Ana içeriğe atla

ggh

KAHVEYE DAİR HER ŞEY BURADA

14.02.2020 - 14:07

Baristaların ve kahve severlerin A’dan Z’ye ihtiyacı olan her şeyi bulabilecekleri onlıne portallarından bahseden Baristaburda Şirket sahibi Yücel Koçbay, kahve ve ekipmanlarının bu portal üzerinden çok kaliteli ve uygun bir şekilde alınabileceğini belirtti.
 

Baristaburda hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu markanın doğuşu nasıl oldu?         
Dünyada online alışveriş her yıl yüzde 20-30 arası büyüyor. Nitelikli veya 3 nesil kahvenin Türkiye’de daha çok büyüme alanı var. Kahve ve ekipmanlar artık genelde online alınıyor hatta fiyatları yüksek olan Espresso Makineleri ve değirmenler bile online satılıyor. Biz zaten İtalyan Brugnetti marka ile kendimizi piyasaya kanıtladık. Makinelerin yanına İtalyan OBEL değirmenleri de aldık böylece bu 2 markada tek yetkiliyiz. Barista ekipmanları ekledik ve online portalı kurduk. Amaç A’dan Z’ye, müşteriye ihtiyacı olan her şeyi tek elden vermek. Müşterimiz kendi hesabını açtıktan sonra kendine ait özel fiyatlar ile alışverişini yapabilecek, son alımları görebilecek, kendi sayfası gibi hareket edebilecek. Sitede 2. El bölümü de olacak ve oradan müşterilerimiz kendi satmak istediği ürünleri ekleyebilir veya ürün satın alabilirler.  
 

BARİSTALARIN VE KAHVE SEVERLERİN İSTEDİĞİ HER ŞEY…

Ürün segmentinizde neler olacak?                                                                                      
Baristanın ve kahve sevenlerin ihtiyacı neyse onlar olacak. Diğer rakipler gibi tabak, çanak, leğen vs. bizde yok. Brugnetti Espresso Makineleri, Obel Değirmen, Motta ürünleri, Hario ve Chemex gibi markaların yanında alternatif Türkiye’de ve Uzak Doğu’da üretilen uygun ürünler de sunacağız. Yakın zamanda birçok çeşit kahve de bulunduracağız. Bununla ilgili olarak Türk kavurma firmaları ile bir çalışma yapıyoruz. İtalya’da tanınmış bir kahve markası ile görüşüyoruz. Bunun dışında servis firmaları ve baristalar için yedek parça bölümümüz olacak. Bu bölümde Espresso makineler ve değirmenler için yedek parçalar bulunacak.   
 

Satışa sunacağınız ürünler kimlere hitap ediyor? Hangi alanlarda kullanılabilir?               
Baristalara, kafe, restoran ve kahve seven herkese hitap ediyor. Kahvenin amazonu diyebiliriz. Kahve pişiren, demleyen, hazırlayan her kimse her şeyi burada bulacak. Kafe ve restoranlar tüm kahve ve ekipmanları çok kaliteli ve uygun bir şekilde alabilecek.
 

KOLAY VE ŞEFFAT BİR E-TİCARET SİTESİ
Ürünler e-ticaret üzerinden mi satışa sunulacak? Herhangi bir satış noktanız olacak mı? Tamamı e-ticaret üzerinden olacak. Sitemiz kullanıcılar için çok basit tutuldu. İnsanların vakti yok, kimse pop-up veya her yerinden reklam çıkan sayfa istemiyor. Amaç satış ve biz de buna odaklandık. Tekstilkent de 250 metrekare depo ve showroom hazırlanıyor. Espresso makineler pahalı ürünlerdir, müşteri görmek, dokunmak ister. İleride Kadıköy’de bir cafe / showroom veya dükkan düşüncemiz var.  
 

Markanızı ileriye taşımak için nasıl bir yol izleyeceksiniz?                                                           
Bizi zaten Türkiye’de tanıyorlar. ‘Italyan Brugnetti Espresso Makineleri’nin tek yetkilisiyiz. İtalyan Obel Değirmenlerinde de aynı şekilde. Marka isimlerin dışında alternatif ürünler de sunacağız. Her bütçeye göre ürün bulundurmayı hedefliyoruz. Yıllardır edindiğim yurt dışı ticaret tecrübem yeni markaları bulmak ve getirmek konusunda beni çok zorlamayacak.  Sayfamız yaşayan bir sayfa olacak ve sürekli yeni ürünler eklenecek. Kahvede ne olursa olsun bizim haberimiz olacak.  

ÜRÜNLER UYGUN VE KALİTELİ OLACAK
 

Müşteriler neden sizin ürünlerinizi tercih etmeli?  
Tercih her zaman müşteriye ait. Ürünlerimiz uygun ve kaliteli olacak. Müşteri her zaman kraldır. Kalite, hizmet ve sağlığa çok önem veririm. Gıda sektörünün ihmali ve şakası olmaz. Bu yüzden ürünlerimiz saklama ve depolama koşullarımızda titizlikle tutulacak. Genelde bize gelen bizde kalır.            
 

Son olarak ne söylemek istersiniz?
Hayat çok kısa, ucuz kahve içmeye değmez.

barsitaburda

 

nb

Yukarı