Ana içeriğe atla

nr

Lezzet sokaktan keyfi Tükkan’dan

15.12.2016 - 13:56

Sanat galerilerini anımsatan, tasarımcı dokunuşları ve dekorasyonu ile semtin ruhunu tamamlayan Tükkan, yenilenen menüsünde yer verdiği iştah kabartan sokak lezzetleri ile kış mevsiminin keyfini tamamlıyor!

İstanbul’un köklü ve tarihi semtlerinden Karaköy’de misafirlerini ağırlayan Tükkan, sanat galerilerine benzeyen dekorasyonu, ardından iştah kabartan Pazar brunchları, yenilenen zengin menüsü ve birbirinden renkli, sokaklara taşan konsept partileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Nedim ve Selim Diker kardeşlerin alamet-i farikası, İstanbulluların Karaköy’deki vazgeçilmez buluşma noktası Tükkan, yenilenen menüsünde her damak tadına ve her ana yönelik iştah kabartan lezzetler sunuyor. Alışıla gelmiş lezzetlerin yanı sıra bu sene “sokak lezzetleri” ile yepyeni bir konsepti menüsüne dahil eden Tükkan, sokakla özdeşleşen, kültürümüzün vazgeçilmezi lezzetlerden kış mevsimine en ideal olanları seçerek keyifli yorumlara kavuşturuyor.
Kışın vazgeçilmez lezzeti Sucuk Ekmek başta olmak üzere, Arnavut Ciğeri, Tükürük Köfte, Tantuni ve Turşucuk Tükkan menüsünde kendini gösteren sokak lezzetlerinden… Tantuni, Tükkan’ın kendi hazırladığı, hafif, bir o kadar da yumuşacık lavaş içinde, rokayla lezzetlendirilerek sunuluyor. Mevsimin tadını adeta bir kış tatilindeymiş gibi yaşatan Sucuk Ekmek’e soğuyan havalarla beraber menüye eklenen Sıcak Şarap daha büyük bir lezzet katıyor. Tüm bu tatları tamamlayan, isteyene ise tek başına bile lezzetiyle yeten, daha önce belki de hiç deneyimlemediğiniz turşu çeşitlerini sunan Turşucuk yanında da ağızlara layık, tam aş ermelik turşu suyuyla iştah kabartıyor.
İsmini sokaktan, lezzetini ve sunumunu Tükkan’dan alan Sokak Lezzetleri kış mevsiminin keyfini doyasıya çıkarmak, geçirdiği anlara keyif katmak isteyen herkesi Tükkan’da bekliyor.

nr

Yukarı