Ana içeriğe atla

nr

Buyaka’da alışverişleriniz mil olsun…

02.08.2017 - 11:54

Şu an devam eden kampanyaları  “Buyaka’da Alışverişleriniz Mil Olsun” hakkında bizlere bilgi veren Buyaka Pazarlama Uzmanı Gizem Boyacı, Global Miles işbirliği ile gerçekleştirdikleri kampanyanın her geçen gün daha çok ziyaretçi tarafından kullanıldığını dile getirerek, ziyaretçilerin kampanyayla ilgili olumlu yorumlarını ve memnuniyetlerini ilettiklerini söyledi.

Sonbahara kadar sürecek olan kampanyalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz? Ziyaretçiler bu yaz ne tür kampanyalarla karşılaşacak?
Buyaka açılışı itibariyle ziyaretçi kitlesinin ilgisini çekecek birçok etkinliğe ve kampanyaya ev sahipliği yaptı. Ziyaretçilerini her yaptığı kampanya ile memnun etmeyi başaran Buyaka, mayıs ayı itibariyle alışagelmiş araç kampanyaların dışında özel bir kampanya çalışmasını başlatmış bulunuyor.
Buyaka, bünyesinde bulunan 4 ofis kulesinin bin 500 beyaz yakalı çalışanı ile seyahate ilgisi olan ziyaretçilerinin dikkatini çekmek adına “Buyaka’da Alışverişleriniz Mil Olsun” kampanyasını hazırladı. Buyaka ile Global Miles işbirliğinde hazırlanan kampanya mayıs ayında başlayarak, 1 yıl süreli olarak yapılması planlanıyor. Ziyaretçilerimiz 50 TL ve üzeri alışverişlerinde her 1 TL’yi 1 mile dönüştürme şansı yakalıyor. Her özel günde farklı formatlar ile kampanyayı yenileyerek ziyaretçilerimize kendilerini daha özel hissetmelerini sağlamak için yeni çalışmalar planlanmaktadır. “Hafta içi belli saat aralığında yapılan alışverişlerde iki kat mil kazanma şansı” ya da “8 Mart Kadınlar Günü’nde kadın ziyaretçilerimizin yapacağı alışverişlerde iki kat mil kazanma şansı” gibi senaryolar hazırlanıyor. 

Ziyaretçilerin kampanyalardan yararlanması için neler yapması gerekiyor? Şartlarınız nelerdir?
Ziyaretçilerimiz aynı gün içerisinde 50 TL ve üzeri tutardaki alışverişlerde her 1 TL karşılığında 1 mil kazanmaktadır. Buyaka içerisinde bulunan Global Miles standında alışveriş fişlerini ibraz ederek, mobil uygulama üzerinden QR kodlu hazırlanan belgeyi ilgili alanda okutup millerini hesaplarında biriktirme şansı yakalamaktadırlar.

Sizin de bildiğiniz üzere kampanya denilince ilk akla gelen genelde araç kampanyası oluyor. Peki, neden AVM’ler özellikle bu kampanyayı tercih ediyor? 
Buyaka her sene Mart ayında yıldönümünü kutlamak adına araç kampanyası düzenliyor. Ayrıca alışveriş merkezimiz, araç hediyesinin yanı sıra tatil ve elektronik hediyeler ile de daha çok ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyor. 
Her geçen sene ziyaretçilerin daha yoğun ilgi gösterdiği araç kampanyası Buyaka için geleneksel bir kampanya halini aldı. Ancak Buyaka her sene yıldönümü kampanyalarında daha çeşitli daha yenilikçi hediyeler ile ziyaretçilerini memnun etmeyi başarmıştır. Örneğin, geçtiğimiz yıllarda araç kampanyalarımızda farklılaşmak adına elektrikli araç hediye ettik. Hatta ilk elektrikli araç veren AVM olduğumuzu da belirtebiliriz. Böylelikle araç kampanyalarına farklı bir yön vererek çevreye duyarlı yaklaşımımız ile ziyaretçilerimizi memnun etmeyi başardık.

En az araç kampanyası gibi hem AVM’yi, hem mağazaları ve hem de ziyaretçiyi mutlu edecek farklı ne tür kampanyalar yapılabilir? Bu anlamda siz herhangi bir çalışma yapıyor ya da yapmayı düşünüyor musunuz?
Buyaka olarak ziyaretçilerimizin profilini inceleyerek onlara özel etkinlikler ve kampanyalar yapmaya çalışıyoruz. Böylece hem ilgilerini çekmeyi hem de memnun etmeyi başarıyoruz. En son yapmış olduğumuz mil kampanyasına gösterilen yoğun ilgiye bağlı olarak doğru kampanya ile ziyaretçilerimizi buluşturduğumuzu düşünmekteyiz. Global Miles mil kampanyası etkinliği her geçen gün daha çok ziyaretçi tarafından kullanılmakta ve müşteriler kampanyayla ilgili memnuniyetlerini gerek yazılı gerekse sözlü olarak dile getirmektedirler.
Kampanyanın başarılı olması paralel olarak alışverişleri de pozitif yönde etkilendiğinden Buyaka bünyesinde bulunan mağazalarında memnuniyetini artırmaktadır. 
 

nr

Yukarı