Ana içeriğe atla

nr

Lezzetin global hali / Global state of taste

15.11.2016 - 14:13

Göçmen Börekçisi bugün Türkiye’nin en önemli lezzet zincirlerinden biri…

Göcmen Börekcisi is one of major delicacy chains in Turkey today …

Küçücük bir dükkanda “Anne Böreği” ile başlayan hikayesini 57 franchise şubesi ile günde 3,5 ton börek üretimi yapan 6 bin 700 metrekarelik fabrika ile taçlandıran Göçmen Börekçisi bugün Türkiye’nin en önemli lezzet zincirlerinden biri haline geldi.
Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına giren ve geleneksel yöntemlerle ürettiği çeşit çeşit böreklerini geniş kitlelere sunmak amacıyla, 2015 yılında Kocaeli’nde “Türkiye’nin en büyük börek üretim tesislerinden birini” kuran Göçmen Börekçisi, 2016 yılı sonunda 80’e yakın şube açmayı hedefliyor.
En önemli özelliği hiç çalışmamış kadınları dahi istihdam etmesi olan Göçmen Börekçisi bu amaçla kurduğu vakıf sayesinde İŞKUR ve İzmit Kaymakamlığı’nın işbirliği ile aşına ve tecrübesine bakılmaksızın gerçekten ihtiyacı olan kadınlara hem iş olanağı hem de eğitim alanı oluşturuyor. Eşinden ayrılmış, dul veya çocuğu üniversite okuyan kadınlara altı birimden herhangi birinde eğitim verildikten sonra bir sertifika veren olan vakıf, eğitim alanların bir kısmının da Göçmen Börekçisi’nde istihdam ediyor.
Göçmen Börekçi’si 2016 yılı sonunda 13 milyon TL olan cirolarını yüzde 50 oranında bir artışla 24 milyon TL’ye ulaşmasını hedefliyor.
 

Crowning its story, which began as “Mother’s Pastry” in a small shop, with a 6 thousand and 700 square meter factory, producing 3.5 tons of pastry per day with 57 franchise branches, Gocmen Borekcsi is one of major delicacy chains in Turkey today.
One of the fastest growing 100 companies in Turkey, Gocmen Borekcisi, which founded “one of the largest pastry production plants in Turkey” in Kocaeli in 2015 to offer its various kind of pastry, it produces using traditional methods, to large masses, aims to open almost 80 branches by the end of 2016.
Gocmen Borekcisi, whose most important characteristic is to employ even women, who have never worked before and thanks to the foundation, it has found for this purpose, it provides both job opportunity and field of training for women, who really need jobs, regardless of their job experience, in cooperation with ISKUR and District Governorate of Izmit. After training them at one of the six units, the foundation gives a certificate to women, who are separated or divorced or whose children are studying at a university and employs some of the women, who have received training at Gocmen Borekcisi.
Gocmen Borekcisi aims to increase its revenues, which is 13 million, to 24 million with about 50 per cent increase, by the end of 2016.

nr

Yukarı