Ana içeriğe atla

ggh

Sabancı ailesindeki fast food zinciri satıldı!

15.02.2018 - 11:16

ŞEVKET SABANCI’NIN TORUNU CAN KÖSEOĞLU’NUN SAHİBİ OLDUĞU ÜNLÜ FAST FOOD MARKASI DÖNER STOP SATILDI. ŞİRKETİ TAB GIDA’NIN SAHİBİ ATA HOLDİNG ALDI.

Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker köşesinde Şevket Sabancı’nın torunu Can Köseoğlu’nun sahibi olduğu Döner Stop’u sattığını yazdı. Döner Stop’un yeni sahibi Ata Holding’in sahibi TAB Gıda oldu. TAB Gıda Türkiye’de Burger King, Arby’s, Sbarro, Popeyes gibi markaları işletiyor.

SAYI HEDEFİ 4 YILDIR TUTTURULAMADI
9.5 milyon liralık sermayesi bulunan şirketin mağaza sayısı hedefi aradan geçen 4 yıla rağmen 10’da kaldı. Önceki gün de Rekabet Kurumu’na yansıyan bir gelişme daha yaşandı ve şirketin hisse yapısı değişti.
CZK Lokantacılık İşletmeleri adlı şirketin tamamını temsil eden payların Reklam Üssü Reklam Ajansı Prodüksiyon Danışmanlık adlı şirket tarafından devralınması için masaya oturdu. Yani bir diğer deyişle Döner Stop’un tek sahibi Reklam Üssü adlı firma oldu. 

DÖNERCİ USTA’NIN DA SAHİBİ
Peki, Reklam Üssü adlı şirket kim? Bu şirket, Ata Holding’e ait. Burger King, Arby’s, Sbarro, Popeyes gibi uluslararası gıda devlerinin Türkiye operasyonlarını yöneten TAB Gıda’nın sahibi olan Ata Holding…
Reklam Üssü’nün yönetim kurulu başkanlığını Erhan Kurdoğlu, yardımcılığını da Korhan Kurdoğlu yapıyor. Her ikisi de Ata Holging’in sahipleri…
4 yılda hedeflerini tutturamayan Şevket Sabancı’nın torunu Can Köseoğlu’nun kurduğu Döner Stop’u gıda işinin profesyonel ailesi Kurdoğlu aldı. Hatırlatmakta fayda var. TAB Gıda’nın portföyünde Dönerci Usta markası var… Bu işle birlikte, dönerde ATA’nın ikinci markası oluyor.
 

nb

Yukarı