Ana içeriğe atla

nr

Uzunköprü Köftecisi sektörde emin adımlarla ilerliyor

10.03.2017 - 10:20

“BİZDE HER TÜRLÜ YATIRIMCIYA UYABİLECEK 3 AYRI KONSEPT VAR” AÇIKLAMASINDA BULUNAN UZUNKÖPRÜ KÖFTECİSİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OKAN KARACAN, BU KONSEPTLER İÇERİSİNDE EN FAZLA TALEP GÖREN KONSEPTİN İSE EKSPRESS YANİ MOBİL RESTORAN OLDUĞUNU BELİRTTİ. 

Yeme içme sektörü her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Peki, bu büyüme karşısında siz nasıl yatırımlara imza atıyor, ne şekilde büyüyorsunuz?
Öncelikle şunu söylemeliyim ki, biz bu büyümede yaşanmışlığımız ile öne plana çıkıyoruz. 1936 kuruluşlu bir markayı, lezzet severlerle, 7’den 70’e herkesin sevdiği bir ürünle buluşturmanın avantajını günümüz rekabet koşullarında haliyle yaşıyoruz. 
Müşterilerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti verebilmek adına AVM ve diğer doğru lokasyonlarda lezzethaneler açamaya çalışıyoruz. Yatırım maliyetleri çok yormayan, kolay hayata geçirilebilir ve karlılığı fazla projeler üretmek için çalışıyoruz. Örneğin Uzunköprü Express projesi gibi her yerde kolayca hayata geçebilir mobil restoranlar tasarladık ve şu anda ciddi bir bayilik talebi almış durumdayız.

2017 yatırım planlarınız neler? 
Önce lezzetimizi korumak, ardından doğru iş ortağını bulmak ve doğru noktada, uygun konsepti açmak. Ekspress ve AVM konseptimizi iyi sergileyebileceğimiz her yerde olmak istiyoruz. İstanbul’da yaygınlaşmak için hızla çalışmalar devam ediyor. Ayrıca kendini ispatlamış büyük zincir marketlerde projelerimiz var, ama Adana ve Erzurum’un bizim kalemiz olmasını temenni ediyoruz.

Dövizdeki artışın yatırımlara etkisi nedir? Yatırımlardaki döviz etkisini en aza indirmek adına neler yapılabilir? 
Burada bence dikkat edilmesi gereken tek şey döviz cinsinden borçlanmamak ve buna bağlı olarak kurlardan etkilenmemek… AVM’ler ve tedarikçiler ile bunun inanılmaz savaşını veriyoruz.

Büyüme sisteminizde hangi konseptleri tercih ediyor, iş ortaklarınıza neler sunuyorsunuz?
Bizde her türlü yatırımcıya uyabilecek 3 ayrı konsept var. Birincisi ekspress yani mobil restoran… Bu konsept için yatırımcının sadece yer göstermesi yeterli… Diğeri 100 metrekareyi geçmeyen AVM’lerde şu an açık olan Uzunköprü Köftecileri, birde daha fazla metrekarede daha geniş bir menüsü olan Uzunköprü Plus, ama şu an ekspress inanın çok gözde ve talep görüyor. Siz yeri gösteriyorsunuz, biz gelip hemen dükkanı kuruyoruz. Ayrıca yatırım maliyetini bir yılda, doğru bir lokasyonda geri döndürme şansınız var. 
Bayilerimize, iyi bir satış noktası olabilmeleri adına gerekli lojistik ve ürün desteğini veriyoruz.
 

nr

Yukarı