Ana içeriğe atla

ggh

HOT DÖNER’DE HEDEF YÜZDE 30 BÜYÜME

13.11.2019 - 16:02

Türkiye genelinde 56 şube ile faaliyet gösterdiklerini ve 2019’daki yeni yapılanma yılını başarılı bir şekilde yönettiklerini söyleyen Hot Döner Genel Müdürü Ercan Yılmaz, yüzde 30 büyüme hedefleri olduğuna dikkat çekti.
 

Hot Döner şu an kaç şube ile faaliyet gösteriyor?   
Faaliyet gösterdiğimiz toplam 56 şubemiz var, bunun 20 tanesi İstanbul'da, 36 tanesi ise İstanbul dışında. 9 şubemiz Ankara’da olmak üzere; Çankırı, Yozgat, Kayseri, Aksaray, Artvin, Osmaniye, Alanya, Antalya, Fethiye, Muğla, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa ve İzmit'te şubelerimiz bulunuyor. Kasım ayı sonunda Adapazarı'nda yeni şubemizi sevenleriyle buluşturacağız.

Şubelerinizin daha çok hangi lokasyonlarda açıyorsunuz? AVM’lerde şube açmaya devam edecek misiniz?  
Şubelerimizi çoğunlukla caddelerde açıyoruz ancak uygun gördüğümüz AVM’lerle de ilerlemeye çalışıyoruz. Öncelikli olarak bir fizibilite çalışması yapıyoruz. Belirlediğimiz lokasyonda gerçeğe yakın ciro tahmini ve bu ciroya uygun kira marjını belirliyoruz. Yaptığımız çalışmalarda, bölgenin demografik yapısı, gelir seviyesi, nüfus yoğunluğu gibi etkenlere dikkat ediyoruz.  

Franchise modelinizden bahseder misiniz?
Şubelerimizi anahtar teslim olarak açıyoruz. Yatırım tamamıyla adayımıza ait. Belli bir isim hakkı bedeli alıyoruz. Yüzde 2 aylık ciro primi alıyoruz. Manav ürünleri hariç tüm ürünleri merkezden biz gönderiyoruz. Eğitimleri de yine biz veriyoruz. Onun haricinde yer seçme konusunda da önderlik yapıyoruz. Gelir seviyesi, bölgenin demografik yapısı gibi unsurları dikkate alarak fizibilite çalışmaları yapıyor, uygun yerlerde şubeler açıyoruz. Franchise adaylarının mental olarak bu işe uygun olmalarını istiyoruz. Mali olarak yatırım güçlerinin olmasını, kredi ile değil de tamamı ile peşin paralarının bulunmasını talep ediyoruz. 

2019 hedeflerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl oldu mu?    
Evet, bizim için 2019 yeni yapılanma yılıydı. Bu süreci çok başarılı yönettiğimizi görüyoruz.

2020 yatırım planlarınızda neler var?  
Hot Döner’i yüzde 30 büyütme hedefimiz var. Ayrıca yeni bir marka üzerinde çalışıyoruz. Yakın bir zamanda lansmanımızı yaparak sektördeki yerimizi alacağız.

nb

Yukarı