Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

ÖZEL REÇETELİ EŞSİZ ÜRÜNLER

17.09.2019 - 18:05

Eşsiz tadları ile müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran kahveciayhan’ın Kurucusu Ayhan Yücel yakın dönem yatırım planlarından bahsetti.

kahveciayhan olarak kahvede yeni tatlar ortaya çıkarma fikri nasıl oluştu?
Şirketi ilk kurduğumuzda, müşterilerine taze çekilmiş kahve satmak isteyen işletmelere çekirdek kahve kavurup satıyorduk, ayrıca instant ürünler (3+1, 2+1 kahveler, krema, sıcak çikolata vs.) gibi ürünleri sunuyorduk. Bir gün, bir müşterimiz dağ çilekli Türk Kahvesi yapmamızı istemişti. Fabrikalı üretici olduğumuz için müşterilerimiz bunun avatanjını yaşıyorlar tabii. Ürünü yaptık, müşteriye sunduk ve teslimden itibaren durmak bilmedik. Farklı meyve çeşitleri Türk Kahvesi’yle böylece buluştu ve yeni tatlar ortaya çıktı. Özel reçetesi sayesinde, eşsiz bir ürün çıkardık ve hala satışına devam ediyoruz.

Türkiye’de ve yurt dışında nerelere dağıtım yapıyorsunuz?
Türkiye’de, İstanbul, Ankara, Yalova, Konya ve Tekirdağ başta olmak üzere, diğer tüm 81 ile satış yapıyoruz. Hem şubelerimiz vasıtasıyla, hem de web sitemizden perakende ve toptan alışveriş vasıtasıyla müşterilerimize her hafta yüzlerce koli ürün çıkartıyoruz. Yurt dışında ise, kahveciayhan bir üretici olduğu için, farklı markalara fason üretim yapıyoruz, o ürünler de bizim aracılığımızla yurt dışına gönderiliyor. Yüksek adetlerdeki gönderimlerde, Suudi Arabistan, Katar, Belçika, Almanya ve Amerika’nın bazı eyaletlerine gönderim yapmaya da devam ediyoruz. Sadece kahveciayhan ismiyle değil, Cafeblue markamızla da bu ülkelerde varız.

Lezzet sırrınız nedir? Müşterilerin ilgisini çekmeyi nasıl başardınız?
Meyveli Türk Kahveleri'nde eşsiziz. Ama Osmanlı Kahvesi’nden örnek verebilirim. Biz piyasaya girdiğimizde, birçok farklı markanın Osmanlı Kahvesi’ni, Menengiç Kahvesi’ni denedik. Biz özel bir reçete sunarak, rakiplerimizi de inceleyerek, Tarihi Türk Kahvesi seti ortaya çıkardık. Osmanlı, Menengiç ve Dibek Kahvesi. Bu üç üründe, kahve tadını yoğunlaştırarak ayrıca birçok özel ayrıntı ve oran ile müşterilerimizin vazgeçilmezleri arasına girdik. O yüzden paketlerimizde, “Türkiye’nin En Sevileni” yazıyor.

Yakın dönem içerisinde hayata geçireceğiniz yatırım planlarınız neler? Pazar payınızı artırmayı düşünüyor musunuz?
Yakın zamanda, Cafeblue markamızla Bahçelievler’de açılışı yapılan bir franchising şubemiz oldu. Üretici olarak aralıksız çalışıyoruz. Bu yüzden, franchising yoğunluğuna girmek istemiyorduk ancak artık hem mali, hem de oluşan piyasamız sayesinde dileyen işletmelere Cafeblue markasıyla franchising sunuyoruz. Özel perakende satış noktaları açarak, Meyveli Türk Kahveleri’ni her yerde sunmayı planlıyoruz. AVM’ler içinde kiosklarda, çok yoğun olan ünlü caddelerde dükkanlarda, bunun gibi bir çok planımız süreç içerisinde var.

TAVADA TAVUK

Yukarı