcaklığa ulaşınca ve pişirme tamamlandığında sesli sinyal ile uyarı verecek.

Peki kadın istihdamı konusunda neler yapıyorsunuz? Şirketinizin cinsiyet ve fırsat eşitliği politikaları hakkında bilgi verir misiniz?

Genel müdürlüğümüz, üretim merkezlerimiz ve saha ekibimizle 1300 kişilik bir aileyiz. Üretim dahil tüm birimlerde 600 kadın çalışanımız bulunuyor. Kuruluş hedeflerini birlikte gerçekleştirdiğimiz, kurum kültürümüze uygun bu büyük aile, kadınlara hizmet eden bir sektörde bulunan bir marka olarak en büyük gücümüz. Bu sebeple özellikle saha satış kadromuz ve mağazalarımızda kadın aday havuzumuzun büyütülerek kadın istihdamının artırılmasını sağlamaya devam ediyoruz.

nb

Yukarı