Ana içeriğe atla

ggh

Pide Ustalık İster

17.09.2019 - 17:54

EN ESKİ VE EN ÇOK BİLİNEN PİDE ZİNCİRİ OLDUKLARINI İFADE EDEN SAMPİ PİDE GENEL MÜDÜRÜ MURAT ALAN, TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OLMAK İSTEDİKLERİNİ BELİRTTİ.

Türkiye’nin en eski ve en bilinen pide zinciri olarak şu an yurt içi ve yurt dışında kaç şube ile hizmet veriyorsunuz?
1989 yılından beri hizmet veren en eski ve en çok bilinen pide zinciriyiz. Yurt içi 30, yurt dışı 3 olmak üzere toplam 33 şube ile hizmet vermekteyiz. 

Müşteri sadakati için düzenlemiş olduğunuz kampanyalardan bahseder misiniz?
Dünya genelinde pazarlamanın odak noktası müşteri sadakati olmaya başladı. Bu nedenle markalar kendilerine ömür boyu bağlı müşteriler oluşturabilmek için “Life Time Customer” adı altında birçok çalışma yapıyorlar. Bizde bu anlamda müşterilerimize sipariş sonrası geri bildirim yaparak, eleştiri ve önerilerini dinliyoruz ve tekrar sipariş vermelerini sağlıyoruz. Aynı müşterinin sipariş verme sıklığı oranı en iyi markalardan biriyiz.

Lezzet sırrınız nedir? Müşterileriniz neden sizi tercih ediyor?
Kendimize en çok güvendiğimiz konu kesinlikle ürünlerimizin lezzetidir. Bu konuda çok iddalıyız. Hamurumuz günlük ve taze hazırlanır. Yine aynı şekilde sebzelerimiz günlük ve tazedir. Et ve süt ürünlerimiz ise Türkiye’nin önde gelen markalarından tedarik edilmektedir. En önemli kısmı ise, bütün bu kaliteli hammaddeleri kullanarak ürünümüzü ortaya çıkaran maharetli pide ustalarımızdır. Pide ustalık ister ve bu ustaları biz eğitip şubelerimize göndeririz. Müşterilerimiz bu yüzden bizi tercih ederler. 

Müşterileriniz tarafından en fazla tercih edilen pide türünüz hangisi?
Müşterilerimiz en çok etli pideleri tercih ederler. Etli pideler içinde ise Kapalı Kıymalı (Samsun Pidesi) ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Kuşbaşı Kaşarlı ve kavurmalı pidede aynı şekilde en çok tercih edilen ürünlerimizdendir. Peynirli pidelerden ise kaşarlı pide çok sattığımız pide çeşitlerimizdendir.

Yakın dönem içerisinde hayata geçireceğiniz yatırım planlarınız neler?
Franchise vererek büyüyen bir şirketiz ve bu yüzden yeni yatırımcılar ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Türkiye’nin her yerinde olmak istiyoruz fakat özellikle Antalya, Ankara, İstanbul, Bursa ve yurtdışı olarak İngiltere Bristol şehrinde yatırımlarımız devam edecektir.

nb

Yukarı