Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

PASAPORT PİZZA, PANDEMİ DÖNEMİNDE ŞUBE AÇIP BÜYÜMEYİ SÜRDÜRDÜ

17.07.2020 - 11:40

Pandemi dönemindeki faaliyetlerini konuştuğumuz Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir, “Biz bu dönemde bayi açabilen ve büyüyebilen ender markalardan biri olduk.” dedi.

Virüs sebebiyle kapalı kaldığınız süre boyunca müşterilerinize nasıl hizmet verdiniz?
Covid-19, özellikle kalabalık restoran gruplarının bir arada olduğu AVM ve cadde restoranlarına giren müşteri sayısını doğrudan etkiledi. Bu süreçte paket siparişlerimizin artacağını ön gördük. Bu kapsamda paket servisi olmayan şubelerimiz için dışarıdan kurye hizmeti veren firmalarla anlaştık. Böylece marka olarak kesintisiz hizmete devam ettik. Biz bu dönemde bayi açabilen ve büyüyebilen ender markalardan biri olduk. Bizim bayilerimiz bu sürece çok çabuk adapte oldu ve markamızın müşterilerine verdiği güvenle cirolarını artırdı. Cadde bayilerimiz salon kapasiteleri düşük olsa da paketle bunu tamamladılar.

Şubelerinizi yeniden açtınız. Hijyen konusunda ne tür önlemler alıyorsunuz?
1 Haziran’da restoran salon servis hizmetinin başlamasıyla aldığımız extra katı hijyen kurallarıyla birlikte normale döndüğümüzü söyleyebiliriz. Restoranlarda maske ve mesafe kuralı zorunlu, sandalye sayısı azaltıldı ve restoran girişlerinde ateş ölçer kullanıyoruz. Garsonlar maske, siperlik takıyor ve müşteri gittikten sonra oturduğu yer dezenfekte ediliyor. Salon servislerde kullandığımız tüm malzemeler tek kullanımlık olacak şekilde düzenlendi.
 

Bugüne kadar firmalar hep büyümeyi konuşuyordu. Artık şube açmak zorlaşacak mı? Bu konuda hedefleriniz ne ölçüde değişti?
Türkiye İtibar Akademisi'nin Yıldız Teknik Üniversitesi istatistik Bölümü'nün akademik denetiminde 9 yıldır gerçekleştirdiği Türkiye İtibar Endeksi Araştırması'nda, 72 ilde 12 bin kişi telefon ile aranarak yapılan araştırmaya göre, Türkiye'nin ve ekonominin lokomotifi 50 farklı sektörde Türkiye’nin en itibarlı kurum ve markaları belirlendi. Pasaport Pizza olarak ‘Türkiyenin En İtibarlı Pizza Markası’ seçildik. Ayrıca Avrasya Kalite ödülüne layık görüldük. Pasaport Pizza olarak bizim için gurur verici bir süreç.


Covid-19 salgınının yurtiçi franchise taleplerimize olumsuz yönde bir etkisi olmadı diyebiliriz. Mayıs ayı itibari ile 10 adet şubemizin açılışını yaptık (Malatya Malatyapark AVM, İstanbul Kurtköy, İstanbul Maltepe park, Şanlıurfa Ceylanpınar, Diyarbakır Bismil, İzmir Bayraklı, İzmir Urla, İzmit Bağçeşme, Afyon Uydukent ve Aydın Kuşadası). Sözleşmeleri tamamlanan ve şuan açılış hazırlığı yapmakta olan 8 adet şubelerimiz var (Kayseri Kumsmall AVM, Rize Şimal AVM, Ankara Çankaya, , Mardin Mardian AVM, Batman Petrolcity AVM,  İzmit Kartepe, Kahramanmaraş Türkoğlu, Osmaniye). Bunun yanı sıra sözleşme sürecinde olan 6 adet yeni görüşme yaptığımız imza aşamasına gelen bayi adayımız da mevcut. 2020 yılı ilk 6 ayında hedefimizi çok rahat yakalayacağımızı gösterdi. Pasaport Pizza Franchise modeli ile çok güzel talepler alıyoruz.
 

Yeni normalleşme süreci ile birlikte hangi yönde yatırımlar planlıyorsunuz?
Pandemi süreci ile kriz yönetimi uygulamaya başladık. Son senelerde dijitalleşme ile ilgili markamız adına bazı adımlar atmıştık. Pandemiyle birlikte teknolojik olarak bu geçişe bir bütün olarak hazırız ve
mobil uygulamalara daha fazla yatırım yapacağız.

 

 

https://www.pasaportpizza.com/

TAVADA TAVUK

Yukarı