Ana içeriğe atla

ggh

“Yatırımcı bize güveniyor”

06.09.2017 - 09:34

Tercih edilen bir marka olmalarının altında güven yattığını belirten Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Güney Arıduru, ayrıca hali hazırda köklü ve bilinen bir markaya yatırım yapmanın girişimcilere cazip geldiğini belirtti.

Firmanızın büyüme ve sürdürülebilirlik stratejilerinden kısaca bahseder misiniz? 
Little Caesars Türkiye sistemi Türkiye’nin köklü kuruluşlarından olan Çelebi Holding tarafından yönetilmektedir. Şu an 100’e yakın şubemizle İstanbul ile beraber 13 ilde faaliyetteyiz. Amacımız Little Caesars Pizza’nın taze ve lezzetli pizzalarını daha çok tüketicimize ulaştırabilmek. Şube sayımızı gün geçtikçe artırmayı hedefliyoruz, bu nedenle artan şube sayısına hizmet edecek satış-pazarlama kadroları ve tüm alt yapı çalışmalarını tamamlamış durumdayız.

Franchise sistemiyle büyüme yöntemini tercih etme nedeniniz nedir? Sistemin franchise veren firmaya sağladığı katkılar neler?
Franchising sistemi; ticaretin risklerini minimize ederek, kendi işinin sahibi olmak isteyen tüm yatırımcılar için öncelikli tercih sebebi. Franchise’larımız uygun lokasyonun bulunmasından şubenin inşaat ve dekorasyonuna, ürün ve iş eğitimlerinden finans yönetimine, pazarlama ve satıştan personel seçme ve yerleştirmesine kadar sürekli Little Caesars Merkez Ofisten destek alırlar. Franchise alınacak firmayı seçerken, bu tür desteklerin verildiğinden ve sürekliliğinden emin olunması oldukça önemlidir. 
Franchise sistemiyle büyümek biz franchise veren firmalar için büyük önem taşımaktadır, zira franchise, bir patron olarak sürekli işinin başarılı olmasını isteyeceğinden, maaşlı çalışan bir personelden çok daha yüksek motivasyon ile işine sarılmaktadır. Bu nedenle franchise’larımız; markamızın yüksek kalitedeki lezzetli pizzalarını, güleryüzlü ve hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırmamız yolunda en önemli iş ortağımızdır.

Yurt içi ve yurt dışı şube yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Neler planlanıyor?
2 yılda Türkiye’de 300 şube olma hedefimiz var. Türkiye’nin her bölgesinde franchise şube açmayı planlıyoruz. Ancak şubeleşme planlarımız kapsamında daha çok Anadolu illerine önem veriyoruz. 

Girişimcilerin sizi tercih etme sebepleri neler? Girişimcilere sunmuş olduğunuz olanaklardan bahseder misiniz?
Girişimcilerin Little Caesars Pizza’ya yatırım yapmayı tercih etmelerindeki en önemli sebepleri şöyle sıralayabiliriz; Çelebi Holding gibi köklü bir Türk firmasının iş ortağı olmalarından duydukları güven, şirketin yönetim kadrolarının deneyim ve bilgilerine duyulan güven ve mevcut franchise’a verilen lokasyon seçimi, eğitim, kiralama, inşaat (dekorasyon), lojistik, insan kaynakları, satış ve pazarlama, operasyon, bilgi-işlem, stok yönetimi ve karlılık vb. konularındaki destekler, Little Caesars’ın özel formüllü, taze üretilen, çok lezzetli pizzaları ve her şey dahil 400 bin TL’ye mal olan yatırımın 2-3 senede geri dönüyor olması. 

Gerek girişimci gerekse AVM yatırımcıları nezdinde firmanız ne kadar güven sağlıyor? Neden?
Franchise başvurusu yapıldığı andan itibaren profesyonel kadromuz franchise adaylarımıza her türlü konuda destek oluyor. İster AVM ister başka bir lokasyon olsun, girişimcilerimize şube işletmeleri için gereken tüm bilgi ve birikimi sağlıyoruz. Girişimcilerimizde sektör tecrübesi aramıyoruz. Yaklaşık 4-6 hafta süren bir eğitim programımız var. Eğitimlerimizin ardından franchise adayları bir Little Caesars şubesini işletmek için gerekli tüm bilgi ve birikime sahip oluyor. Eğitimlerimiz ve desteğimiz 4-6 haftayla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda tüm çalışanlarımız ve franchise’larımıza özel sunduğumuz dijital eğitim sistemi Sezar Akademi platformumuzla, zaman ve mekan sınırlaması olmadan eğitim imkanı sağlıyor. Lezzetli ve kaliteli pizzalarımızın yanı sıra, franchise sistemiyle de tercih edilen bir marka olmamızın altında “güven” yatıyor. Başvuru yaptığı ilk andan itibaren yatırımcı bize güveniyor. Hali hazırda köklü ve bilinen bir markaya yatırım yapmak da girişimcilere cazip geliyor.

nb

Yukarı