Ana içeriğe atla

ggh

Aşkın rotası Kapadokya

15.02.2018 - 11:52

Lider tur operatörü Prontotour’dan romantik çiftlere, Sevgililer Günü’nde özel Kapadokya turu…

Yılın en özel günlerinden biri olan Sevgililer Günü’nde aşık çiftler, Prontotour’un “Sevgililer Günü Özel Kapadokya” turuyla unutulmaz bir seyahate çıkıyor. Rüya gibi bir coğrafyada çok özel anlar geçirecek sevgililer, tarih ve romantizmle büyüleniyor. 
Ürgüp turuyla başlayan gezide, Üç Güzeller Peribacaları ve farklı kültürlerin bir araya geldiği Mustafapaşa görülecek yerler arasında bulunuyor. Ürgüp’ün ünlü mahzenlerinde damakta iz bırakacak tadımlar yapılıp, Uçhisar Kalesi ve Onxy Taş atölyelerinin ziyaret edilmesinin ardından yöreye özgü butik otele dönüş yapılıyor. Akşam yemeğinden sonra mis gibi baharat aromalı sıcak kadehler eşliğinde Sevgililer Günü pastası kesilip manzaranın keyfi çıkarılıyor. 
Kapadokya’da yapılması gerekenlerin başında gelen balon turu ile aşıklar, tüm bölgeyi gökyüzünden seyretme imkanı buluyor. Aşk vadisini dolaşırken efsanevi perilerin aşk fısıltıları çiftlere ilham kaynağı oluyor. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan bu muhteşem bölgede erken ve geç dönem Hıristiyanlık ile Osmanlı eserleri görülebiliyor. Tarihi Çavuşin ve 1-2-3 başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi görülecek bölgeler arasında yer alıyor. Güzel atlar diyarı Kapadokya’da isteyenler atla tura çıkabiliyor. Dervent Vadisi ve 4 bin yıllık el sanatları merkezi Avanos’ta yer alan çanak-çömlek atölyeleri de seyahatseveleri etkileyecek yerler arasında bulunuyor. Romantik çiftler burada ister hediyelik aksesuarlar alabiliyor, ister atölyede kendi elleriyle yapacağı eserle aşkını sevindiriyor.
Prontotour her zevke ve bütçeye göre, zengin içeriklerle hazırladığı turları seyahatseverlerle buluşturuyor. Hazırlanan Sevgililer Günü konseptli Kapadokya turuyla da Prontotour, romantik çiftlere unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatmak istiyor. 

nb

Yukarı