Ana içeriğe atla

TAVADA TAVUK

MARKA DEĞERİ TERCİH EDİLEBİLİRLİĞİ SAĞLIYOR

12.02.2019 - 11:22

MARKA DEĞERİ OLUŞTURMANIN UZUN VE AŞAMALI BİR YOL OLDUĞUNA DEĞİNEN GREEN SALADS YÖNETİM KURULU BAŞKANI REMZİ GEDİK; TERCİH EDİLEBİLİRLİĞİN SAĞLANMASININ DA BU KONUDA ÖNEMLİ OLDUĞUNU BELİRTTİ.

Markalaşma sürecinizi anlatır mısınız?
2008 yılında eşsiz reçetelerimizi oluştururken ürünlerimizi akılda kalıcı bir imza ile misafirlerimizle tanıştırmayı planladık ve bu doğrultuda ilerledik. Bu farklı konseptimiz sayesinde markalaşma sürecimize ilk adımımızı atmış olduk. İlk uzun tabakta ana yemeğin üç unsurunu aynı anda servis etmemiz ve sağlıklı lezzetlerimiz bizi akılda kalıcı ve tercih edilen bir marka yaptı.
 
MARKA OLUŞTURURKEN “SAĞLIK” İBARESİ ÇIKIŞ NOKTASI OLDU 
Markalaşırken nelere dikkat ettiniz? Markalaşmanızdaki en büyük etken ne oldu?

Markamızı oluştururken sloganımızda da yer alan “sağlık için” ibaresi çıkış noktamız oldu. Günümüz koşullarında alışveriş merkezlerinde uzun saatler geçiriliyor. Green Salads olarak biz, insanlara fast-food dışında sağlıklı menülerimizi sunuyoruz. Markalaşırken de bundan ödün vermemeye ürünlerimizi her şubemizde aynı lezzetle misafirlerimize sunmaya dikkat ediyoruz. Ürün kalitemiz ve uzun tabak servis şeklimiz ise markalaşmamızdaki en büyük etken oldu. 

Sizce markalaşmanın sürdürülebilir olmaya etkisi var mı?  
Sürdürülebilir olmak markalaşmanın bir aşamasıdır. Bu aşamaya geçildiğinde kurgulanan sürekli iş geliştirme modelinin sağlıklı işlemesi beklenir. Bu sağlandığı takdirde marka ve verilen hizmet sürdürülebilir olmuştur.   

“GÜVEN” TERCİH EDİLEBİLİRLİĞİ ARTIRIYOR
Müşterilerin markalaşan firmaları tercih etmesinin nedeni nedir? 

Bu sorunun cevabını bize göre “güven” kelimesi karşılıyor. İnsanlar güven duydukları isimleri, yerleri, kişileri tercih ediyorlar. Markalarında zaten farklılıklarının yanı sıra kişilere güven sağlıyorlarsa tercih edilebilirlikleri artıyor. 

MARKA DEĞERİ BÜYÜMEYİ VE KARLILIĞI BERABERİNDE GETİRİYOR
Marka değeri oluşturmanın öneminden bahseder misiniz?

Uzun ve aşamalı bir yol olmasının yanında tercih edilebilirliği,  tanınmayı ve akılda kalmayı sağladığı için marka değeri oluşturmak oldukça önemlidir. Bu aynı zamanda büyümeyi ve karlılığı da beraberinde getirmektedir.  

TAVADA TAVUK

Yukarı