Ana içeriğe atla

nr

16 GÜN SÜREN BAYRAM TATİLİ !

23.06.2021 - 14:15

20 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı, çalışanlara uzun bir tatil yapma imkanı sunuyor. 15 Temmuz Perşembe Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Kurban Bayramı ile birleştirmek isteyenlerin 4,5 gün izinle toplam 16 günlük bir tatil yapabileceğini söyleyen Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Son yıllarda bu kadar uzun soluklu tatil fırsatı yaratan bir ay yaşamadık.” diyor.

Kısıtlamaların kalkması, aşılanma oranının artmasıyla birlikte, temmuz ve ağustos ayları için uçak ve otobüs biletlerine ilgi de arttı. Üstelik bu yıl resmi ve dini bayramların birleşmesiyle, temmuz ayı bol tatil fırsatı da sunuyor. Temmuz ayında çalışanların, 4,5 gün izin alarak 16 gün tatil yapabileceğini belirten Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Kurban Bayramı biletleri tükenmek üzere, çalışanlar bilet ve otel rezervasyonlarında planlamalarında acele etmeli” dedi.

Kurban Bayramı’nın 20 Temmuz Salı günü başladığını belirten Hacıbayramoğlu, “19 Temmuz arife, yarım gün izin alarak 9 günlük bayram tatili yapılabilir. Ancak isteyenler bir önceki hafta 15 Temmuz Perşembe Demokrasi ve Milli Birlik Günü, resmî tatil olduğu için haftanın diğer 4 günü daha izin alarak, 4,5 gün izinle toplam 16 günlük tatile de çıkabilir. Ya da 16 Temmuz Cuma ve arife günü izin alarak 1,5 gün izinle 11 gün tatil yapabilir. Son yıllarda resmi ve dini bayramların art arta gelip, bu kadar uzun soluklu tatil fırsatı yarattığı bir ay yaşamadık. Çalışanlar şimdiden seyahat planlamalarında acele etmeli” diye konuştu.

nr

Yukarı