Ana içeriğe atla

gf

MİGROS TARO İLE HIZINA HIZ KATMAYA DEVAM EDİYOR

11.10.2021 - 14:10

Perakende sektörüne 67 yıldır öncülük eden Migros, mağazaları ve online kanalları aracılığıyla kaliteli ürünlerini her bütçeye uygun fiyatlarla Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterileriyle buluşturuyor. 81 ildeki 2 bin 469 mağazasının yanı sıra Migros Sanal Market, Migros Hemen, Macro Online ve Taze Direkt online operasyonlarıyla Türkiye’deki hanelerin yüzde 90’ına ulaşan Migros, yaşam kalitesini yükselten ürün ve hizmetleriyle müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılamanın ötesinde beklentilerini aşmaya odaklanarak çalışmalarını sürdürüyor.

Her dönem müşterilerinin güvenliğini önceliğe alan Migros, pandemi döneminde de dijitalleşme ve müşteri memnuniyeti alanında önemli adımlar attı. Migros Sanal Market’i 81 ile, hızlı teslimat modeli Migros Hemen’i 40 ile yaygınlaştıran Migros, ilçelerde yaşayan müşterilerinin de bu hizmetten faydalanabilmeleri için yaklaşık 400 ilçede online operasyonlarını başlattı. Migros Sanal Market’e “Tıkla Gel Al” ile mağazadan teslimat seçeneğini eklerken,  60 yaş ve üzeri müşterilerine ücretsiz teslimat sundu. 
Ayrıca, uzun yıllardır dijitalleşme alanında birçok ilki gerçekleştiren Migros, müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak dünyadaki trend uygulamalar doğrultusunda önemli bir çalışmaya imza atarak Migros Sanal Market, Migros Hemen, Migros Ekstra ve moneypay uygulamalarını bir araya getirdi. Migros'un tüm hizmetlerini bir ekranda toplayan ve kullanıcı dostu tasarımıyla dikkat çeken Super App uygulamasında, ürün görsellerinin boyutu büyütüldü, arama ve geçişler kolay hale getirildi.
Öte yandan dünyada alanında ilk olan robot destekli ürün toplama asistanı olan TARO sistemini kullanıma alarak, yoğun talep artışı yaşanan online operasyonlarında ürün siparişlerinin hazırlanmasına büyük bir hız kazandırdı. Gölge mağazalarında ve mağaza depolarında kullanılan bu sistem ile online siparişlerdeki ürün toplama hızını 5 katına çıkarmayı başardı. Migros’un bu öncü hizmeti önümüzdeki dönemde daha çok gölge mağaza ve depolarda kullanılarak verimliliğe önemli katkı sağlamayı sürdürecek. 
Migros, yenilikçi vizyonuyla ileri teknoloji ve inovasyonu tüm iş süreçlerine entegre ederek, kalite standartlarından taviz vermeden aile bütçelerine katkı sağlarken, sağlıklarını ve sosyal yaşamlarını desteklemeye, hayatlarına hız, kolaylık ve değer katmak için çalışmalarına devam edecek.

jyh

Yukarı