Ana içeriğe atla

nr

Yılın En Başarılı Franchise Marka Ödülü Gönül Kahvesi'ne...

03.07.2017 - 10:04

1992 yılından itibaren gıda sektöründe yer alan Grup, 2002 yılından bu yana “Gönül Kahvesi” adıyla devam ediyor. Türkiye’deki tek butik kahve evi olan Gönül Kahvesi, Yaman Yardımcı ve Sevgi Yardımcı tarafından kuruldu. Türk kahvesi, espresso ve diğer tüm kahveleri özel formülleriyle harmanlayıp sunan Marka, “Türk Kahvesi” ne hak ettiği itibarı “Gönül Harmanı” ürünü ile kazandırdı. Gönül Kahvesi; kahve çeşitlerinin yanında, soğuk içecekler-ev yapımı katkısız meyve suları, bitki çayları, pasta çeşitleri, dondurmalar, sandviç-tost-börek çeşitleri ile ilerliyor.

Özel ürünleri arasında; Gönül Harmanı, Damla Sakızlı, Kakuleli, Çikolatalı, Çitlembik gibi Türk Kahvesi çeşitleri, Ödüllü Espresso’su ile hazırlanan leziz kahveler ve Karadut Yağmuru gibi tamamen özgün içecekler öne çıkıyor. Ayrıca Gönül Kahvesi’nin ürün geliştirme çalışmaları sonucu menüye yeni ürün olarak ilave edilen Bagel Sandviçler, Tost ve Börek çeşitleri ile Cam Şişe Ev Yapımı Katkısız Meyve Suları da beğeni topluyor. Türk Kahvesi’ni dünyaya tanıtma ve hak ettiği değere taşıma misyonunu yüklenen Gönül Kahvesi, ilk şubesini 2002 yılında açtı. Türkiye ve yurt dışında 90 şubesiyle büyüyen Gönül Kahvesi; ilk yurt dışı şubesini 2014’te Saraybosna’da, ikinci şubesini 2017’de Bahreyn’in Muharraq şehrindeki Seef Maal’da üçüncü şubesini ise 2017’de Avusturya’nın Dornbirn şehrinde açtı.

Gönül Kahvesi, Haziran 2017’de Saraybosna ve Ağustos 2017’de Seef Mall Manama/Bahreyn’de ikince şubelerini açarak yurt dışında şubelerini arttırmaya devam edecek. 2017 yılını yurt dışında 10 şube ile bitirmeyi planlayan Gönül Kahvesi; Avrupa, Asya, Körfez ülkeleri ve dünyanın her köşesinden talep alıyor. 2023 yılında Türkiye’de 500, Dünya’da 223 şubeye ulaşmayı hedefleyen Gönül Kahvesi, 2007 yılında Tüyap’ta kahve yarışmasında; espresso ile ‘’Türkiye Birincisi” ünvanını, 2014 de Washington’da ‘’Dünya Kalite Ödülü’’nü aldı. Ayrıca, 2015 yılında Ekovitrin okuyucuları tarafından “Yılın Markası” seçilen Gönül Kahvesi, Haziran 2015 de Londra’da ‘’Avrupa Kalite Ödülü’’ ile Aralık 2016 da Almanya/Berlin’de düzenlenen ödül töreninde ESQR’s İsviçre Quality Choice Prize ödülünü aldı. Gönül Kahvesi son olarak 2017 Haziran ayında Ekovitrin 16. Yılın Starları Ödül Töreninde, ''Yılın En Başarılı Franchise Marka Ödülü'' nün sahibi oldu. Ödülü, Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı Gagavuzya Cumhurbaşkanı Irine Vlah’ın elinden aldı.Başarılı büyüme grafiğiyle dikkat çeken Gönül Kahvesi, yurt içi ve yurt dışında daha pek çok ödüle layık görüldü. Gönül Kahvesi kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı, amaçlarının Türk kahvesini dünyada herkese tattırmak olduğunu söylüyor.

“Dünyada bir gün herkes Türk Kahvesi’ni tadacak!..” sloganıyla Gönül Kahvesi dünyada büyümeye devam ediyor.

nr

Yukarı