Ana içeriğe atla

ggh

TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE OLMAK İSTİYORUZ

13.05.2019 - 12:59

TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE OLMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEYEN SAMPİ PİDE GENEL MÜDÜRÜ MURAT ALAN, ŞU AN ÖNCELİKLİ OLARAK İSTANBUL, ANKARA, ANTALYA, BURSA VE İZMİR’DE YATIRIM PLANLARI OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Sampi olarak yatırım yaparken dikkat ettiğiniz unsurlar neler? 
Sampi olarak yatırım yaparken, lokasyon seçimi birinci önceliğimiz olmaktadır. Şehir merkezleri ve işlek caddelerdeki küçük  (50-60 metrekare) dükkanlar genellikle tercihimizdir. Eve servis ağırlıklı çalıştığımız için yatırımcılarımızı bu şekilde yönlendiriyoruz. 

Yurt içi ve yurt dışı yatırım planlarınız nedir? Hedefinizde hangi bölgeler var?  
Türkiye’nin ilk pide markasıyız. Bu konuda markamızın sloganından yola çıkarak Türkiye’nin 81 ilinde olmak istiyoruz ve yatırımlarımızı buna göre şekillendirmek en büyük amacımız. Ama öncelik belirlemek gerekirse İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir öncelikli şehirlerimiz.

Yurt dışı yatırımlarınızda görüşmeleriniz nasıl ilerliyor?
Yurt dışında Ortadoğu görüşmelerimiz devam ediyor.

Bu yıl gerçekleştirdiğiniz franchise yatırımlarınızdan bahseder misiniz?  
2019 yılının ilk yarısında yeni franchise yatırımı yapmadık. Bunun yerine mevcut şubelerimize destek verdik, yeni ürün AR-GE çalışmaları yaptık. Kısacası yeni oluşumun altyapısının hazırladık.

Franchise yatırımlarınızın size nasıl etkisi oluyor? 
Franchise yatırımlarımız, var olan marka bilinirliğimizin daha da artmasının sağlayarak Sampi markasını dünya markası yapma yolunda bize önemli katkılar sağlıyor.

2019’un ikinci yarısı için hedeflerinizde neler var?
2019’un ikinci yarısı için hedefimiz, öncelikle İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde eve servis ağırlıklı bünyemize 10 yeni şube katmak. 

nb

Yukarı