Ana içeriğe atla

gf

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

10.03.2022 - 09:38

Dünya Kadınlar Günü, haklarından vazgeçmeyen, cesurca savaşan ve ayrımcılıklara ses çıkaran güçlü kadınların dünyaya bıraktığı en özel miraslar arasında yer alıyor. Her kadın hayatımızda özel yerlere sahip. Kimisi ilk aşkımız, kimisi canımızdan çok sevdiğimiz annemiz kimisi ise asla vazgeçemeyeceğimiz en yakın arkadaşımız. Kadın olmak aslında aynı anda her şey olabilmeyi beraberinde getiriyor. Onların değerini yalnızca bir güne sığdırmak ise mümkün değil.  Kadın demek emek demek, özveri demek, mücadele demek…Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımızla kutluyor; kadın ve erkeğin eşit olduğu, birlikte ürettiği, sevgi dolu güzel bir dünya diliyoruz.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem

Kadın hakları, fırsat eşitliği gibi sadece kadınları değil, tüm toplumu, aynı zamanda toplumun refah düzeyini de ilgilendiren konular sadece 8 Mart’ta hatırlanmamalı. Unutmamalı ki sürdürülebilir kalkınma için kadınların ekonomiye, en başta da toplumsal hayata katılmasına ihtiyaç var. Dilde, eğitimde, iş hayatında, ev içi sorumlulukların paylaşımında, ebeveynlik sorumluluğunu üstlenmede, maaş hak edişlerinde, terfi lerde; kısacası her alanda eşitliğe ihtiyaç var.

LEAD Network Başkanı Aysun Zaman

Öncelikle elbette başta LEAD Network kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Her ne kadar hayalim bir gün bu ve benzeri derneklere ihtiyaç kalınmaması olsa da hayal ettiğim döneme ulaşmak adına yapabileceğimiz çok şey olduğunu biliyorum. Derneğimize ve en önemlisi üyelerimize değer katacak çalışmalara Kurumsal destekçilerimizin, gönüllülerimizin katkılarıyla 2022 yılında da devam edeceğiz.

AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş

8 Mart simgesel olarak Kadınlar Günü olmakla birlikte kadınlar her günümüzde var. Kadın ya da erkek birinin arkasında ya da önünde değil yan yana olduğu sürece eşitlik sağlanacaktır. Bu vesileyle insanlık olarak kadın-erkek yan yana mücadele ettiğimiz, çalıştığımız, kazandığımız gelecekler diliyorum hepimize.

POMSAD Başkanı Nurdan Yücel

POMSAD’ın sektördeki “kadın” çalışan durumunu ortaya koymak için yaptığı anket çalışması sonucunda; kadınların çoğunlukla satış, pazarlama, muhasebe veya İK departmanlarında çalıştığı; tasarım ve üretim bölümlerinde daha az kadın çalışanın yer aldığı görülmüştür. Kadınlar, doğuştan gelen yetenekleri olan daha koruyucu ve özenli olmaları sebebi ile; detayları kolayca fark edebilirler ve duruma göre organize olabilirler. Bu sebeple kadınları sanayide, özellikle, tasarım ve üretimin içinde daha çok görmeyi ümit ediyorum.

NTS Danışmanlık Kurucusu Behiye Savaşkan

İş hayatında erkekten daha az kazanan, işe alımlarda evlilik ya da çocuk planlarının belirleyici unsur olduğu, haklarının verilmediği ya da sorgulandığı, kariyer basamaklarını tırmanırken aile hayatını da sırtlanmak zorunda olan kadınlarımıza daha fazla destek verilmesi gerekiyor. Kendine güvenen, cesur, ekonomik olarak özgür, eğitimli, kültürel ve ahlak seviyesi yüksek güçlü bir toplum ancak güçlü ve bağımsız kadınların ellerinde şekillenecektir. Toplumun cesareti kırılmayan, inandığı için mücadeleeden, haklarını savunan başarılı kadınlara ihtiyacı var. Kadın; emek veren, toplumu şekillendiren, yetiştiren en büyük değerdir. Eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum, Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

TPF Genel Koordinatörü Tuğba Camuzoğlu

Kadının iş dünyasında yer alması, yönetici olarak yetiştirilmesi, görevlendirilmesi, yükselme imkanının eşit olarak tanınması, bunların en başında da eğitimle desteklenmesi hala devam eden önyargıların yıkılmasını sağlayacak. Kadınların istihdama katılmasının ekonomiye getireceği katkı ve sosyo-kültürel açıdan pozitif yönde yaratacağı dönüşüm her kişi ve kurum tarafından bilinmeli, desteklenmeli. Ne mutlu ki gerek kendi uzmanlık alanlarında gerekse erkek egemen varsayılan mesleklerde başarılarıyla parlayan kadınların haberlerini daha çok duyuyoruz.

Mallmarttürk Genel Müdürü Mehmet Akalın

Kadınlarımızın bizim için ne kadar önemli olduğunu uluslararası çağrıya gerek kalmadan, bazı kesimlerin karanlık dünyalarına Anadolu’nun töresini tokat gibi çarpmış bir kurucuya, bir Ata’ya sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Sözlerimi Atatürk’ün kadınlarımız için söylediği bu güzel sözler ile bitireyim. “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar”. M. Kemal Atatürk

Esas Gayrimenkul Pazarlama Müdürü Yasemin Uzelli

Toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek için kutlanan bu farkındalık gününde, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum. Dünyaya güç katan ve ilham kaynağı olan kadınların içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarabileceği, kendilerini özgürce ifade edebileceği, emeklerinin karşılığını alabileceği, daha eşit yarınlara ulaşmak için hepimizin mücadele etmesi gerektiğine inanıyorum. Bir diğer önemli konu da gelecek nesilleri toplumsal cinsiyet eşitliği bilinciyle yetiştirebilmek. Bunu başarabilirsek, eminim dünya bambaşka bir yer olacak. Kadın ve erkek olmaktan öte, “insan” olmanın öneminin herkes tarafından anlaşılacağı, daha eşit yarınlar için hep birlikte mücadeleye devam.

Yalova Group Genel Koordinatörü Hasancan Uslu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sabrın, fedakarlığın ve özverinin sembolü olan başta şirketimiz bünyesinde bulunan farklı bakış açıları ve ince dokunuşları ile çalışmalarımızın değerine değer katan her bir kadın arkadaşlarımızın ve dünyamızı güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

İlvi Ayakkabı Kurucu Ortağı İlvira Donskaya

Kadınlara fırsat eşitliği sağlandığında cesur girişimlere, önemli başarılara imza attığını görüyoruz. Kadın, her zaman cesur ve yenilikçi bakış açısı ile yeniliklere öncü olmuştur. Kadınlar, doğaları gereği; disiplinli, yüksek önsezileri ve çok yönlü düşünebilmeleri sayesinde en güçlü işlerin üstesinden gelip iş hayatındaki adımları ile de fark yaratıyor. Tüm kadınların eşit ve özgür bir birey olarak yaşaması dileğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Novada Menemen AVM Pazarlama Müdürü Özge Arısoy

Kadının isterse başaramayacağı bir şey yoktur. Hayatın her alanında, cinsiyet ayrımcılığı olmadan, yer almalıdırlar. Kendi güçlerinin farkında olmalı ve hedefl erine sağlam adımlarla koşmalıdırlar. Kadınlarımız toplumun temelidir ve toplum kadınlar sayesinde şekillenir.

Palladium Ataşehir AVM Müdürü Ayşen Yerşen

Kadın güç, kadın sevgi, kadın cesaret, kadın çözümcü, kadın detaycı, kadın değer, kadın evrendeki en değerli varlıktır. En önemlisi kadın hayattır. Kadın bir gün değil, her gün değer görmeli ve hakları sonuna kadar savunulmalıdır. Tüm Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum

JLL Perakende Mülk Yönetimi Müşteri Kıdemli Müdürü Ceyda Gamzeli

Ceyda Gamzeli Kadına şiddet haberlerini artık görmediğimiz, profesyonel hayatta cinsiyetçi sınırlarımızın olmadığı, kadın haklarından değil, insan haklarından bahsettiğimiz; daha adil ve daha özgür bir dünyaya kavuşmak dileğiyle hepimizin kadınlar günü kutlu olsun…

Eyfel Parfüm Genel Müdürü Nimer Sanan

Gelecekte var olacağı öngörülen bir dünya başarılı kadınların çabalarıyla çok daha farklı inşa edilebilir. Vizyon sahibi olmaksa geleceğe giden yolu önceden görüp günümüzdeki adımları buna göre atmak konusunda çok önemli, çalışalım yılmadan usanmadan çalışalım.

Forum İstanbul AVM Müdürü Didem Kırşallıoba

Bildiğimiz gibi, 8 Mart 1857’de Amerika Birleşik Devletleri’nde tekstil işçisi 129 idealist kadının ölümü bu günün çıkış noktası olup Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Emekçi Kadınları Anma günü olarak kabul edilmiş. Öncelikle tüm emekçi kadınları saygıyla anıyorum. Bu günün ve kutlamaların, kadın-erkek eşitliğine yönelik farkındalığın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Geberit Türkiye Finans ve İnsan Kaynakları Müdürü Ceren Sinem Ertaş

Şirketlerin kurumsal politikaları ne kadar eşitlikçi olsa da toplumsal bakış açısı kadın ve erkeği belli rollere sıkıştırdığında bu durumun etkileri maalesef iş hayatına yansıyabiliyor. Bunu kırabilmek için, özellikle eğitimli ve profesyonel hayatın içindeki kadınların eşit muamele görmek konusunda daha talepkar olması gerektiğine inanıyorum. Bu şekilde isteklerini ifade edebilen, seslerini duyurmaya gayret eden kadınlara, yine kadınların öncelikli olarak destek olmalarının da önemli olduğunu düşünüyorum.

Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu

Securitas Türkiye olarak kadın istihdamında sektör lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Capital Dergisi’nin geçen yılki kadın dostu şirketler araştırmasında 4.962 kadın çalışanımızla 26. sırada yer aldık. Güvenlik mesleği zorlukları nedeniyle erkek egemen bir sektör gibi görünse de kadınlar için pek çok kariyer fırsatlarını da içinde barındıyor. Securitas Türkiye içerisinde de pek çok başarı hikayesi yazan çalışma arkadaşlarımız var, yaptıkları işlerle kariyer basamaklarını hızla tırmanıyorlar. Hedefi miz istihdam artışımıza paralel kadın çalışan sayımızı daha da arttırmak, sektöre öncülük etmek. Bu vesileyle çalışma arkadaşlarımın ve tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

jyh

Yukarı