Ana içeriğe atla

ggh

“KALİTEMİZE VE HİZMETİMİZE SONSUZ GÜVENİYORUZ”

11.10.2018 - 18:08

DÜNYANIN EN KALİTELİ KAHVE ÇEKİRDEKLERİNİ MÜŞTERİLERİNE SUNDUKLARINI İFADE EDEN GLORIA JEANS COFFEES KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRÜ TUĞBA DİNÇERLER, İSTANBUL YENİ HAVALİMANI GİBİ BÜYÜK BİR PROJEDE 2 ŞUBE AÇACAKLARINI DA BELİRTTİ.

Gloria Jeans Coffees’in Türkiye serüveni nasıl başladı? 
Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye serüveni; 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland’de ilk şubesini açmasıyla başladı. Genel merkezi Avustralya’da bulunan Gloria Jean’s Coffees, 2012 yılı Haziran ayında Grup DNC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile resmi master franchise anlaşmasını yeniledi ve Gloria Jean’s Coffees yeni şubelerinde sevenleriyle tekrar buluştu. İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s Coffees bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede bin 200’den fazla şubesinde hizmet veriyor ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşıyor.

Nasıl bir konsepte sahipsiniz? 
Mağazalarımızda take-away(al-götür) konseptinde hizmet veriyoruz. Ancak misafirlerimizin kendilerini diledikleri gibi vakit geçirebilecekleri bir ortamda hissetmeleri için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Örneğin bunu yaratabilmek için karton bardak kullandığımız gibi porselen bardakta kullanıyoruz. Zaten herhangi bir şubemize gittiğiniz zaman bunu kendiniz de gözlemleyebilirsiniz; ders çalışan öğrencileri, bilgisayarıyla beraber gelmiş ve adeta ofisindeymiş gibi çalışan iş insanlarını, kitabıyla beraber kahvesini yudumlayanları ve tabi ki arkadaşlarıyla sohbet eden insanları… Misafirlerimizin şubelerimizde diledikleri gibi vakit geçirebilmeleri bizim için en büyük mutluluktur.   
Ürünlerinizde sizi farklı kılan özellikler neler?
Biz Gloria Jean’s Coffees olarak dünyanın en iyi kahvesine sahip olduğumuzu iddia ediyoruz. Hizmette hata olabilir, lokasyonda hata olabilir ya da personelimiz anlık hata yapabilir. Ama şu bir gerçek ki biz dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerini müşterilerimize sunuyoruz. Dünyada birçok kahve çeşidi var. Gloria Jean’s Coffees’in küreseldeki stratejisi, dünyanın en iyi bölgelerinden en iyi hasadı misafirlerine sunmak. Biz kalitemize ve hizmetimize sonsuz güveniyoruz. İşte bu yüzden de “gurme” kahveci olarak anılıyoruz.

Şu an kaç şube ile faaliyet gösteriyorsunuz? 
Şu anda Türkiye’de 26 şehirde 62 şube ile faaliyet gösteriyoruz.

Franchise şartlarınız ve franchise bedeliniz nedir?
Gloria Jean’s Coffees ailesine katılmak isteyenlerden 50 bin dolar + KDV franchise bedeli alıyoruz. Bu bedelin içinde; isim hakları, personel eğitimi, açılış sürecindeki destek, personel alımları ve operasyon yönetimi gibi konular yer alıyor. Konsept ve mimari çizimi tarafımızdan hazırlanıyor. Bunların dışında; makine ekipman, mobilya grupları, aydınlatmalar, reklam tabela ve görseller  gibi tüm malzemeleri biz sağlıyoruz. İsim hakkı hariç toplam 650 bin TL + KDV yatırım bedeli mevcut . Mağaza açıldıktan sonra net cirodan aylık yüzde 6 royalty alıyoruz. Bu bedel mağaza takibi, reklam, operasyon ve eğitim için harcanıyor.

Ürün ve malzeme tedariği konusunda yatırımcılara destek oluyor musunuz? 
Elbette. Ürünlerin ve malzemelerin satın alınması, tedariği ve tüm bunların kontrolü bizim tarafımızdan yapılmaktadır.

Gloria Jeans olarak Bayim Olur Musun? Fuarı’na katılıyor musunuz? Bu fuarla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz? 
Gloria Jean’s Coffees’in Avustralya Genel Merkezinde bağlı olduğu RFG Group, Bayim Olur Musun? Fuarı’na katılım sağlayacak. Bünyesinde 10 marka ve dünya üzerinde 2 bin 400’den fazla şubeye sahip olan RFG Group; Brumby’s Bakery, Gloria Jean’s Coffees, Donut King ve Crust Pizza markalarıyla katılım gerçekleştirecektir. 
Bu fuarın, yeni yatırım alanları arayan herkes için oldukça faydalı olacağı bilincindeyim. Bizler de bir master franchise olarak, bayilik sisteminin birçok avantajı olduğunu biliyoruz. Hizmetlerini, ürünlerini ve bayilik sistemlerini tanıtmak isteyen firmalarla; bayiliklerle ilgili bilgi almak isteyen insanları buluşturan bir etkinlik olması özelliğiyle bu fuarın verimli geçeceğini düşünüyorum.

Yeni yatırım planlarınızı ve hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Şu an önümüzdeki dönemlerde açılacak olan 7 adet mağazamızın hazırlık süreçleri devam etmekte. Ancak açıkçası bizi en çok heyecanlandıran İstanbul Yeni Havalimanında açacağımız 2 şubemiz. Bu denli büyük bir projede markamızla yer alabilecek olmak bizlere gurur veriyor. Hedefimiz Türkiye’nin en çok sevilen, en çok saygı duyulan ve en yaygın kahve zinciri olabilmek. 

2R

nb

Yukarı