Ana içeriğe atla

ggh

YEŞİLÇAM KAHVE EVİ 7’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDİYOR

11.04.2019 - 17:09

KONSEPTLERİNİN 7’DEN 70’E HERKESE HİTAP ETTİĞİNİ SÖYLEYEN YEŞİLÇAM KAHVE EVİ KURUCUSU ALİ İHSAN DEMİRBİLEK, 2019 YILINDA YİNE FRANCHISE MODELİ İLE İLERLEYECEKLERİNİ İFADE ETTİ.

Yeşilçam Kahve Evi’nin büyümesinde en büyük etken ne oldu?
Yeşilçam kahve evi insanların kendisinden bir şeyler bulabildiği samimi ve rahat havasıyla, huzur veren bir tasarımı olduğu için 7’den 70’e herkese hitap ettiği için başarılı olmuştur. İnsanlar mekanlarımızda otururken çok rahat edebiliyorlar, doğal olarak bir beğeni söz konusu oluyor. Bu durum markamızı insanların gözünde farklı bir yere yerleştirdiği için büyümeye başladık. 

Hem lezzet hem de hizmet standartlarının her şubede aynı olması zincir markalar açısından zor olabiliyor. Siz bu standartları korumak adına neler yapıyorsunuz?  
Bu konu ile ilgili yaklaşık iki yıldan beri çalışma halindeyiz. Merkezi mutfak ve merkezi bar uygulaması yapıyoruz. Bir mağaza açılmadan önce tüm kadro merkezimizde eğitime dahil olup hem sertifikasını alıyor hem de reçetelerini alıp kendi şubelerinde aynı standartta ürün elde edebiliyorlar. 

Franchise şartlarınız ve franchise vereceğiniz kişilerden beklentileriniz neler? 
Franchise almak isteyen yatırımcıların öncelikle vizyon sahibi kişiler olması, gerekli finansal güce sahip olması ve markamızı en iyi şekilde temsil etmesi gerekiyor. Franchise bedeli olarak 100 bin Türk lirası talep ediyoruz. Mağazaların en az 200-300 metrekare aralığında olması gerekiyor. 

2019 yılında yine franchise sistemiyle büyümeye devam edecek misiniz? Bu yıl için neler planladınız? 
2019 yılında yine franchise modeli ile ilerleyeceğiz. Özellikle büyük projelerde yer alıp yeni mağazalar inşa edeceğiz. Büyük metrekarelerde birkaç mağaza planımız var. 

nb

Yukarı