Ana içeriğe atla

nr

Şube yatırımlarına yönelik ataklar 3 yıl içinde yapılacak

02.08.2017 - 09:46

Bugün 17 şubesi ile eşsiz tatları müşteri ile buluşturan Happy Moons adına görüştüğümüz Genel Müdür Kadir Kutluay, yönetim şekilleri ve franchise şartları noktasında bizlere bilgi verirken, aynı zamanda gelecek dönem yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Happy Moons’u bizlere kısaca anlatır mısınız? Sektöre ilk ne zaman adım attı? Şu an kaç şubesi var? Bu zamana kadarki gelişim evresinde neler yaşandı?
İlk kez 1999 yılında Kadıköy'de hizmet vermeye başlayan Happy Moon's, her türlü damak zevkini düşünerek hazırlanmış menülerini profesyonel bir ekip eşliğinde hazırlayarak; Meksika, Texas ve İtalyan mutfaklarının en özel, en keyifli örneklerini, eşsiz tatlılarını ve de benzersiz Türk kahvaltısını, sağlıklı menülerini kocaman mutluluklar sloganıyla birleştirip sıcak bir atmosfer ortamında müşterilerine sunmayı amaç edinmiş kafe&restoran markasıdır.
Bugün 17 şube sayısına ulaşarak benzersiz ürünlerimizi lezzet tutkunlarıyla buluşturuyoruz. 2017 yılında bünyemize 3 yeni şube ekleyerek, yurt içinde önümüzdeki 3 yıl içinde 30 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bununla beraber Suudi Arabistan merkezli Fawaz Alhokair ile grup master franchise anlaşması yaparak, 5 yıl için 15 şube açmak için ön protokol imzalandı bile.  

Zincirleşme noktasında daha çok AVM’leri mi yoksa caddeleri mi ya da her ikisini de mi tercih ediyorsunuz? Neden?
Özellikle AVM veya cadde olarak ayrım yapmıyoruz. Doğru lokasyon olduğunu düşündüğümüz her yerde olmak istiyoruz. Doğru lokasyondan kastımız hedef müşteri kitlesinin yoğunluğu ve fiziki standartlarının uygunluğu ile ilgili.

Aynı zamanda franchise veren bir firmasınız. Peki, franchise verirken aramış olduğunuz şartlar neler? 
Öncelikle talep edilen bölge veya lokasyonun hedef kitle müşteri grubu yoğunluğunu inceliyoruz. Bu noktada olumlu bir karar çıkması durumunda fiziki standartlarımızın uygunluğunu inceliyoruz. Ve tabii ki özellikle işletme sahibinin işe bakışı bizim için ayrı bir değerlendirme kriteri oluyor.

Peki, neden girişimci adayları Happy Moons’u seçmeli? Franchise adaylarına ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?
Happy Moons markası altında hizmet veren tüm şubelerde kazan-kazan üzerine kurulmuş bir sistem mevcuttur. Sektördeki bilgi birikimiz sayesinde doğru yeri seçme konusundaki hassasiyetimizle başlayan operasyon sürecinde, işletmenin operasyona hazır hale getirilmesi ve yönetilmesi konusunda sürekli yatırımcıyla yakından ilgileniyoruz. 

Sizce restoranlar aynı mı yoksa farklı düşünülerek mi yönetilmeli? Neden? Ayrıca bölgelere göre fiyat değişiklikleri yapılabilir mi?  Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?
Zincir restoranlar yönetiminde kuşkusuz bir standartisyonun olması gerekir. Bunlar daha çok yiyecek hazırlamak için belirlemiş olduğunuz hammadde teknik özellikleri ile beraber pişirme süresi, lezzeti ve sunumuyla ilgilidir. Bununla beraber genel konsept dışında hizmet veren marina veya havaalanı gibi yerlerdeki şubelerde farklı fiyat ve hizmet uygulamaları olabiliyor. 

nr

Yukarı